Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#521 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:29

Ciągnik LTZ a zamawiałeś już coś w tej hurtowni a jak ty myślisz opłaca się za 8tysięcy zakupić ten ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 01:20
  •  

#522 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 07:42

Ciągnik LTZ

a zamawiałeś już coś w tej hurtowni a jak ty myślisz opłaca się za 8tysięcy zakupić ten ciągnik

Rolnex mogę polecić z pełną odpowiedzialnością. Zamawiałem kilka razy i zawsze paczka była następnego dnia.
Co do tego ciągnika za 8 tys., jeżeli jest w dobrym stanie i pęknięcie jest niewielkie, to można się jeszcze zastanowić. Koszt obudowy pewnie w granicach 2-3 tys. Mam znajomego, który wymieniał obudowę (też chyba sprzęgła) kilka lat temu, i nie miał problemów z dostępem do części, a ciągnik chodzi do dzisiaj. Ale musisz mieć świadomość, że te ciągniki nie są pozbawione wad, tzn. często psujące się sprzęgło. Jeśli dużo robisz ciągnikiem, to może się okazać, że będziesz robił sprzęgło co rok, dwa lata. Na szczęście części są w tanie.

#523 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 08:03

Ciągnik LTZ A co tam się dzieje że sprzęgło tak szybko siada ??słaba jakoś części czy fabryczna wina jest ?? a ty kolego posiadasz takiego Ltza ??

#524 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 15:46

Ciągnik LTZ witam panowie jakie macie cisnienie oleju w swoich ltz-ach? Bo w moim cos jest nie tak wahało sie na poziomie 4 a wczoraj spadło na 2 i tak sie utrzymuje... Co może byc przyczyna?

#525 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:39

Ciągnik LTZ Niski poziom oleju w misce, zacięty zawór przelewowy pompy lub uszkodzenie jego sprężyny, uszkodzenie manometru, nieszczelności pompy i magistrali olejowej, przytkany lub odkręcony smok pompy, rozkręcony filtr oleju, wał z panewkami.
Zacznij najpierw z podmianą manometru, potem zawór przelewowy i filtr. Jak nie pomoże miska w dół i szukaj dalej.

Powodzenia.
Pozdrawiam mtracz.

#526 Share mb55

mb55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:36

Ciągnik LTZ Witam panowie posiadam ciagnik ltz 55 od niedawna mam problem na poczatku zaczelo mi sie z pompa paliwowa lala wenc l pojechalem do pompiarza i mi ja zrobi sprawdzilem wtryskiwacze byly zapieczone wienc wymienilem i ustawilem nadal mi niechcial chodzic rowno wienc sciagnolem gowice okazalo sie ze 2 zawory sa ukrzywione wiec je wymienilem i ustawlem dzis odpalilem i nadal mi nie rowno chodzi co to moze byc za przyczyna prosze o rade

#527 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2014 - 17:41

Ciągnik LTZ Witam
Panowie jaki lejecie olej do skrzyni biegow w swoich ltz-ach?

#528 Share mb55

mb55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:30

Ciągnik LTZ koledzy znalazlem przyczyne tej nie rownej pracy okazal sie klin na sprenzarce co jest z pompa na wale od sprenzarki byl wyrobiony i na wolnych ruszal sie juz zrobilem

koledzy mam nastepny problem dzis mi rozwalilo przystawke od przedniego napedu wylecial mi srut taki duzy ze sprenzynka od czego by mogl taki wyleciec wszystkie biegi mi chodza ja i rewers co to moze byc za przyczyna ??? porosze o rade

#529 Share Alex12345

Alex12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 00:30

Ciągnik LTZ Witam
Mam pytanie, czy któryś z Was nie orientuje się co może się dziać w ltz 55 z przednim napędęm co jakiś czas mieli tryby i zachodzą na siebie blokuje koła a później już napęd nie działa. Nie wiem od czego zacząć naprawę...Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym wdzięczny

#530 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 08:27

Ciągnik LTZ

koledzy znalazlem przyczyne tej nie rownej pracy okazal sie klin na sprenzarce co jest z pompa na wale od sprenzarki byl wyrobiony i na wolnych ruszal sie juz zrobilem

koledzy mam nastepny problem dzis mi rozwalilo przystawke od przedniego napedu wylecial mi srut taki duzy ze sprenzynka od czego by mogl taki wyleciec wszystkie biegi mi chodza ja i rewers co to moze byc za przyczyna ??? porosze o rade

odnosnie tego srutu to na pewno od tego sprzegiełka co włancza wałek wom tam własnie sa 4 sprenzynki i cztery sruty penie ktos wczesniej go rozpoławiał i zapomniał włozyc podkladki dystansowej pod tryb i dlatego te sruty powypadały

Edytowany przez zozo20, 16 marzec 2014 - 08:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share mb55

mb55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:43

Ciągnik LTZ aha koloego dzienki za podpowiedz mozesz mi powiedziec co mam zrobic zeby sie dostac do tego sprzeglika czy te ciagniki ltz maja podobne skrzynie co t 25 ??

#532 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 13:16

Ciągnik LTZ

aha koloego dzienki za podpowiedz mozesz mi powiedziec co mam zrobic zeby sie dostac do tego sprzeglika czy te ciagniki ltz maja podobne skrzynie co t 25 ??

Trzeba traktor rozpoławiac ale nie koniecznie umnie niem tych kulek i sprezynek tylko musisz wszystkie 4 kulki wyciagnac magnesem zeby ci nie wpadły znowu w ta przystawke i na ciegle z prawej strony od włanczani wom zmien bolec na śrobe 10 z nakretko samo konturjaca tak aby ta wajcha od właczania wom dosc tengo chodziłą u mnie juz chyba z 5 lat tak chodzi ;

Co do skrzyni to zupelnie co innego niz w t 25 w ltz cała skrzynia znajduje sie w tylnim moscie

#533 Share Rolnik020

Rolnik020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:37

Ciągnik LTZ Witam . Czy ktoś mógł by mi napisać jak sprawdzić stan oleju w skrzyni biegów w LTZ 55A . Po odkręceniu blachy w podłodze z przodu lewarka zmiany biegów znalazłem plastikowy korek wlewowy lecz nigdzie nie ma żadnego bagnetu aby określić czy jest wystarczająco oleju . Może ktoś wie z własnego doświadczenia ile powinno być np. mierząc miarką w cm od dna skrzyni . Zależy mi na szybkiej odpowiedzi ponieważ ciągnik ruszył w pole a nie mam pewności czy jest stan oleju w skrzyni .

#534 Share heyya

heyya

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 09:05

Ciągnik LTZ witam,
potrzebuje instrukcji obsługi do ltz 55a
bardzo proszę o pomoc

#535 Share karolltz

karolltz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 07:19

Ciągnik LTZ witam Użytkowników!
mam pytanie a propo wcześniej poruszanego tematu urywającej się śruby od łapki sprzęgła, czy tą śrubę można wymienić przez okienko z kabiny ? czy trzeba rozpołowić ciągnik? :)
z góry dziekuję i prosze o szybką odpowiedz

#536 Share pompeliusz

pompeliusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 18:48

Ciągnik LTZ Trzeba rozpołowić ciągnik inaczej się nieda.

#537 Share karolltz

karolltz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:48

Ciągnik LTZ juz wlasnie dzisiaj to zrobilem juz jest wszystko okej :D dzieki za odpowiedz:)

#538 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 23 maj 2014 - 08:48

Ciągnik LTZ Potrzebuje instrukcji w języku polskim, katalog też by się przydał. Jak ktoś ma chcęć porobić skany lub zdjęcia to dogadamy sie napewno.

"KPK Kumurun Team"

#539 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 12:32

Ciągnik LTZ Witam

Co do poziomu oleju w skrzyni, to z tyłu na korpusie masz korek przelewowy i lejesz dotąd aż się zacznie ulewać. Z tego co pamiętam to wchodzi coś około 50 litrów do skrzyneczki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Rolnik020

Rolnik020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 13:09

Ciągnik LTZ Sławek mógłbyś dokładniej określić gdzie jest ten korek przelewowy bo nie znalazłem ,na jaki klucz on jest ?