c330ursus

Tłumik C-330

Polecane posty

adam255    26

Witam było już gdzieś to pytanie ale nieznalazłem odpowiedzi, Gdybym założył do mojego c 330 taką rurę przelotową ze stali nierdzewnej zyskała by  innym dźwięku? Próbował ktoś taką rure zakładać ,pytam bo mam tłumik do wymiany a pomyślałem o tym rozwiązaniu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurtz    1
Napisano (edytowany)

Trochę odkopuję temat, ale szkoda zakładać nowego. Rozglądam się powoli nad kominem do C-328. Zastanawiam się pomiędzy długim emaliowanym lub z kwasówki (emalia ok 100zł, kwasówka 230). Tylko czy jest sens zakładać z kwasówki i czy nie będzie to przerost formy nad treścią (oczywiście mam na myśli normalny komin nie żadna samochodówka czy coś)? Wujek ma emaliowany już ładnych parę lat i jest cacy, z tym że on sporo eksploatuje ciągnik więc i nie ma kiedy rdza siąść, u mnie jednak sporo czasu stoi pod chmurą.

Edytowano przez kurtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10

Witam, szukam wymiarów oryginalnego tłumika C 330m w sensie długość jako całości i długość Komory. Może ktoś ma na swojej C 330m oryginalny długi tłumik i mógłby pomierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
23 minuty temu, akooo napisał:

 

O to to,podpinam się do tematu bo chciałem też sobie taki kupić na zastępstwo płaskiego jakby co :)

 

Właśnie ja też chciałem zmienić płaski ,bo mi dziurę wypaliło, chociaż go lubię ale  w sklepie do c 330 mają tylko te krótkie 86 cm a ja chciałem dowiedzieć się jaką długość miały te oryginalne c 330m i c 360, by lekko wystawał nad dach kabiny.

Edytowano przez ursusc335m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja to tak może kupie żeby w zapasie był,bo ogólnie wole te płaskie. Ładniej na nim chodzi no i taki jak oryginał. Okrągły tylko do emek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwestia gustu. Dla mnie oryginał to oryginał ;] A tą kabinę na tych drutach pewnie też masz na tym 25?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na oko widać że to nie jest od emki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
2 minuty temu, akooo napisał:

Na oko widać że to nie jest od emki.

Właśnie chyba za długi jest, bo te standardowe c  330 okragłe krótkie to mają 80 pare centymetrów, a te od emek są dłuższe ale chyba mają tylko dłuższą komorę o parenascie cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że ten od emki ma tą dolną rurkę ponad maskę a końcówkę krótszą niż ten tutaj. I ogólnie im dłuższy tym ciszej pracuje po mojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
1 minutę temu, akooo napisał:

Wiem że ten od emki ma tą dolną rurkę ponad maskę a końcówkę krótszą niż ten tutaj. I ogólnie im dłuższy tym ciszej pracuje po mojemu.

Słuszna uwaga, ja miałem krótki to  na wysokich obrotach strasznie łomotał i chciałem zobaczyć jak będzie z takim wyższym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
1 godzinę temu, akooo napisał:

Kwestia gustu. Dla mnie oryginał to oryginał ;] A tą kabinę na tych drutach pewnie też masz na tym 25?

Jak kupowałem traktor, to była kabina blaszana (puszka). Teraz mam założoną kabinę rurkową ale z plastikowym dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, bergman31 napisał:

Jak kupowałem traktor, to była kabina blaszana (puszka). Teraz mam założoną kabinę rurkową ale z plastikowym dachem.

Do 25 najlepsza ta kabina na tych drutach. A maskę oryginalną masz? Wyślesz zdjęcie na PW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Na szybko zmierzone;  długość całkowita 97cm, dolna rura 18cm, komora 62cm, górna rura 17cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Winnetou napisał:

Na szybko zmierzone;  długość całkowita 97cm, dolna rura 18cm, komora 62cm, górna rura 17cm

Nie możliwe że dolna rura ma 18 cm a górna 17 cm,tylko 1 centymetr różnicy to nie jest oryginał od emki na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
2 minuty temu, Winnetou napisał:

Na szybko zmierzone;  długość całkowita 97cm, dolna rura 18cm, komora 62cm, górna rura 17cm

Dzięki wielkie za zmierzenie teraz wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, ursusc335m napisał:

Dzięki wielkie za zmierzenie teraz wszystko jasne :D

Tylko że to nie wymiary tłumika o który ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
9 minut temu, akooo napisał:

Tylko że to nie wymiary tłumika o który ci chodzi.

Kurcze, rzeczywiście chyba nie, bo ten oryginalny jak sie popatrzy na zdjeciach to dolna rura o wiele krótsza od górnej

Edytowano przez ursusc335m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Dolna, czy górna krótsza?😉 Nie mam od nowości, ale rzeczywiście dolna mogła być u mnie skracana, bo jest spaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
4 godziny temu, akooo napisał:

( ..) Okrągły tylko do emek :)

A gdzie tak napisano...?  Od 1985 roku w ciągnikach C 330 montowano okrągłe tłumiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez juka
      Witam, postawiłem nie dawno komin z rury 115mm do garażu. I tu jest problem trzeba ocieplić komin dawać pomysły!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj