Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

182 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:15

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Wyregulowałem sprzeglo na 6 i 12mm, ale mi sie zdaje ze jest jeszcze zle, poniewasz jak wcisne sprzeglo na 1 stpen to bieg mi nie chce wejs i zgrzyta (słychac na filmie) dopiera ja mocniej wcisne az na 2 stopien to bieg wskakuje, porawiac to czy nie??? I czy u was jest tak samo czy nie??? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Dzisiaj, 12:08
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:33

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów mozesz to jeszcze poprawić bo nie powinno zgrzytać na 1 stopniu

#103 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:35

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów hmm, dyfer wyje albo zwolnice, ale raczej zwolnice ;) u mnie na 5 i 6, najbardziej pod obciążeniem. a ze sprzęgłem mam dziwną sprawę, jak nie robię długo to wysprzęgla elegancko, a np. po dwóch godzinach orania jak chce włączyć z 4 na 5, to skaranie boskie :blink: muszę się zatrzymać i dopiero 5 włączyć...
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#104 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:50

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów To chyba jak ustawie na 7mm I stopien i 14mm II stpien to powinnobyc dobrze ;)

@kielbasa
U mnie jest na odwrót jak długo robie to na 5 bieg bez problemu a jak wyjade to mi ciagnik staje i musz ruszczac z 5 :blink:

#105 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:57

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów ja się pobawię w regulację, ale raczej długo na tych tarczach nie zabawię, bo ostatnio jak woziłem po 6 ton kamienia, to przy górkach na asfalcie śmierdziało jak diabli... trzeba było z między gazem na 5 schodzić bo zdychał :blink: wczoraj odkręciłem klapkę, a tam może ze 2cm sadzy... ale i tak jest dobrze, bo to sprzęgło trzyma się od zimy 2005 roku, a dostało w kite tak ostro...
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#106 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:02

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Ja aż takich ciezarow nie woze by mam wiekszy ciagnik o tego, 330 jest tylko do bron, zgrabiarki, gryzalki, kukltywaor (czasem) i kopaczka, i jeszcze czasm wóz :blink: ;)

#107 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:06

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów tak szczerze to M'ka do wożenia cięższych rzeczy się nie nadaje, z powodu większego przełożenia na zwolnicach... C 328 do tego jest najlepszy :blink: przykładowo kumpel, który pracuje na tartaku przy świeżym motorze musi na początku górki redukować na 5, a potem na 4 ja tam wyjeżdżam do połowy na 6 a potem na pięć przy takim samym obciążeniu.

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:38

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów M-ka nie ma innych przełożeń na zwolnicach lecz większe jest koło ataku w tylnym moscie.

#109 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:48

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów A tak na zewnątrz czymś się różnią od normalnej 330????

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:53

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów chyba nie, w M-ce nie było nic ulepszone oprócz szybkości innych przełozen w szkrzyni, koła ataku i zaczep dali nowszego typu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:02

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów ja znów wiem, że półosie są inne, a cały dyfer jest ten sam i potwierdzić to może wiele osób :blink:
zmiany w C 330:

1697-1979 - oś okrągła
1979-1993 - oś płaska
1967-1985 - fabryczny tłumik płaski
1985-1993 - fabryczny tłumik okrągły długi emaliowany
połowa 1989-1993 - ręczny hamulec taśmowy
1986-1993 - zmiana przełożeń na zwolnicach, czyli to o czym piszemy(Ursus C 330M)
1986-1993 - prądnica P20c zastąpiona P6c, d, e lub k z minusem na masie (Ursus C 330M)
1989-1993 - zmiana zaczepu górnego

I powtarzam, w C330 nigdy nie było montowanych fabrycznie alternatorów...

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:07

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów możliwe ale są też inne przełozenie w szkrzyni

#113 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:10

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów koła zębate nie różnią się ani połówką zęba, i są to herezje głoszone przez tych, którzy za dużo naczytali się wikipedii :blink:

do zmian jeszcze można dodać inne tarcze tylnich kół 1967-197x (nie jestem pewny) i inne kabiny, ale w to nie jestem wtajemniczony

#114 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:16

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów nie będę się sprzeczał bo zbytnio nie przyglądałem i nie interesowało mnie to jaka jest różnica miedzy tymi dwoma ciągnikami,

#115 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 16:41

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Aha. A tak w orce to ile one pala??? koło 5 litrów na 1ha??

#116 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 16:55

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jeżdżąc przy najwyższym momencie obrotowym czyli 10.2kG/m=102Nm odpowiadającym obrotom 1600-1900(nie wiadomo dokładnie, trzeba byłoby jechać na hamownię, ale to i tak lip, bo zmierzysz tylko Mo na kołach, a nie silnika) cap pali bardzo mało, a jeżdżąc 2000-2200 obrotów zwiększa się tylko moc czyli zdolność do wykonania większej ilości pracy w danym przedziale czasu - wtedy może wypić dużo więcej :blink: ja przy orce jak jest znośny stan wilgoci w glebie, z moim pługiem 4x25cm jeżdżę na 3 pod górę 1600-1800RPM, a na dół 4 i 1600RPM. ;) ale generalnie jak bijesz w palnik to 3-5L/mth

#117 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:03

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów U mnie jak jade na 1600-1700 to jakby ta mala klapka sie trzesla, chyba bende musla jakies gumy podlozyc, zeby bardziej ja w gore wypychało :blink:

#118 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:32

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jak spala ci tylko 5l/h to tylko pozazdrościć bo moja bierze około 15l/h

#119 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:30

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów mówisz o hektarze czy motogodzinie, bo to zasadnicza różnica? :blink: @kuba330m chodzi ci o tą klapę na zawiasach przy masce? ja tam wyciąłem 3 kawałki gąbki, przykleiłem i gra ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:39

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów No tak, otwiera sie ja i jest dostep do zbiornika paliw, chłodnicy i korka od oleju :blink:. Moze jutro sie pobawie sie w wycinanki ;)