Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#161 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:11

Ciągnik LTZ aha a skąd części kupujesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 21:44
  •  

#162 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:13

Ciągnik LTZ

ksiazka

morze tam w prczewie maja bo tak to nie wiem

#163 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:15

Ciągnik LTZ a gruba ona jest

#164 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:27

Ciągnik LTZ

a gruba ona jest

nom taka jak kazdy katalog mniejwiecej tak sama na grubosc jak w t25 przedzwon tam do parczewa na tem mu,er co czesniej miales podany i zapytaj moze maja jak nie to na ten 500272104

#165 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:43

Ciągnik LTZ A nie chcialoby ci sie zeskanwaćco wazniejsze

#166 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:35

Ciągnik LTZ Mam pytanie do posiadaczy LTZ, czy ten ciągnik ma wzmacniacz momentu?

#167 Share thefullek

thefullek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:45

Ciągnik LTZ nie ma ;p
to chyba nie ta epoka ciągników xD

#168 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:48

Ciągnik LTZ A mozeci mi powiedzieć jak dlugo bawiliście sie z rozjechaniem traktor, regulacją sprzęgla i ponownym złożeniem. Jak wygląda łep śruby naprężającej łąpke?
Jeśli macie katoalog cześci bardzo prosze o link. Z góry dzieki.

Edytowany przez sylwus25, 09 styczeń 2011 - 09:07.

#169 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:39

Ciągnik LTZ Tutaj wstawiam wam katalog do ciągnika LTZ 55A, 55, 55AH, 55H ścągajcie sobie zanim link wygaśnie. Może sie kiedyś przydać. Pozdrawiam a oto link http://freakshare.co...0-znak.pdf.html

Edytowany przez sylwus25, 20 styczeń 2011 - 12:38.

#170 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:15

Ciągnik LTZ Mam kilka (niestety, nieco długich) pytań do posiadaczy LTZ (interesują mnie głownie chłodzone wodą LTZ 55AB i 60 roczniki po 96 roku):

1) Jak to jest w LTZ czy przedni napęd jest zawsze włączony w jednym automatycznym trybie na stałe (czy brak dźwigni by go odłączyć?) i czy jest to tak samo jak w MTZ/Pronar w trybie automatycznym tzn. na 1 - wszym stopniu tzn: że działa tylko przy poślizgu i tylko i wyłącznie przy jeździe do przodu?

2) czy przedni napęd rozłącza się przy skręcie kół i jeśli tak to jak wobec braku włącznia na stałe ma się to do pracy na pagórkowatym terenie gdzie korygujemy liniowość jazdy skrętem kół przednich?

3) Mam pytanie, wg. mojej wiedzy LTZ ma 7 biegów jaka jest minimalna prędkość? i czy ktoś z Was ma doświadczenie w agregowaniu LTZ z kombajnem ziemniaczanym, czy to dobry pomysł i czy to się sprawdzi w terenie nieco pagórkowatym?

4) Jak wygląda sprawa dolnego zaczepu w LTZ? czy występuje taki dolny zaczep fabrycznie (gdyż ja widziałem kilka bez)? jeśli tak to czy LTZ podoła ciągnąc beczkę jednoosiową 4000 litr (dodam że mam na myśli teren nieco górzysty w którym C360 sobie bardzo słabo radzi a MTZ 95KM ma niestety u mnie inne zajęcia ) ?

Będę wdzięczny za dyskusje i wszelkie opinie.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share thefullek

thefullek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:26

Ciągnik LTZ Posiadam 55a, ale on niewiele się różni chyba od 55ab. Chyba poza systemem chłodzenia :P

1.Działa automatycznie przy poślizgu kół tylnych względem kół przednich.
Ciągnik nie posiada dźwigni od napędu.
Przedni napęd działa również do tyłu.

2.Przy skręcie przednich kół nie jestem do końca pewien, ale napęd nie wyłącza się.

3. Ltz 55a (przynajmniej ten ) posiada 6 biegów do przodu, 6 biegów do tyłu oraz 6 biegów pełzających ( nie wszystkie są wyposażone w te ostatnie). Co do 7 biegów to możliwe że jest 6 biegów do przodu i jeden do tyłu bez rewersu. Co do prędkości to żeby nie skłamać, na 1 polowej jedzie tak jak na 3 polowej w 60-siatce.

4. U mnie jest fabryczny ;) Co do beczki powiem tak, ciągałem nim po lodzie jak i również normalnym podłożu przyczepę pełną obornika. Łącznie wynosiło coś około 8 ton. Ciągnik nie miał problemów :) Do beczki będzie idealny :)

Mam nadzieję że pomogłem :)

Edytowany przez thefullek, 09 styczeń 2011 - 19:27.

#172 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:10

Ciągnik LTZ Witam. :) Widziałem takiego LTZ niedaleko mnie belował Krone 160 po bagnie i szedł jak burza :D Teraz ktoś też niedaleko sprzedaje LTZ roku nie znam i ceny też nie. Zarejestrowany, nadpęknięta szyba po prawej stronie. zaczep górny, koła odwrócone żeby był szerszy. troszkę oleju widać po prawej stronie silnika, opony trzeba by było zaraz zmieniać ale tak to wgl nie jest najgorzej. Chętnie bym kupił takiego na wypróbowanie :)
Mam do was pytanie. Jak by LTZ sprawował się przy Turze ? długo by wytrzymał most przedni? To tak samo jest jak i w MTZ most ? Jak długo by wytrzymała chydraulika ?
Pozdrawiam :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#173 Share thefullek

thefullek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:40

Ciągnik LTZ W tych ciągnikach różnego typu przecieki trzeba niwelować od ręki. Ja nie mam już z tym problemów, było deczko roboty przy tym ale się opłacało. Co do tura to nie miałem styczności z ładowaczem przy tym ciągniku ;/ Jedynie widziałem na "youtube" taki ciągniczek z ładowaczem :D Powiem tak, przy spokojnym eksploatowaniu tego ciągnika most powinien wytrzymać. Zależy jeszcze do czego ładowacz będzie używany. Plusem do tura jest rewers ;D

#174 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:09

Ciągnik LTZ Ja mialem tur na swoim ltz przez 3 lta nom i nie było wiekszych problemow z przodem nic sie nie dzialo poza jednym malym problemem a mianowicie ukrecila sie poloska no ale chyba była wadliwa bo mial dziure nawiercono na wylot i wtym miejscu pekla dodam jeszcze ze to był tur 6 z duzego zetora udzwig 1650 kg duzy plus to rewers a minus to słaby skret

#175 Share thefullek

thefullek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:32

Ciągnik LTZ u mnie półośka też puściła, i mam ciągnik bez tura :P

#176 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:16

Ciągnik LTZ Ja miałem LTZ-a 55-a.Sprzedałem go niedawno bo to był taki złom że aż żal, jak co miesiąc się kasy nie dołoży to nie jedzie a
w dodatku kabina mała, tarcza sprzęgłowa sie szybko paliła, normalnie szajs.

Edytowany przez Robert97, 19 styczeń 2011 - 16:17.

#177 Share thefullek

thefullek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:44

Ciągnik LTZ

Ja miałem LTZ-a 55-a.Sprzedałem go niedawno bo to był taki złom że aż żal, jak co miesiąc się kasy nie dołoży to nie jedzie a
w dodatku kabina mała, tarcza sprzęgłowa sie szybko paliła, normalnie szajs.

Mówisz że szajs, to proponuje za te same pieniądze kupić zetora albo jakikolwiek inny ciągnik. Za takie pieniądze ciągnik jest wart swojej ceny. Nie powiem w moim też występowały usterki, ale jak dobrze zrobione sprzęgło to będzie chodziło przez parę dobrych lat. Z tym ciągnikiem wystarczy się delikatniej obchodzić, nie zrywać, nie trzymać długo na sprzęgle.W każdym ciągniku coś się psuje nie ma rzeczy idealnych, u mnie przez całe wiosne i lato nic nie naprawiałem. Pracował we wszystkim, pługi,agregat,prasa,kosiarka na około 30 ha nie licząc usług nim świadczonych. Moim zdaniem nie jest to ciągnik idealny, ale za takie pieniądze jest to sprzęt warty uwagi.

#178 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:00

Ciągnik LTZ Mam pytanie odnośnie tego katalogu co go wstawiłem. Jesli przed numerem katalogowym stoi "wyraz" T-25 czy to znaczy żę część bedzie nadawała sie od t-25? Prosze o odpowiedź i z góry dziekuję.

#179 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:21

Ciągnik LTZ Z pewnością tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama