MiRol

Ciągnik LTZ

Polecane posty

Buszmen11    256

Ma ktoś instrukcje z opisem lub napisze jak w ltz 55a ustawić początek wtrysku? Silnik chłodzony powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dutuadam    0
Dnia 27.09.2013 o 20:45, slawek2706 napisał:

Dzięki za chęć pomocy, ale właśnie jestem po 48 godzinnej akcji serwisowej. Poznałem moją maszynę od tylnego tuza do przystawki przedniego napędu na wylot.Urwało kołnież kosza mechanizmu różnicowego przy wyjściu na lewą półoś. Udało się bez zdejmowania kabiny, wystarczyło unieść ją z tylu o jakieś 20cm. Po 48 godzinach bez snu spędzonych z moim serwisantem na sali operacyjnej LTZ wrócił do żywych:)

Witam

Czy miał ktoś z was podobną awarię? U mnie właśnie się to rozwaliło i zastanawiam się nad przyczyną.Czy jest to zmęczenie materiału tzn. wiek odlewu czy np. zły olej w skrzyni ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew74    0

Cześć. Mam pytanie dotyczące czujnika temperatury w LTZ chłodzonym powietrzem. Czy można tak go zmodyfikowac, żeby powyżej określonej temperatury włączał klakson?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dutuadam    0
Dnia 19.10.2015 o 11:45, MiRol napisał:

Tylko zauwaz ze rwa sie przez to ze te prowadnice za za krotkie wzgledem ruchu docisku po wcisnieciu pedalu. Jak pe prowadnice wytluka w dovisku rowek nie po calosci to potem jak np podciagniesz sruby na lapkach to prowadmice zlapia za ten wyrobiony juz kancik w docisku i trach. Ja je teraz dorabiam i zrobie je takie prostokatne lub myslalem zeby zrobic je laczone razem z tymi od wom.

Witam kolego jak sprawdzają się u Ciebie te połączone kamienie w kole zamachowym? Jeśli nadal masz ten sprzęt to kamienie można dobrać od T25 od włączania blokady i one mają właśnie kształt prostokątu.aktualnie na alleg są w kosmicznej cenie.

Jak długo wytrzymało to sprzęgło z podciągniętymi od początku łapkami? Dorwałem przetłumaczoną instrukcję regulacji sprzęgła i napisali w niej inaczej do tego podejść. Aktualnie łapki są podtoczone od dołu i gdy dasz grubszą śrubę M12 i troszkę dopracujesz łapkę(właśnie w tych najgrubszych miejscach czyli góra i dół) wcale nie naciska na śrubę. U mnie kupiłem kompletny docisk i śruba poszła po 3 latach.urwał się łeb ,wpadł za tarczę  i zniszczył mi 4 śruby na wale od mocowania koła zamachowego.Dlatego teraz testuję te M12x1,5 o twardości 10.9,ale regulacja początkowa wedle instrukcji.

Jak często smarujecie łożysko? u mnie wytrzymało też 3 lata gdzie mam mało pracy. W T25 mamy jedno 40 lat. od nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj