yacenty

Jaki kompresor?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert812    101

Panowie, i mi nadszedł czas na kupno kompresora. Obecnie mamy od 15 lat kompresor własnej produkcji, zbiornik o poj. około 60L, silnik dość spory ale nie potrafię określić jego mocy, sprężarka pochodzi od C-385 a zawór zbijający i reszta osprzętu od c-330. Od jakiegoś czasu zaczął się dziwnie zachowywać, mianowicie nie dobija powyżej 4 bar, w ogóle długo nabija powietrze, a jak już nabije to szybko uchodzi, podejrzewam co może być przyczyną, ale raczej nie zdążę tego naprawić ponieważ mój brat który nie dawno wyprowadził się na swoje nabrał na niego okropnej chęci. Więc uznaliśmy z ojcem że mu go damy i on go doprowadzi do kultury dla siebie, a sobie kupimy coś nowego. Dodam, ze mimo niezbyt okazałych parametrów przez te lata sprawował się świetnie, a malowane było nim bardzo dużo. Jeśli chodzi o kompresor którego będę szukał to chciałbym żeby miał co najmniej 100 litrów pojemności a sprężarka żeby biła do około 10 bar z uwagi na to że zakupiłem sobie ostatnio klucz pneumatyczny do odkręcania kół itp.Cena to około 600-700zł Jakie modele możecie mi polecić opierając się na własnym doświadczeniu? Prosze o rady.

Przejrzałem allegro i jestem zdecydowany na jeden z tych dwóch:

http://allegro.pl/stanley-kompresor-olejowy-sprezarka-50l-10-bar-i2051609267.html

http://allegro.pl/stanley-kompresor-bezolejowy-sprezarka-50l-10-bar-i2052180932.html

Teraz juz nie wiem do prawdy który wybrać, różnica niby tylko 100zł.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Niemal identyczny jak ten niebieski z takim samym silnikiem(moc), tylko dziwnie wzrosła mu wydajność i ciśnienie przy tych samych obrotach. Chińczyk w innym malowaniu. Jeśli juź kupujecie z większym zbiornikiem, to zainwestujcie w dwucylindrową, która będzie miała "jakąś" wydajność.

http://allegro.pl/kompresor-olejowy-sprezarka-2tloki-50l-moc-4-4km-i2094842078.html

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja mam dwu tłokowy ale samoróbkę i mu się silnik popsuł i za remont chcą 500 więc wolałbym kupić coś nowego i prosił bym was o jakieś sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Tak jak zawsze za 500zł to tylko made in chrl- stanley bass, przy dużym szczęściu niektóre mogą posłużyć długo lub do kilku godzin, najtańsze sprzęty warte uwagi to kompresory włoskie ale cena od 2500zł ,więc przy małym użytkowaniu trochę drogo, ale chińczyk wyjdzie w podobnej cenie tylko w ratach jak będzie się kupować co roku drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mi się naprawiać starego nie chce i nie opłaca , ale znów jeśli ma być tak jak piszecie że te kompresory mają co trochę się psuć to sam nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja link podałem przykładowy tylko pytam, jakie firmy warto brać pod uwagę.

Te kompresory są masówką produkowaną pod różnymi nazwami dla różnych dystrybutorów, z tym że za żółtego zapłacisz dużo drożej, wręcz tyle co za tego z mojego linku(tez przykładowy. W kompresorze jednej firmy będzie uchwyt do przenoszenia inna nóżka, a zespół identyczny jak w tym drugim. Amatorski sprzęt, to kompromis, a podobnego chińczyka używam już kilka lat- bezproblemowo. Dzisiaj kupiłbym dwutłokową, bo tu brakuje powietrza przy lakierowaniu, kluczu pneumatycznym. Gwarancję mają na 2 lata.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Voo    39

Mam taki jak ten z pierwszego linku,tylko nazwa firmy inna.Ale jak to w chińczykach taki sam kompresor a robiony pod kilkoma nazwami. Od dwóch lat sprawuje się dobrze.Pomalowałem już część maszyn i daje radę.Awarii nie było.Parametry takie same jak ten z twojego linku.Wiec mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

To wszystko jakieś  chinczyki troche pochodza, taki podobny z 4 linku kupił mój szwagier to częsci mu na zamówienia dorabiali ale trochę mu posłużył zanim sie rozsypał 

Ja mam polski stary kompresor polskiej produkcji 3JW60 trzy tłokowy czesci bezproblemu kupuje mocna konstrukcja


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie ma być mały i mobilny do takich drobnych prac jak podpompować, przedmuchać itd. Stary już zaczyna mocno niedomagać i jak mam nowy kupić poniżej 300 zł to się nie opłaca robić i remontować samemu. Pewnie w tej cenie +/- 300 zł to co nie kupię będzie jednakowo się sprawdzać przy niezbyt intensywnym użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Panowie szukam jakiegoś dobrego kompresora tak do 5000zl. Używany będzie w rolnictwie czyli wszystkiego po trochu.... Jakie firmy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Pomyśl i poczytaj o Metabo, w większości sprężarkę mają ABAC-a.

Sam się zastanawiam nad jakimś większym metabo z bańką ok 200l ,bo kiedyś kupiłem chińskie g, fakt zepsute to cena była niska , naprawiłem i chodzi po dziś dzień BASS POLSKA 150L silnik v2 na 230V, ale drugi raz nawet pół darmo bym nie wziął, bo wszystko wymagało przeróbki.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Dobry chińczyk nie jest zły, u mnie 8 lat wytrzymał 24l  jakich Vander czy coś takiego, chodził by jeszcze tylko sam go zepsułem, kupiłem metabo 50l wykonanie owszem lepsze no i trzyma ciśnienie, a chińczyk zawsze trzeba było nabijać bo uchodziło do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Witam,

Podepnę się do tematu, by nie tworzyć nowego. 

Jakie parametry powinien mieć minimalnie kompresor, który używany byłby w gospodarstwie do pompowaniu kół ciągników, sporadycznego odkręcania śrub kół w aucie i ciągniku, przedmuchiwania filtrów i czyszczenia, ropowania, sporadycznego malowania maszyn rolniczych.

Czytając różne fora zastanawiam się między wersją budżetową taką jak: https://mar-pol.sklep.pl/pl/p/KOMPRESOR-50L-JN-30V-RIPPER/269

a wersją 2 razy droższą: https://mar-pol.sklep.pl/pl/p/KOMPRESOR-100L230V-Z-0.258-RIPPER/1633.

 

Mniejszy kompresor jest lżejszy i bardziej mobilny. Ma jednak bezpośredni napęd pompy, która pracuje przy znacznie wyższych obrotach niż ta w z drugiego przykładu (co się pewnie przełoży na jej żywotność).

Większy kompresor to również większy zbiornik. Tylko nie wiem czy taki większy zbiornik (100l) jest do wykorzystania w gospodarstwie i czy ten mniejszy (50l) nie jest wystarczający w niezarobkowych pracach w gospodarstwie. Mniejsza butla to też krótszy czas jej napełnienia.

Interesują mnie tylko kompresory możliwe do zasilania z gniazdka 230V.

Jakie jest wasze doświadczenie co do tego typu kompresorów. Może coś innego polecicie?

P.S. Na tym etapie nie interesują mnie kompresory do remontu, albo do samodzielnego zrobienia (brak czasu). Zatem z góry dziękuję za ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

400l/min? To chyba żaden z tych kompresorów na 230V takiej nie posiada. Większość kluczy pneumatycznych (tych 1000+Nm) podaje wymaganie na powietrze coś około 200l/min. Ale może to tylko teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj