yacenty

Jaki kompresor?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

O te akcesoria mi nie chodzi, bo wiem że one są nic nie warte i akcesoria już mam. To jaki najlepszy za tą kasę mógłbym kupić, podaj mi najlepiej linke na allegro żeby posłużyło mi pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam coś podobnego, kupiłem Makro w promocji za ok 300zł, sprawuje się dobrze, ta druga prezentuje się lepiej. Gdy przyglądam się tym konstrukcjom, to prawie wszystkie identyczne, oprócz naklejek. Przy dużym zapotrzebowaniu na powietrze polecałbym dwutłokową. Wyboru musisz dokonać sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ten drugi nawet przypadł mi do gustu i musze pomyśleć czy go nie kupić. 2 tłokowe są strasznie drogie a szkoda mi wszystką zarobioną kase wydać na sam kompresor.

Mam jeszcze jedno pytanie czy lepszy jest kompresor olejowy czy nie, acha i jeszcze co mi daje większa pojemność kompresora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Rozglądaj się za olejowym, smarowanie jest olejowe, rozbryzgowe, a olej można wymienić lub dolać. Masz na myśli pojemność zbiornika? Jeśli tak, to masz wiekszy zapas powietrza, stabilniejsze ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja mam identyko tylko sie nazywa PanSam i kosztował jakos ponizej chyba 300zl, zreszta gdzies tu wczesniej pisalem, tak wszyscy psioczyli ale w zniwa przedmuchac filtry, chlodnice, napompowac jakies koło spokojniutko daje rade.

nawet przyczepe nim pomalowalismy, mimo ze było cholernie goraco - jakas przerwe sie zrobiło bo się gotował ale generalnie dał rade - czego wiecej chciec jak ktos nie majsterkuje bardzo duzo w garazu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

No nie ma sensu nawalić kasy za sprzęt który nie będzie wykorzystany, u mnie to było tak jak nie miałem kompresora to ale by się przydał, a teraz jak jest to stoi i naprawdę sporadycznie jest używany. Nasz stary kompresor mamy już wciul czasu odkąd pamiętam, ale teraz już są jego ostanie dechy więc musiałem go zmienić, jakoś tym małym też damy radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

czy ja wiem ze niebedzie wykorzystana np. dla mnie to idealny sprzet do malowania , ropowania, i czyszczenia tam roznych rzeczy a mam GUDGE 50lpojemnosci, 2 tlokowa, wydajnosc na minute 400 litrow. I wykorzystuje ja na maxa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Zależy kto ile robi kompresorem i jak często go używa, bo ja czasem przez 2 miesiące go nieużywam i zapomniam że takie coś jak kompresor istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na czym polega różnica pomiędzy olejowymi a bezolejowymi kompresorami, jak nie olejem smarowanie to na jakiej zasadzie działa sprężarka? czy ta olejowa zostawia jakiś ślad oleju w powietrzu, tzn czy do przedmuchiwania filtra kabinowego i powietrza będzie dobra olejowa spręzarka?>

Jaki olej jest stosowany w sprężarka olejowych ile ksoztuje ile zużywa go sprężarka?

ps. co to jest to ropowanie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W bezolejowych w powietrzu nie ma oleju, stosuje się je do napełniania butli tlenowych itp. Filtry można czyścic olejkowym, to że kompresor jest olejowy nie znaczy od razu, ze powietrze idzie pół na pół z olejem ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jakie marki komprsorów są godne uwagi? przeglądałem oferty na allegro i pełno jest marek typu eurotec, vander itp, z wyrobów których nie byłem zadowolny (szlifierki kontowe wiertarki) co to za firma Bass?

Czy do przedmuchiwania tylko filtrów i podpompowywania kół wystarczy 10l?

 

który wybrać?

http://allegro.pl/item640921939_sprezarka_..._gw_fv_hit.html

 

http://allegro.pl/item642228155_kompresor_...zestaw_lak.html

 

http://allegro.pl/item642228285_mini_kompr...l_1_5km_fv.html

 

czy taki 10 litrów kompresorek do drobnego malowanka by styknoł i czy wogóle warto dać 50zł więcej za te narzędzia lakiernicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

raczej odżałuj i jak już chcesz coś takiego to co najmniej 25 litrów, ja mam 50 litrowy z castoramy Specair i nie jest za duży, do amatorskiego malowania, konserwacji daje radę, podobno olejowe są wytrzymalsze od bezolejowych

 

jeśli kupujesz pistolet lakierniczy to te z górnym zbiornikiem mają tą zalete, że wymalujesz wszystko do końca nic nie zostaje na dnie zbiorniczka, potem tylko 2 razy rozpuszczalnikeim wypłukasz, wypryskasz i masz czyste, a te z dolnym to zawsze coś lakieru na dnie zbiorniczka zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja mam einhella z biedronki za 245zł. Z wyglądu tylko plastiki sie różnia. Zbiornik ma 19l i to mi starcza do malowania, brakowało jedynie jak malowałem duża powierzchnie z pistoletem otwartym na maks. 10l to za mało. Jak ci zejdzie powietrze z koła gdzieś daleko od gniazdka z pradem to pompujesz cały zbiornik powietrza i idziesz na miejsce bez kabla. 19l na 8 bar starcza mi na porzadne napompowania koła od t25 11.2 r28 wiec raczej weź 20l ale nie wiekszy bo dłużej sie bedzie pompował żeby było cisnienie a na nieduże potrzeby to wystarcza. Oczywiście to tylko moje zdanie i każdy niech robi co mu sie podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja kupiłem ostatnio metabo 100l i wydaje mi się za mały a gdzie tu 25 l :rolleyes:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marfi    0

witam ,szukam półprofesjonalnych sprężarek tak max do1500zł, gdyż te z biedronki już miałem noi niewytrzymywały poprostu ustawały.może mi coś doradzicie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Odświeżam troszkę temat. Panowie co myślicie o kompresorze z linku poniżej? Może ktoś użytkuje taki?? Chodzi mi o jego awaryjność i żywotność. Używany będzie w gospodarstwie do wszystkiego, pompowanie,malowanie, narzędzia pneumatyczne itp. Codziennie te parenaście minut będzie pracował, ale często będzie się zdarzało że i cały dzień pochodzi. Mam 24 litrowe pierdzidełko(firmy nie pamiętam, żadna markowa) z którego jestem bardzo zadowolony. Ojciec je kupił z 10 lat temu na targu. Do tej pory pracowało bezawaryjnie, ale przy grubszych robotach praktycznie cały czas napierdziela,a o uszy trzeba dbać :P

 

http://www.leroymerlin.pl/produkty/kompresor-olejowy-50-l-a078052-pansam,1175250495,1247205305.html#

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam black08 ja też mam kompresor metabo 320/10/100/3 to teraz dla mnie też jest zamały no ale co prawda u mnie codziennie chodzi i mam instalacjie pneumatyczną rozciągniętą po garażu rurki o średnicy 1,5cm a dalej wąż 12.5

no ale śmiga koła od przyczep traktorów to się odkręca pneumatem bez najmniejszego problemu

a myślałeś żeby dodać dodatkowy zbiornik tak z 50l?? razem by było 150l więc już coś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Odświeżam troszkę temat. Panowie co myślicie o kompresorze z linku poniżej? Może ktoś użytkuje taki?? Chodzi mi o jego awaryjność i żywotność. Używany będzie w gospodarstwie do wszystkiego, pompowanie,malowanie, narzędzia pneumatyczne itp. Codziennie te parenaście minut będzie pracował, ale często będzie się zdarzało że i cały dzień pochodzi. Mam 24 litrowe pierdzidełko(firmy nie pamiętam, żadna markowa) z którego jestem bardzo zadowolony. Ojciec je kupił z 10 lat temu na targu. Do tej pory pracowało bezawaryjnie, ale przy grubszych robotach praktycznie cały czas napierdziela,a o uszy trzeba dbać :P

 

http://www.leroymerlin.pl/produkty/kompresor-olejowy-50-l-a078052-pansam,1175250495,1247205305.html#

To jest to samo co to pierdzidełko tylko większy zbiornik,

do narzędzi typu klucz nie polecam,za mała wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No niby tam piszą że wydajność 400 litrów na minutę..... Dwutłokowa.... Myślałem że to są w miarę parametry. W takim razie co innego w tej cenie, ale naprawde solidnego??pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Ta wydajnoć to na ssaniu,a teoretyczna na wyjściu będzie jakiejś 260litrów.

Tutaj jest fajny kompresor,jak bym nie miał swojego to bym go kupił LINK ALLEGRO

Takim to już nawet piaskować można.

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj