Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Rolnik020

Rolnik020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 20:28

Ciągnik LTZ

Prośba do Hemi. Mógłbyś napisać jak zrobić takie sprzęgiełko bo mam ten sam problem ze zdzieraniem opon.Przy okazji jak u Was sprawuje się świeca żarowa pomaga czy nie , bo u mnie chyba są źle podłączone kable. Jak się zapala ze świecą opiszcie dokładnie co po kolei.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 09:49
  •  

#622 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2016 - 18:20

Ciągnik LTZ

Cześć

Mam problem wie ktoś jak prawidłowo ustawić rozrząd w LTZ 55a?? Nie mogę nigdzie znaleźć schematu... czy ten rozrząd jest taki sam jak w T 25?? Znalazłem książkę napraw do T 25 i tam jest rozrysowane jak znaki są ustawione na poszczególnych kołach zębatych. Ustawiał ktoś z was rozrząd i umiałby mi pomóc to proszę o info. Nie mam w okolicy mechanika co by mi pomógł każdy się obawia że coś spieprzy bo nie miał do czynienia z LTZem.

#623 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:20

Ciągnik LTZ

Cześć

Mam problem wie ktoś jak prawidłowo ustawić rozrząd w LTZ 55a?? Nie mogę nigdzie znaleźć schematu... czy ten rozrząd jest taki sam jak w T 25?? Znalazłem książkę napraw do T 25 i tam jest rozrysowane jak znaki są ustawione na poszczególnych kołach zębatych. Ustawiał ktoś z was rozrząd i umiałby mi pomóc to proszę o info. Nie mam w okolicy mechanika co by mi pomógł każdy się obawia że coś spieprzy bo nie miał do czynienia z LTZem.

Będę w tym tygodniu zaglądał do rozrządu to fotkę postaram się zrobić i wrzucę, ale w zasadzie jest tak jak w t25 - oba mają ten sam rozrząd.

Edit.  Rozrząd LTZ

Rozrząd LTZ

Białe kreski to miejsca gdzie mają się zgrywać znaki oznaczone odpowiednimi literami (jakie to jest napisane obok jak powiększysz zdjęcie).

Trzeba dotąd kręcić wałem korbowym, aż znaki się ustawią - u mnie było to kilka lub kilkanaście obrotów.

Edytowany przez sylip, 19 luty 2016 - 19:23.

#624 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:38

Ciągnik LTZ

Wielkie dzięki SYLIP właśnie o coś takiego mi chodziło :D Wiecie gdzie można dostać jeszcze wał produkcji rosyjskiej?? albo jakis zamiennik ale z przeciwwagami bo te indyjskie bez przeciwwag mnie nie przekonują... zakładał ktoś ten indyski?? w rolnexie nie maja w parczewie też nie...

#625 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 20 luty 2016 - 22:41

Ciągnik LTZ

Ja mam założony wał korbowy produkcji indyjskiej, dałem coś koło 500zł. Tez nie mogłem dostać już wału rosyjskiego, bo już nie produkują do LTZ wałów  w rosji, wszystkie jadą teraz z indii. Brak przeciwwag daje szybsze wchodzenie silnika na obroty. Stary wał pękł mi przy kole na rozrządzie. Silnik składali mi w białymstoku, pracuje już od 2013 roku i nie mam żadnych problemów. W firmie sprawdzali ten wał i powiedzieli że jest dobrze wyważony. Innego wału chyba nie kupisz.

"KPK Kumurun Team"

#626 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 luty 2016 - 10:25

Ciągnik LTZ

witam ja kupiłem wał do swego ltz w wierzbówce koło parczewa no i był orginalny zapłaciłem chyba z przesyłko 600 zl no i do tego komplet panewek dwa razy t 25 no i złozyłem i chodzi juz walnych lat chyba 6 ale dokladnie  nie pamietam u mnie pekl na korbowodzie zrobilem tylko dol a gora chodzi do dzis

#627 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:03

Ciągnik LTZ Witam, mam ogromną prośbę, a mianowicie czy ktoś może mi dac namiary do sklepu w którym dostanę koło zębate do Ltz 55a do skrzyni biegów o oznaczeniu T251701052 >K gdyż istnieją dwa typy skrzyni biegów i do gej drugiej jest dostępneto kkoło a do mojej nie mogę nigdzie znaleźć. (to koło ma krótszą tuleje niż to które jest powszechnie dostępne w internecie. Proszę o pomoc.

#628 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:07

Ciągnik LTZ

Sporo gratów mają w Rolnexie koło Lubartowa. Jak by co to dzwoń na dział części zamiennych. W ofercie mają więcej niż na stronie.

http://rolnex.pl/con...ontakt-i-dojazd

#629 Share MYCIO1

MYCIO1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:20

Ciągnik LTZ

Ewentualnie w Parczewie tam też mają

#630 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:24

Ciągnik LTZ

masz tu numer do sokolki tam do tygodnia czasu bedziesz mial tryby zamienniki jak orginalnych nie bedzie ja dostalem tam wszytkie jakie chcialem 

857110120

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 19:03

Ciągnik LTZ Witam,
Mój LTZ strasznie szybko tracił ciśnienie oleju w silniku. Na zimnym trzymał 4 a po 15 minutach pracy na wolnych obrotach było już 0.5. Więc pierwsze podejrzenia padły na pompę oleju oraz wał i panewki. Pompa została założona nowa oraz zrobiony szlif wału i panewki kupione nowe na pierwszy szlif. Wszystko robiłem sam i jestem pewny że wszystko dobrze poskladalem. Ale żeby było ciekawiej to po odpaleniu silnika dzieje się to samo, czyli na początku około 4 a później szybko spada ciśnienie. Proszę o podpowiedzi w czym może tkwić problem bo ja już nie mam pojęcia co się mogło stać.

#632 Share PatrykPaluch

PatrykPaluch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:08

Ciągnik LTZ

No to może wskaźnik ciśnienia oleju jeszcze wymień. 

#633 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:14

Ciągnik LTZ

Albo  zawór regulacji ciśnienia oleju padł.

#634 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 08:02

Ciągnik LTZ Dzięki za podpowiedzi wymienię i wskaźnik i zawór i dam znać jaki :)

#635 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 11:25

Ciągnik LTZ Niestety zawór i wskaźnik wymieniony i dalej to samo..

#636 Share PiotrSkocze

PiotrSkocze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 20:11

Ciągnik LTZ

Witam

Mam problem. Po remoncie nie chce odpalić Rozrząd ustawiony dobrze. Układ odpowietrzony zawory ustawione odpala tylko na plack na chwilę. Przed remontem padł całkowicie. 

#637 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 20:39

Ciągnik LTZ

Witam
Mam problem. Po remoncie nie chce odpalić Rozrząd ustawiony dobrze. Układ odpowietrzony zawory ustawione odpala tylko na plack na chwilę. Przed remontem padł całkowicie.

Skoro przed remontem nie odpalał to prawdopodobnie pompa wtryskowa daje za słabe ciśnienie. Trzeba ją zregenerować albo wymienić. Jak na plack'a odpala to na bank pompa.

#638 Share PiotrSkocze

PiotrSkocze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 21:18

Ciągnik LTZ

Pompa oddawana do regulacji i wszystko z nią ok

#639 Share mateuszek1716

mateuszek1716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 07:47

Ciągnik LTZ

Pompa oddawana do regulacji i wszystko z nią ok

Z tego co piszesz to wychodzi na to że nie dochodzi paliwo, więc albo pompa źle zrobiona albo układ nie jest odpowietrzony. Sprawdź czy rurki wtryskowe są przykrecone w odpowiedniej kolejności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share PiotrSkocze

PiotrSkocze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:26

Ciągnik LTZ Dalej nic pompa założona nowa układ odpowietrzony. Zostały tylko wtryski poszły do regeneracji. Jaka powinna być kompresja? Dziekuje za pomoc