Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tłumik C-330

151 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 21:11

Tłumik C-330 Ja mam na normalnej srubie i tylko raz byl zdejmowany do transportu, dobrze sie trzyma, nic nie wycieka. Ja mam ciezka noge do ciapka ;) . Jak dobrze skrecisz to na normalnych srubach powinno wytzymac. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tłumik C-330 Dzisiaj, 23:17
  •  

#42 Share miki1305

miki1305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 21:12

Tłumik C-330 Ja tam zawsze kupuje płaskie, niczym nie uszczelniam bo kupuje i tłumik i to na co go wsadzasz a ta opaska to pewnie jest od 3p one takie miały ja mam przy c360 ale jak mocno ściśniesz to ta emalia odpada

#43 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:17

Tłumik C-330 W oryginale może nie trzymać. Ja przedłużam wycięcie w tłumiku i nabijam go trochę głębiej, przykręcam tą 6 i przestaje wtedy latać. ;) A tłumik kupuję okrągły, jak dla mnie to fajniej brzmi. ;)

#44 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:10

Tłumik C-330 normalnykrótki emaliowany , okragły tłumik na srubie M6 i gites malines . Jak zrobisz ok to bedzie lata i niema co kombinować

Opus meum est

#45 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 listopad 2009 - 07:47

Tłumik C-330 tez kupuje okrągły emaliowany, a żeby się nie ruszał w tym mocowaniu koło kolektora rozwierciłem otwór na 8mm i daje śrube i od środka podkładke sprężystą i nakrędke i juz od dawna tak mam i nic nie wycieka i trzyma bardzo dobrze, raz w lesie tłumik się złamał ;) a mocowanie trzymało

#46 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 17 listopad 2009 - 19:09

Tłumik C-330 nie wiecie czy przy warunkach panujących między kołnierzem a tłumikiem guma z dętki rowerowej się przepali? mam na myśli, żeby zrobić takiego kondoma i go nawinąć wokół kołnierza, wtedy byłoby 200% szczelne ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#47 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 listopad 2009 - 20:17

Tłumik C-330 ja myśle że się spali tam wysoka temperatura jest zwłaszcza w cięzkiej pracy np. orce, jak masz nowy tłumik to tez się wypala farba i czuć spalenizną taką.

Edytowany przez andrzej2110, 17 listopad 2009 - 20:27.
Cytowanie poprzedniego posta

#48 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:49

Tłumik C-330 sprawdziłem to przed chwilą, po gumie zostaje tylko bardzo nieprzyjemny zapach :] udam się do Auto-Alfa u pana Grzegorza i zakupię silikon wysokotemperaturowy, i powinno być ok ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#49 Share mac9366

mac9366

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:30

Tłumik C-330 Czy próbowaliśćie w jakiś sposób wyciszyć prace silnika w 330?

#50 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:59

Tłumik C-330 Załóż sobie ten najdłuższy okrągły tłumik albo płaski i bardzo cicho pracuje, bynajmniej u mnie. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:23

Tłumik C-330 ta cicho tłumnik w tej maszynie jest beż znaczenia załóż kawałek rury i to samo będzie

#52 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 luty 2010 - 21:50

Tłumik C-330 @Damian - pojecia nie masz a się udzielasz :P załóż płaski tłumik a okrągły to zobaczysz różnicę i to ogromną i nie mieszaj w glowie użytkownikom którzy chcą się czegoś prawdziwego dowiedzieć o 330 :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#53 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:56

Tłumik C-330 Dokładnie kolego pawlus224. Krótki, okrągły tłumik jest strasznie głośny. Sam go kupiłem i w tej chwili mam ochotę go wyrzucić. Mogłem kupić ten dłuższy. Płaskie dwa siedzą w garażu i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, tylko jeden 100% przerdzewiały z lat 90', a drugi półroczny tylko malowany i powoli go też brązowe chwyta. :P

#54 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:51

Tłumik C-330 tak tak panowie tak się składa że mam w swoje 30 płaski tłumik a sąsiad krótki okrągły i różnica jest tylko w rodzaju dźwięku a głośność ta sama według mnie ten okrągły ma przyjemniejszy dla ucha dźwięk. a sprawdzał któryś z was jak 30 chodzi z kawałkiem rury że się tak wymądrzacie

#55 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:54

Tłumik C-330 Tak, sąsiad miał rurę bodaj 70mm i wiem co to jest. Katorga dla ucha. ;)

#56 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:40

Tłumik C-330 @Damian18 - być może masz inny gust (a o gustach się nie dyskutuje) ale Ja też mam porównanie poniewaz mam 2 330 oba na płaskich tłumikach i przyznam ze różnią się głosem co wynika z zuzyvia (przepalenia) tłumików a także z ustawienia kątu wtrysku bo w jednej mam go zle ustawionego ;) Na kawałku rury nie próbowałem bo skutecznie mnie od tego zamiaru odżuciło gdy spróbowałem jezdzic na okrągłym tłumiku - było 2 razy jak nie więcej głośniej :D
Dlatego jeśli mówisz że glośność na obu tłumikach jest taka sama to albo masz przepalony płaski tłumik albo okrągly bardzo zdrowy i dobrze tlumiący - Moim zdaniem :)

Zgadzam się z Tobą @kiełbasa :) P.S. fajny avatar :P

#57 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 luty 2010 - 23:23

Tłumik C-330 Pawlus wszystko możliwe piszę swoje subiektywne odczucia być może już trochę ogłuchłem od pracy na 3 ursusach i jumzie;p

#58 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:11

Tłumik C-330 Wtrące się do rozmowy. :rolleyes:
Ja mam w swoim c-328 tłumik samochodowy od seata, ale nie końcowy, tylko przelotowy (wyciszony wokół, a na środku tunel) - chodzi na tym jak rakieta, czysty dźwięk i delikatny dla ucha. Tłumik ten kupiłem ze złomu za 5 ziko, co ciekawe nie miał żadnej dziury, wystarczyło przyciąć na miare i przewiercić.
W c-360 mam okrągły długi, ae nieźle po uszach daje, a jak sie dach otworzy to cały ryk do kabiny idzie,
W c-385 mam oryginalny, ale przebity, bo środek mi sie wypalił i dzwonił, to ptętem wybiłem do końca sitka, jednak nadal dzwoni.
Ja najchętniej założyłbym samą rure, jednak w żniwa troche strach byłoby przycisnąć, no ale sąsiad ma samą rure przy zetorze 8111 to słychać go na 3 wsiach jak orze :D
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#59 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 maj 2010 - 14:37

Tłumik C-330 @ssman860 - mógłbyś zapodac fotę tego tłumika w c-328 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 maj 2010 - 18:04

Tłumik C-330 Nie ma sprawy:
Dodany obrazek

To taki sam jak mam w swoim c-328. Tylko ja odciąłem to kolano co widać z tyłu i zostawiłem prosty fragment :rolleyes: Mój jest produkcj niemieckie, masywny a zarazem lekki. założyłem go jakieś 5 lat temu i do dziś ani śladu rdzy, mimo, że przez 3/4 roku ten ciągnik stoi na dworze.

Chodzi na nim pięknie

A zna ktoś jakiś tani sposób na regeneracje tłumika albo przeróbkę tłumika od ursusów c- 385?? chodzi mi, aby nie dzwonił i nie puszczał iskier. Myślałem aby wspawać rure w środek (tak do połowy długości tłumika), ta rura byłaby zaślepiona na końcu i poprzewiercana kilkanaście razy po bokach. Jednak to zmniejszyłoby znacznie przekrój wydechu i wtedy pytanie, czy nie będzie się dławił...
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D