Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

182 odpowiedzi na ten temat

#41 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 11:01

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów W mojej trzydziestce mam podobny problem, po rozgrzaniu w cięższej pracy zaczyna gdzieś zgrzytać obojętnie czy to na biegu czy na luzie, nie zgrzyta tylko po wciśnięciu sprzęgła także podejrzewam że może coś z tarczami sprzęgła (wymieniane 2 lata temu), bo łożysko wygląda na dobre, łapki odpowiednio wyregulowane, przy szybszym puszczaniu sprzęgła jest jakiś stuk którego wcześniej chyba nie było, pozatym tak dziwnie pulsuje dźwignia od wyłączania pompy podnośnika wcześniej chyba też tego nie było. Problem pojawił się po naprawie przez mechanika nakrętki na dolnym wałku która wcześniej się odkręciła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Dzisiaj, 22:28
  •  

#42 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 20:24

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów A może igiełki albo któreś łożysko w skrzyni poszło.W ostateczności wałek co łączy 1 stopień sprzęgło-skrzynia ale jak się wymienia tryby to parami.

#43 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 sierpień 2009 - 20:37

koledzy dziś jeszcze patrzyłem wom właczałem, pompę i nic cisze przy zdjętym deklu podnośnika, związku że rozdzielacz i tak miałem w planach wymienić dziś kupiłem nowy założyłem i zgrzyt od nowa się pojawił i wygląda to na pompę niestety tak jakby w niej w środku coś nie tak było. Zmierzyłem ciśnienie i na małych obrotach jest ok 100bar a przy 1600 ok 130 bar więc przy fabrycznym ustawieniu rozdzielacza bo jest zabląbowany wydaje mi się że jest ok co o tym myślicie i czy z wyjącą pompą mogę jeździć bo w niej w środku raczej sam nic nie zrobie

jak pompa to przy wyłączonej dzwigni od napędu pompy nie powinno nic zgrzytać bo wtedy pompa nie pracuje, zgrzyta wtedy czy nie???

#44 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 21:23

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów tak jak pisałem gdy wyłącze zgrzytu nie ma po zdjęciu całego - raka pompy tez cisza , ciśnienie na pompie 130 bar

#45 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 29 sierpień 2009 - 05:28

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów to jak ten zgrzyt jest na pompie i pompa działa jak powinna, a nie jesteś jakoś uczulony na takie dzwieki :D to zostaw niech chodzi skoro spełnia swoje zadanie to po co wymieniać

#46 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 23:21

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów dziś podjechałem jeszcze ciągnikiem do znajomego mechanika opowiedziałem mu co i jak posłuchał i też stwierdził że jeśli to pompa to niech chodzi do czasu aż ciśnienie spadnie bo nic innego nie zrobię

#47 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:13

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Mam problem w swoim ursusie, gdy pracuje z glebogryzarką i gdy ja podnoszę słyszę walenie w skrzyni biegów, przestaje walić gdy wyłączę WOM. Nie wiecie co to może być??? I jeszcze mam drugi jak jadę na biegu 6 to strasznie wyje mi w zwolnicach.

#48 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:16

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów A może to wałek przekazu mocy ci tak hałasuje??

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 19:23

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Bardziej prawdopodobne ze jak podnosisz do wałek ci uderza o górny zaczep i dlatego wali. A to wycie to może z tylnego mostu dochodzi a nie ze zwolnic.

#50 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:14

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Właśnie nie uderza w zaczep bo sprawdzałem i do zaczepu jeszcze trochę miejsca było. A co do tego wycia to można to zlikwidować???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 14 listopad 2009 - 20:17

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów tak kolego bedzie to wałek odbioru mocy, jak masz wałek starego typu (nie wiem czym się różni od nowego ale mam nowszy kupiony rok temu na nim cicho jest, a ten stary to jeszcze z lat 80-tych) to na tych przegubach na których się zgina bedzie właśnie tak hałasował i wydaje się że coś w skrzyni jest nie tak. A z tym wyciem to tez właśnie mi wyje,wszystko sprawdziłem czy nie luźne i jest ok więc myśle że nie ma co się tym przejmować zbytnio ;)

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 20:19

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów zależy gdzie ci wyje bo mógł się rozkręcić dyferencjał, a jeśli chodzi o wałem to on wali jak jest podniesiony czy tylko w momencie podnoszenie

#53 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 14 listopad 2009 - 20:20

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Jak podnosisz to wałek wtedy się zgina na krzyżakach tak ? Czy prostuje ? Bo jeśli zgina to normalne. Masz trochę wydyganą skrzynię i przez to hałasuje
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:23

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Masz wałek o małym koncie pracy i jak podniesiesz gryzke do góry to przeguby hałasują. Po dłuższym czasie się rozlecą od tego. Wiem bo podobna sytuacja jest przy prasie kostce. W karuzeli mam podobnie mogę tylko podnieść na kilka cm bo jak wyżej to wali i muszę wytłaczać przekaźnik.

co do zwolnic (jeśli to one wyją) sprawdź ile masz oleju.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#55 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:24

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Mam również C 360 i pracuje przy rotacyjnej z tym samym wałkiem i wszystko jest OK.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 20:31

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Jak się nie mylę to w c360 jest mniejsza odległość miedzy wałkiem a glebogryzarka więc nie ma takiego dużego kątku i nie hałasuje.

#57 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:32

zależy gdzie ci wyje bo mógł się rozkręcić dyferencjał, a jeśli chodzi o wałem to on wali jak jest podniesiony czy tylko w momencie podnoszenie

Jak podnosze maszyne to wtedy mi wali i jak wylaczam WOM to przestaje.

#58 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 14 listopad 2009 - 20:35

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jak kolega wcześniej napisał inna długośc w 60-tce jest między maszyną i mocowaniem wałka pod zaczepem temu nie wali

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 20:40

Jak podnosze maszyne to wtedy mi wali i jak wylaczam WOM to przestaje.

A chodzi mnie o to czy w trakcie podnoszenia wali czy cały czas gdy jest podniesione hałasuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:41

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Bende musiał sie przyjrzec jak on sie zgina, mam jeszcze jedno pytanie jak sie reguluje tarcze sprzeglowa czy trzeba ciagnik rozpolawiac czy nie? Bo mam cos takiego ze nie moge cofac z dokladnie bo jak sprzeglo lekko puszcze to nie jedzie lub ja sie bujnie to w maszye mozna przylozyc.