Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar czy Farmtrac

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Corrino

Corrino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 17:24

Pronar czy Farmtrac Zastanawiam się nad Pronarem 5122[90km] i Farmtrakiem 690DT [88km].Niewiem który lepszy famtrac czy pronar?
iveko czy perkins jest lepszym silnikiem?Napiszcie pozdrawiam dzięki

na 25 ha większość to użytki zielone . ma pomagać zetorowi proximie 8441 z turem.
Farmtrac ma zastąpić proxime w pracach polowych ponieważ ma rewers a proxima nie ma.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar czy Farmtrac Dzisiaj, 03:47
  •  

#2 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 17:45

Pronar czy Farmtrac Ja mam Farmtraca 665DT i jest godny polecenia

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 17:45

Pronar czy Farmtrac Napisz na ile ha, jakie masz ziemie, czy to ma być główny czy pomocniczy, czy ma mieć ładowacz, jakie, maszyny do niego itp. ;)

Jeździłem FT 690DT i powiem że calkiem mało pali, i jest w miare cicho w srodku, na max. obr. można spokojnie słuchać radyjka bez robienia "dyskoteki" ;)

#4 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 17:48

Pronar czy Farmtrac hmm trudna decyzja pronar jest lżejszy i mniejszy gabarytowo(dobry na ciągnik pomocniczy) farmtrac jest na pewno cięższy od pronara czyli lepszy na ciągnik głowny. Oba mają rewers mechaniczny z tym że pronar ma możliwość załączenia półbiegu bez sprzęgła.
W pronarze jest cicha kabina oraz EHR pomocny w pracy z pługiem i innymi maszynami zawieszanymi. Niestety we farmtracu nie ma EHR ;) jednak nowe kabiny tego ciągnika są całkiem dobre, posiadają klimatyzację i mają coraz lepsze wyciszenie. Może napisz jednak więcej na temat tego jaki ma być: czy głównym ciągnikiem w gospodarstwie ma być czy pomocniczym ;)

#5 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 17:52

Pronar czy Farmtrac Siema
Wiesz co jakbym miał wybierać to napewno wybrałbym farmtraca, gdyż ten ciągnik to połączenie dwóch bardzo dobrych marek, a mianowicie silnik perkinsa i układ jesdny (mosty przedni jak i tylny) carraro... W dodatku ma on bardzo obszerną i wygodną kabinę....
Pozdrawiam
i życie toczy sie dalej.........

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2009 - 18:14

Pronar czy Farmtrac Także bym wybrał Farmtraca, po pierwsze lepszy komfort, po drugie silnik Perkins, po trzecie jest cięższy ale nie wielka różnica co do pronara, po czwarte jest tańszy, po piąte w pronarze jest sprzegło jednotarczowce w farmatracu dwu, a po szóste farmtrac ładniej wygląda.

#7 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 18:35

Pronar czy Farmtrac ja na twoim miejscu bym wybrał pronara ponieważ jest ładniejszy przynajmniej dla mnie no i z tym komfortem to bym nie powiedział że w farmtraku lepszy. pronar ma ehr silnik iveco nie koniecznie jest gorszy od perkinsa układ napędowy w pronarze też jest carraro wybór należy do cb napisz jak już się zdecydujesz:)

#8 Share PROTAJN82SA

PROTAJN82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 18:39

Pronar czy Farmtrac a jak wyglądaja ceny tych ciągników? raczej bardziej popularny jest p5 niż p7 i ciekawe jak jest z jego wykonaniem w porównaniu do tych starszych modeli. wybór jest trudny
John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2009 - 18:40

Pronar czy Farmtrac

ja na twoim miejscu bym wybrał pronara ponieważ jest ładniejszy przynajmniej dla mnie no i z tym komfortem to bym nie powiedział że w farmtraku lepszy. pronar ma ehr silnik iveco nie koniecznie jest gorszy od perkinsa układ napędowy w pronarze też jest carraro wybór należy do cb napisz jak już się zdecydujesz:)

Jeśli chodzi o wygląd to pronar nie byłby taki zly gdy by nie te swiatla z przodu, wyglądają jakoś dziwnie, a w farmtracu tez jest napęd też jest carraro, a tak po za tym to wyposażeniem oby dwa te ciągniki różnią się tylko silnikiem. a cenowo to pronar jest chyba 15-20tys droższy

#10 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 19:00

Pronar czy Farmtrac wybór należy do niego jakiego by nie wybrał niech mu się sprawuje:)

#11 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 15 listopad 2009 - 19:00

Pronar czy Farmtrac zwróć uwagę na udźwig podnośnika tego farmtracka i pronara, i jeżeli myślisz pracować maszynami typu agregat uprawowo-siewny to farmtrack może mieć problemy by to podnieść, pronara możesz wyposażyć w podnośnik o udźwigu 3600

#12 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 19:23

Pronar czy Farmtrac Ja bym do tego tak podszedł. Do którego z salonów jest bliżej i który wydaje Ci się przyjażniejszy, jakie są koszty przeglądów. No a teraz odnośnie cięgników, pronar to marka jednak więcej znacząca na runku, a ich technologie są już bardziej dopracowane niż famtrack'a. Jeśli różnica cen nie przekracza 15 tysięcy zdecydował bym sie na pronara- lepiej wyposażony i bardziej nadaje się na traktor główny, jednak jeśli potrzebujesz pomocniczego do proxy to wybrał bym famtrack'a- tanszy i stosownie wyposażony co do ceny, ale jakbym mógł do jako pomocniczy wziąłbym jakiegoś takiego 70 km, bo proxe masz już silną.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 20:33

Pronar czy Farmtrac Farmtrac farmtrac i jeszcze raz farmtrac, bo perkins to ekstraliga i z ursusa częsci będą, bo farmtracki są już w każdej wsi, bo już od dawna te modele są produkowane a tylko stylistyczne zmiany były, nie dla pronara, bo może p5 się broni jako niezły ciągnik ale tego p7 jak żyje tak nie widziałem a na zdjęciach wygląda komicznie no i te koła 20' z przodu to sentyment po mtz 82? wogóle widział ktoś z was tego p7 na polu? ( nie mylić z p5!!!)

#14 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 20:47

Pronar czy Farmtrac Ja się zastanowił na Twoim miejscu nad druga proximą, po co Ci dwie różne marki, może trochę drożej jak pronar czy farmtrac ale lepiej mieć dwie takie same marki, zastanów się.

#15 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 15 listopad 2009 - 21:24

Pronar czy Farmtrac Farmtrac Producent ciągników rolniczych. Maszyny i Ciągniki Rolnicze.
CIĄGNIK PRONAR P5122 - - PRONAR Sp. z o.o. - ciągniki, przyczepy, wozy paszowe, kombajny zbożowe, owijarki, prasy belujace, zamiatarki, pługi odśnieżne, posypywarki piasku, ładowacze czołowe, maszyny komulane, ja bym był za pronarem ładniejszy, zwinniejszy, masywniejszy, no i jednak większe doświadczenie producenta
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:09

Pronar czy Farmtrac Jeżeli ma być główny to raczej pasował by tu (po wcześniejszym sprawdzeniu ulotek tych ciągników i doświadczeniach w siedzeniu w nich ;)) jednak pronar. Masz EHR kabina w pronarze p7 jest prawie taka sama jak w pronarze p5 więc możesz popytać użytkowników jak z wyciszeniem. Za pronarem też przemawia EHR i półbieg bez sprzęgła przydatny przy orce i agregacie uprawowym. Do użytków zielonych też by się nadał ze względu na dostępny w opcji WOM 540E przydatny do prasy i kosiarki. Ogółem rzecz biorąc ja jestem za pronarem ;) lecz farmtraca też nie skreślam ;)

Dodaj odpowiedź