Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

182 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sqeedy

sqeedy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 11:14

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów dokladnie, tylko w dodatku ze sie odkrecila to jeszcze wrobil sie gwint i musze to przetoczyc i dorobic nowa nakreke...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Dzisiaj, 17:40
  •  

#22 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:59

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Witam dziś podczas pracy w kultywatorze nagle zaczęło coś zgrzytać tak jakby w skrzyni w mojej C330. Po w ciśnięciu sprzęgła nawet na pierwszy stopień zgrzyt zanika, pompa podnosi, biegi wszystkie wchodzą i ciągnie, myślałem może że to łożysko na sprżegle ale wajcha od sprzęgła nie drga i niby jest ok. Zgrzyt zanika także gdy wyłączę pompę podnośnika tą wajchą z boku obok tej od WOM. Dodam że sprzęgło oba stopnie wymieniałem nie całe 3 lata temu, pompę podnośnika także. Co to może pomóżcie

#23 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 14 sierpień 2009 - 06:50

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jak to emka, to sprawdź nakrętke na dolnym wałku.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#24 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:59

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów nie to nie jest Mka jest to C330 rok 1980

#25 Share konrad12

konrad12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 sierpień 2009 - 16:14

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów to i tak mogła odkręcić się ta nakrętka ja miałem taką samą sytuacje.

#26 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:40

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów dziś jeździłem trochę moją c330 i tur był w ruchu i nie było słychać tego zgrzytu, o co chodzi, co to może być czy oby na pewno ta nakrętka i jak się do niej dostać, mogę jakiś rysunek z widokiem na nią prosić

#27 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:40

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Ja mam zwykłą C-330 i też mi się ta nakrętka wykręciła i nawet już gwintu na niej nie było i trzeba było rozpołowić ciągnik żeby wymienić na nową :D
:D

#28 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:48

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów a po czym doszedłeś że to ta nakrętka ? czy dopiero po rozpołowieniu było widać, jakie miałeś objawy że zdecydowałeś się rozpołowić?

#29 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:01

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Jak odkręcisz pokrywę skrzyni biegów i dobrze przyświecisz żarówką to widać tą nakrętkę (jest ona z przodu) i ja ją śrubokrętem czy czymś poruszyłem i się swobodnie obracała. Początkowo zacząłem ją wkręcać od góry ale po 20 min wkręcania było zero efektu wtedy rozpołowiliśmy ciągnik i okazało się ze na nakrętce nie ma już gwintu :D Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcie jak ta moja nakrętka wyglądała :D
:D

#30 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 22:03

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jak możesz kolego @c330ursus poślij zdjęcia na boss1-1984@o2.pl wszystkie jakie masz odnośnie mego problemu z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 08:18

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów najlepiej, to do galerii wrzuć, żeby inni też widzieli.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#32 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 sierpień 2009 - 08:47

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów u mnie tez raz w zwykłej 30-stce się odkręciła to rozpołowiłem dałem nową nakretke i w dwóch miejscach migo matem przyłapałem lekko dla pewności bo kleje do gwintów i olej jakoś tego nie widze :P

#33 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:00

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów u mnie na razie ten zgrzyt ustąpił jeśli nadal się pojawi to będę się zabierał do rozbierania, bo jak tylko pamiętam nigdy nie było z tą nakrętką problemu

#34 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:53

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów koledzy problem ze zgrzytaniem ponownie wystąpil gdy tylko ciągnik poszedl w cięższą pracę jak tylko znajdę czas biore się za remont

#35 Share bartek330

bartek330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:49

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów jeśli jest to odkręcona nakrętka to nie powinno zgrzytać na 3 i 6 biegu(wiem to z własnego doświadczenia) . U nas też się odręcała ta nakrętka był rozpoławiany chyba 3 razy aż ojciec się wkurzył i przyspawał ją punktowo, chodzi już około 5 lat bez zarzutu. W mojej wsi praktycznie mieli ten wszyscy problem :o w c 330m
Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

#36 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:22

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów na szóstce nie ma prawa zgrzytać, bo widełki łączą wał główny(górny) z atakiem. a do trójki jest chyba oddzielne koło zębate + reduktor, nie pamiętam już jak to tam jest.

#37 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:39

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów koledzy obojętnie na jakim biegu jade to zgrzytanie jest, jeśli stoję także. Dziś pierw odkręciłem pokrywę od skrzyni i tam niby wszystko ok więc ściągnąłem cały podnośnik i odpaliłem ciągnik i zgrzytu nie ma ruszałem tą rączką co zazębia tryb do pompy podnośnika i wszystko wygląda na ok zazębia i nie zgrzyta, więc mówię czyżby pompa (2 lata ma) no i póki był w niej olej jak ręką kręciłem za tryb to tak jakby przeskakiwało coś nie chodziła równo, dodam że podnosi mi dobrze a ten zgrzyt słychać szczególnie pod obciążeniem, czy mógł ją rozdzielacz popsuć? bo nieraz mi się przycina ? i czy mimo ze zgrzyta mogę ją założyć spowrotem bo podnosi i średnio widzi mi się nową kupować? patrzyłem także na tryby ten co jest w moście i ten na pompie nie wyglądają na ścięte czy by o coś ocierały, ten co jest w skrzyni od napędu pompy ma dystansy i raczej nie ucieka w przód tył by mógł o coś trzeć

#38 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 23:20

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów U mnie tez występuje zgrzytanie w skrzyni, ale tylko wtedy gdy dźwignie od załączania wom przesunę minimalnie za mocno do przodu przy wyłączaniu wałka.

#39 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:18

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów sprawdź koło talerzowe i załączanie wałka zależnego(jazda i napęd pompy wałkiem od womu - tutaj może coś być)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:26

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów koledzy dziś jeszcze patrzyłem wom właczałem, pompę i nic cisze przy zdjętym deklu podnośnika, związku że rozdzielacz i tak miałem w planach wymienić dziś kupiłem nowy założyłem i zgrzyt od nowa się pojawił i wygląda to na pompę niestety tak jakby w niej w środku coś nie tak było. Zmierzyłem ciśnienie i na małych obrotach jest ok 100bar a przy 1600 ok 130 bar więc przy fabrycznym ustawieniu rozdzielacza bo jest zabląbowany wydaje mi się że jest ok co o tym myślicie i czy z wyjącą pompą mogę jeździć bo w niej w środku raczej sam nic nie zrobie