Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#501 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 19 wrzesień 2013 - 00:10

Ciągnik LTZ irytuje mnie taka sprawa ze jak silnik sobie tak o pracuje to jak poloze sie pod skrzynia biegow to slychac obracajacy sie walek, bez zgrzytow ale go glosno sluychac dosyc, takie krecenie sruby.... jakies lozysko czy tak chodzi to po prostu?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 19:23
  •  

#502 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 18:42

Ciągnik LTZ Witam, muszę zajrzeć do mechanizmu różnicowego i nie wiem od czego zacząć, czy pod siedzeniem jest jakaś odkręca blacha, czy trzeba zdejmować kabine. Coś tłucze miarowo na każdym biegu
pod kabiną, ostatnio trochę dostał w d..pe z blokadą przy orce w glinie.

#503 Share paczo5

paczo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 15:45

Ciągnik LTZ Pod siedzeniem na pewno nie ma żadnej odkręcanej blachy bo tam jest zbiornik. Jeśli chcesz się dostać do skrzyni i mechanizmu różnicowego to musisz zdjąć kabinę i zbiornik paliwa. Radzę ci sprawdzić czy to na pewno coś w skrzyni a nie np. w zwolnicach.

Edytowany przez paczo5, 27 wrzesień 2013 - 15:48.

#504 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:45

Ciągnik LTZ Dzięki za chęć pomocy, ale właśnie jestem po 48 godzinnej akcji serwisowej. Poznałem moją maszynę od tylnego tuza do przystawki przedniego napędu na wylot.Urwało kołnież kosza mechanizmu różnicowego przy wyjściu na lewą półoś. Udało się bez zdejmowania kabiny, wystarczyło unieść ją z tylu o jakieś 20cm. Po 48 godzinach bez snu spędzonych z moim serwisantem na sali operacyjnej LTZ wrócił do żywych:)

#505 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 wrzesień 2013 - 09:35

Ciągnik LTZ A powiedzcie mi, bo po przeczytaniu całego tematu do końca nie jestem pewien czy przedni napęd w LTZcie działa przy skręcaniu i do tyłu?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#506 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 11:23

Ciągnik LTZ Witam, na wstecznych działa na takiej samej zasadzie jak przy jeździe do przodu i jest to prawidłowe, natomiast przy skręcaniu powinien być rozłączony bo można rozwalić przedni most, więc jeśli czujesz że przy skręcaniu przód jest włączony to najlepiej cofnąć pół metra i się rozłączy.

#507 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 12:12

Ciągnik LTZ Na razie nie mam takiego ciągnika, po prostu orientuję się na przyszłość, bo nie powiem chodzi mi taki po głowie. Trochę mnie zmartwiłeś, bo myślałem, że przedni napęd pomoże mi skręcać na miękkim podłożu. Rozważałem jeszcze Zetora 7211 ale w jego cenie mam LTZ 55a z przednim napędem. Mam jeszcze trochę czasu aby to przemyśleć więc się zobaczy.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#508 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 13:29

Ciągnik LTZ W polu przy jeździe po dużym łuku przodek może być załączony, albo przy orce jak chcesz z bruzdy wyskoczyć, ale jeśli chcesz ostro skręcić to musi być wyłączony bo raz że możesz coś rozwalić w przednim moście a dwa że strasznie zwiększa się promień skręu bo w przodzie nie ma mechanizmu różnicowego więc oba koła ciągną z tą samą prędkością (tak jak tylne kiedy włączysz blokadę)

#509 Share tomektw2

tomektw2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:11

Ciągnik LTZ Witam wszystkich, mam wątpliwą przyjemność bycia posiadaczem ciągnika Ltz 55a od 2, 5 roku.Nie sądzilem że jest taki problem z częściami zamiennymi do tego ciągnika..Obecnie kapitalnego remontu wymaga skrzynia biegów.Koszt bagatelka 11 tys zlotych za same części czyli taka naprawa ciagnika wydaje sie nieoplacalna moim zdaniem. Być może ktoś tutaj ma do sprzedania uzywaną skrzynię biegów, lub wie gdzie można nabyć części w rozsadnej cenie.Mieszkam niedaleko granicy litewskiej moze ktoś zna sklepy na Litwie które prowadzą sprzedaż częsci do Ltz-ów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

#510 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 11 październik 2013 - 09:46

Ciągnik LTZ Wydaje mi sie ze kolo pAsowe mam jakby nie osiowo przykrecone,jest wogole taka opcja aby moglo tak byc?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share slawek2706

slawek2706

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 październik 2013 - 08:10

Ciągnik LTZ Dlaczego od razu kapitalny remont skrzyni? Wszystkie tryby, wałki i łożyska musisz wymienić? Jestem świeżo po wymianie jednego z kół zębatych skrzyni i nie wydaje mi się żeby kiedykolwiek była potrzeba wymiany całych "bebechów". Co do części to Parczew i Lubartów.

#512 Share robjab

robjab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 październik 2013 - 07:50

Ciągnik LTZ ratunku pomocy jak ustawić rozrząd ltz55a bo jestem na etapie wymiany silnika i przekładam rozrząd czyli koła zębate oraz całą reszte

#513 Share MYCIO1

MYCIO1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 październik 2013 - 09:16

Ciągnik LTZ Witam wie może ktoś jak działa listwa blokująca biegi, jak ją się naprawia i czy dużo jest z nią roboty .Wykręcanie dźwigienki nic nie daje. Już Nie aktualne sprzedany :)

Edytowany przez MYCIO1, 12 listopad 2013 - 14:30.

#514 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 09:52

Ciągnik LTZ -- połączono --

Witam wszystkich mam takie pytanie do was jakie są wasze opinie na temat Ltz55 czy to są dobre ciągnik i jakie są jego wady i zalety ??? może ktoś z was posiada takie ciągnik ?? bo tak ostatnio rozglądałem się za takim czy warto kupić jakie jest wasze zdanie na ten temat ??

-- połączono posty --

Mam takie pytanie jaką prędkość osiąg Ltz na największym biegu ??? jak wygląda w środku w kabinie ?? czy bardzo hałas jest??

Edytowany przez Marcin91, 25 grudzień 2013 - 17:02.
dublowanie tematów

#515 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 16:17

Ciągnik LTZ Masz podane tematy to pytaj w nich. Temat raportowany.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#516 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:43

Ciągnik LTZ Mam takie pytanie do was mam zamiar zakupić Ltz 55 1996 r za 8 tysięcy ale ma pęknięta obudowę sprzęgła czy waszym zdaniem opłaca się zakupić ten ciągnik ???Proszę o wasze wypowiedzi ??? jeszcze jak myślicie czy jak pękła obudowa czy jeszcze może być uszkodzony jakiś wałek sprzęgłowy może ktoś z was miał podobna usterkę u siebie ????

Połączony

Edytowany przez MAT912, 27 grudzień 2013 - 20:47.
Dublowanie tematów

#517 Share andrzej125

andrzej125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:08

Ciągnik LTZ Witam.Jeśli jest tylko rysa, to nic nie powinno się w środku uszkodzić, jeśli jednak pęknięcie jest otwarte,to wałki mogły się uszkodzić.Z częściami do tego ciągnika może być problem, także nie radzę w to wchodzić.

#518 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:13

Ciągnik LTZ o dzięki a jak by można załatwić taka cześć i zobaczyć jakie są koszta cześć ??

#519 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 09:52

Ciągnik LTZ Jesli chodzi i predkosc to w książce jest napisane że max 29 km/h o ile dobrze pamietam a jesli chodzi o srodek to jest troche glosny a zwlaszcza na 5 biegu. Wystepują w nim też problemy z przednim napędem i hydrauliką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:18

Ciągnik LTZ Pytaj w hurtowni w Lubartowie lub Parczewie. Oni mają większość części do LTZ.
Lubartów: http://www.rolnex.pl...g&id=7&Itemid=8