Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

182 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2009 - 17:03

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów w moim ciapku po około 10tys mtg zwolnice nie wyją, wiec trzeba dużo jeździć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Dzisiaj, 07:54
  •  

#82 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 18:14

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Moze filmik nagram we wtorek, ale nie wiem czy zwolnice bedzie słychac :blink:
@kielbasa dla mnie dzwiek zwolnic to cos okropnego!

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2009 - 18:21

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów a czy na pewno ten dźwięk dochodzi ze zwolnic, bo ze zwolnice nie są aż tak głośne

#84 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 20:13

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Po mojemu to okolice zwolnic, albo na pułosiach :blink:. Jeszcze sprawdze olej, moze to to przez to.
Nie wiecie jak poprawic hamulce????

#85 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:09

Po mojemu to okolice zwolnic, albo na pułosiach ;). Jeszcze sprawdze olej, moze to to przez to.
Nie wiecie jak poprawic hamulce????

Wiemy ....... , pod ciągnąc na cięgnach albo zafundować w zależności od potrzeb nowe bębny i szczęki :blink:

#86 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:19

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów na tych ciegnach regulowane było. Myslalem o zmianie sprezyn albo całkiem na sztywno zrobic (sprezyny wyrzucic a na ich miejsce kawalek okolo 6mm blache wstawic.) :blink:

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 20:20

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów najlepiej nowe bębny i szczeki i nic nie kombinować bo to dużo nie da

#88 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 listopad 2009 - 20:32

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów właśnie daj nowe bębny, szczeki i to wystarczy nic więcej nie kombinuj, jak robiłem obie zwolnice w swojej w 2004 roku i wymieniłem bebny i szczęki to od tego czasu lekko nacisne hamulec i oba koła się suną jak z czymś jade :blink: więc jak to wymienisz to wystarczy. Oczywiście jak się składa nie wolno upaprac smarem ani olejem okładzin ;)

#89 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:45

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów A ja swoje robiłem w 2002 i już je 2 razy szlak trafił ............. niestety górki na podkarpaciu robią swoje .......... :blink:

#90 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 30 listopad 2009 - 21:14

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów najpierw zapewnij 100% szczelności od strony zwolnicy i pochwy, a potem rób hamulce ;) u mnie hamulce, nawet zrobione, to mogę używać do jazdy po polu albo po prostym... z góry z ciężarem to prawie nic nie daje, bo jest taka pochyłość, że mogę zblokować dyszel listwą dociążając się, wcisnąć blokadę, 600-700RPM i myśleć, że szczęśliwie zjadę :blink: raz jak mi sąsiad wyjechał, to musiałem się skierować na swoją bramę i ją rozwalić, bo by jego Golf II był ścięty w pół, z powodu pchania... przed remontem nawet zęby na zwolnicach przeskakiwały, ale to z powodu zpiłowania btw. używacie biegów terenowych do jazdy z góry po twardym z tendencją do pchania?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2009 - 09:13

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów ja niejeżdżące na terenowych c330 bo jest za lekka i z dużym ciężarem może w poprzek obrócić ciągnik.

#92 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 13:49

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Ja swoja 330 duzo nie ciagam, co jedynie jade z maszyna na pole i spowrotem. Hamulcy jeszcze nie mam najgorszych, ale trzeba bedzie pomyslce o nowych.

#93 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:48

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów @zenekc330 dokładnie tak jak mówisz jest, chciałem tylko wiedzieć, czy jest tu jakiś taki artysta :blink:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#94 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:15

najpierw zapewnij 100% szczelności od strony zwolnicy i pochwy, a potem rób hamulce ;) u mnie hamulce, nawet zrobione, to mogę używać do jazdy po polu albo po prostym... z góry z ciężarem to prawie nic nie daje, bo jest taka pochyłość, że mogę zblokować dyszel listwą dociążając się, wcisnąć blokadę, 600-700RPM i myśleć, że szczęśliwie zjadę :blink: raz jak mi sąsiad wyjechał, to musiałem się skierować na swoją bramę i ją rozwalić, bo by jego Golf II był ścięty w pół, z powodu pchania... przed remontem nawet zęby na zwolnicach przeskakiwały, ale to z powodu zpiłowania btw. używacie biegów terenowych do jazdy z góry po twardym z tendencją do pchania?

Nie nie używam.......... zaczynam od 4 a na dole mam 6 ..... :)

#95 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:43

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Nagrałem film jak jade 330, zwolnice słychac ale słabo bo mocna nute dałem, ale :blink:

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:50

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów ale nic nie słychach, chociaż 1:17 trochę jest ale ciężko rozpoznać od czego to jest, a zwolnice wyją cały czas czy tylko jak zmniejszasz prędkosc?

#97 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:00

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Powoli zaczynaja na biegu 5 a na biegu 6 to cały czas, tylko jak z górki jade to troszke ciszej jest. :blink:

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:02

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów czyli to zwolnice, musiałbyś rozkręcić je i zobaczyć w środku co i jak

#99 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:07

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Po mojemu to może bys to ze zwolnice lub półosie moga byc wyrobione i daltego mi tak wyej. No nic dopiero grudzień a do marca jeszcze kawałek czasu, rozbiore jak bende mial sobote wolniejsza i zobacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:10

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów też robię w zimę ale tyny most i silnik bo już trochę wyrobione.