Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Ustawienie klawiatury zaworów T-25

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
10 odpowiedzi na ten temat

#1 AeroPro

AeroPro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Informatyka,rolnictwo,multimedia.

Napisany 15 listopad 2009 - 11:22

Witam wszystkich.Mam problem z ustawieniem klawiatury zaworów oraz stuki z tym związane.Traktor przeszedł miesiąc temu generalkę.Następnie klawiatura została ustawiona na 0,3 mm.Władek nierówno pracuje i słychać stuki.Jaki powinien być kąt wyprzedzenia i jak go ustawić ;) Proszę o porady.
Pozdrawiam,AeroPro.
  • 0

#2 ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 12754498

Napisany 25 listopad 2009 - 22:31

A co dokładnie robiłeś mowiąc generalka??
Jak pali, jak ze spalaniem czy nie stracił na mocy aby i czy odrazu bo remoncie cos robił???
U nas kiedyś tez był stukot to po 1 po remoncie wadliwe panewki i 1 sie obróciła a 2 ze moze sprawdź ustawienie zapłonu.
  • 0

#3 GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2146 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:19

Kąt wyprzedzenia 24 stopnie
Przestawia się koło napędu pompy w stosunku do piasty
  • 0

#4 AeroPro

AeroPro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Informatyka,rolnictwo,multimedia.

Napisany 27 listopad 2009 - 14:23

Mówiąc generalka,miałem na myśli wymianę tłoków i cylindrów ;] Pali trochę mniej.Przybyło mu na mocy i to o wiele.A po generalce przez 7-8 mth chodził na średnim gazie i sie docierał stojąc,potem takie pierdółki lekkie,bronowanie etc.
  • 0

#5 cember16

cember16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • 26456724
  • Zainteresowania:motoryzacja muzyka technika rolnicza

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:29

witam mam taki problem jaki jest luz zaworowy w władimircu t25 A2 i jaka kolejność zapłonu

z góry dziękuje za odpowiedzi
  • 0

#6 zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • 12384593
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:54

:D jeżeli na ssącym dasz 0,2 a na wydechowym 0,25-0,3 to będzie gitara.Natomiast jeżeli chodzi o kolejność zapłonu to podejrzewam ,że jest to żart :) pamiętając,że jest to motor zwei zylinder :)
  • 0
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#7 michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1094 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:00

luz to chyba 0,30 ale pewien nie jestem
  • 0
Moje sprzęty:
-Władimirec T 25 A2
-Ursus "Bestia" C-355
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#8 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:45

"Obsługa mechanizmu rozrządu polega na: zapewnieniu właściwych luzów między bijakiem dźwigni i czołem trzonu zaworu, szczelności przylegania grzybków zaworów do ich gniazd i na sprawdzeniu, czy mechanizm rozrządu jest smarowany normalnie. Wielkość luzów między czołami trzonów zaworów i bijakami dźwigni należy sprawdzać po każdych 240 motogodzinach pracy silnika. Luz na zimnym silniku powinien wynosić 0,30 mm dla zaworów ssących i wydechowych..

W celu wyregulowania luzu należy poluzować przeciwnakrętkę wkrętu regulacyjnego dźwigni i wkręcając lub wykręcając wkręt ustalić szczelinomierzem potrzebną wielkość luzu. Następnie dociągnąć przeciwnakrętkę i ponownie sprawdzić luz, pokręcając drążkiem popychacza. Luzy w zaworach należy regulować tylko wtedy, gdy silnik jest zimny w kolejności odpowiadającej kolejności pracy cylindrów (1-2-0,-0). W tym celu za pomocą wskaźnika i znaków „WMT” na kole pasowym napędu wentylatora należy ustawić tłok pierwszego cylindra w położeniu końca suwu sprężania (zawory: ssący i wydechowy pierwszego cylindra powinny być wtedy zamknięte). W celu wyregulowania zaworów drugiego cylindra należy obrócić wał korbowy o ½ obrotu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
"
Instrukcja obsługi Ciągnik T25. Zakład Wydawnictw CZSR Warszawa 1977

W praktyce nie jest łatwo a wręcz nie jest możliwe wyregulowanie zaworów gdy dźwignie z bijakami mają luzy. Wpierw trzebaby je skasować. Mój właśnie przez to troszkę stuka ale jakoś się kula :D. Dodatkowo jak ostatnio regulowałem to nieszło przekręcić wałem silnika hmm nie wiem dlaczego - bieg wyrzucony (nawet na dekompresatorze nie da się okręcić).

Nie piszą tego w instrukcji ale chyba (tak mi się wydaje) podczas regulacji dekompresator (odprężnik - zwał jak zwał) nie może być włączony.
  • 0
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#9 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2584 postów

Napisany 04 październik 2010 - 17:27

No nie może bo to otwiera zawory żeby bujnąc silnik przy słabym aku/niskiej temp. A u mnie żadnego luzu tam gdzie mówisz :D
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#10 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:56

aa bo Ty masz odpicowanego ruska to luzów ni ma :D Mój po 30 latach nie miał jeszcze z silnikiem nic robione (tylko wymiana pierścieni z 15 lat temu) to luzy się trafiają. W wolnej chwili pogrzebię i przy silniku.
  • 0
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Google

• Reklama google
  •  

#11 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2584 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:01

Ja nic z rozrządem nei tykałem. Od samiutkiego wałka rozrządu po klawiature. :D Tylko luz nazaworach ustawiany bo głowice regenerowane
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s