Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#481 Share pawel39106

pawel39106

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:54

Ciągnik LTZ Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum i LTZ 55A.
Mam prośbę do osób posiadających te traktor, czy ktoś mógłby mi jakoś narysować schemat biegów bo mam problem z ich znalezieniem.
Chciałem również zapytać, którą dzwignią włącza się biegi terenowe i czy jest taka możliwość, że mój traktor takich biegów nie posiada?
Jeszcze jedno moje pytanie dotyczy dźwigni zmiany biegów, czy w Waszych Ltztach ta dźwignia znajduję się tak dziwnie z lewej strony? Jeśli tak to czy ktoś może przerabiał ją jakoś aby znajdowała się na środku?
Za wszelką pomoc z góry dziekuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 12:12
  •  

#482 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:30

Ciągnik LTZ

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum i LTZ 55A.
Mam prośbę do osób posiadających te traktor, czy ktoś mógłby mi jakoś narysować schemat biegów bo mam problem z ich znalezieniem.
Chciałem również zapytać, którą dzwignią włącza się biegi terenowe i czy jest taka możliwość, że mój traktor takich biegów nie posiada?
Jeszcze jedno moje pytanie dotyczy dźwigni zmiany biegów, czy w Waszych Ltztach ta dźwignia znajduję się tak dziwnie z lewej strony? Jeśli tak to czy ktoś może przerabiał ją jakoś aby znajdowała się na środku?
Za wszelką pomoc z góry dziekuję.

Biegi od dołu po prawej stronie 1<2<6 a po lewej 4 <3<5 . Po prawej stronie jest dźwignia koło siedzenia : przód > tył < i jeszcze do tyłu biegi terenowe a co do dźwigni to może jest przerobiona lub inna wersja ciągnika . Mam do sprzedania takiego ciągnika może ktoś zainteresowany ??

mam pytanie może robił ktoś LTZ-em gruberem (agregat ścierniskowy,podrywkowy) 5 łap 2,1m chodzi mi oto czy podoła na średniej klasie gleby tak dla porównania oram pługiem 3*35 zapas mocy jest agregat 3m i też spoko a z gruberem KTO WIE????????

Spokojnie da rade i 9 łap zależy jeszcze jaki ten agregat gabarytowo .

#483 Share hubert2229

hubert2229

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:27

Ciągnik LTZ witam.mam pytanie wie ktoś jak ustawić zapłon w ltz??

#484 Share grzeniomanu

grzeniomanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 13:28

Ciągnik LTZ Kolego powiedz gdzie się podłączyłeś z tą chłodnicą oleju i ile wiecej oleju dolewasz? i z czego ta chłodnica jest?

#485 Share sylwestermylp

sylwestermylp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:13

Ciągnik LTZ Mam pytanie a mianowicie mam problem z podnoszeniem. W sobotę wyjechałem, podczepiłem pługi i ciągnik bez zarzutu podnosił dosyć szybko na wolnych obrotach z tym że pługi delikatnie opadały. Po wymianie rozdzielacza na nowy ponownie podczepiłem pługi i ciągnik za nic w świecie nie chciał na początku podnieść. Po upływie kilku sekund podniósł pługi 2 razy i od tej pory jest jak zaklęty. Nawet na pusto ramiona nie idą do góry. Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogło się stać? Miał ktoś z was taki przypadek. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje. Będę bardzo wdzięczny za porady.

#486 Share paczo5

paczo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 23:22

Ciągnik LTZ Pewnie po wymianie rozdzielacza zapowietrzył ci się układ

#487 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 15:55

Ciągnik LTZ a czy rodzielacz masz po regeneracji czy nowy ?

#488 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:14

Ciągnik LTZ panowie czy mozna cos zrobic ze skrzynia biegow zeby miec wolniejsze biegi??
bo moja jedynka jest za szybka... wydaje mi sie ze nie mam biegow terenowych?? jest na to jakas rada?? pomozcie....

#489 Share sylwestermylp

sylwestermylp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:10

Ciągnik LTZ Rozdzielacz jest nowy. Przed wymianą rozdzielacza tak samo było. Z tego co zaóważyłem to ciągnik podnosi do momentu gdy nie zagrzeje sięolej a potem już nie chce wcale podnosić. Gdy jednak podnosi to też nie jest w stanie utrzymać w górze tylko pod ciężerem opada, chyba że rozdzielacz włączony jest na podnoszenie. Jaka może być inna przyczyna tego?

#490 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:13

Ciągnik LTZ

panowie czy mozna cos zrobic ze skrzynia biegow zeby miec wolniejsze biegi??
bo moja jedynka jest za szybka... wydaje mi sie ze nie mam biegow terenowych?? jest na to jakas rada?? pomozcie....

jak nie działała Tobie reduktor (wajcha za wstecznym dalej do tyłu) to możesz tak to rozwiązać ze wkładasz wsteczny bieg ( miedzy 4 a 3 tak między nimi po środku w lewo ) i przełączasz dźwignię na wsteczny i jedziesz do przodu wolniej niż na jedynce. Tak robiłem w prasie u siebie bo strasznie ciężko mi załącza się reduktor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:09

Ciągnik LTZ

Rozdzielacz jest nowy. Przed wymianą rozdzielacza tak samo było. Z tego co zaóważyłem to ciągnik podnosi do momentu gdy nie zagrzeje sięolej a potem już nie chce wcale podnosić. Gdy jednak podnosi to też nie jest w stanie utrzymać w górze tylko pod ciężerem opada, chyba że rozdzielacz włączony jest na podnoszenie. Jaka może być inna przyczyna tego?

Zakładam że rozdzielacz masz sprawny ten nowy :) kiedyś dwa kupiliśmy i miały wadę dop po reklamacji przysłali sprawny.
jak hydraulika działa sprawnie? to pompa jest ok. Sprawdź ten radziecki z tyłu wynalazek od podnoszenia i dociskania może tam Tobie coś sie przestawiło lub ta linka z kabiny się rozciągneła. Spróbuj np podłączyć bezpośrednio siłownik do rozdzielacza i zobacz jak będzie.

#492 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 15:36

Ciągnik LTZ

Rozdzielacz jest nowy. Przed wymianą rozdzielacza tak samo było. Z tego co zaóważyłem to ciągnik podnosi do momentu gdy nie zagrzeje sięolej a potem już nie chce wcale podnosić. Gdy jednak podnosi to też nie jest w stanie utrzymać w górze tylko pod ciężerem opada, chyba że rozdzielacz włączony jest na podnoszenie. Jaka może być inna przyczyna tego?

Mozesz wrzucic zdj tego reduktora? bo ja nie mam zadnej wajchy....mam rewers, wajche od wom biegow i tyle.... wiec nie wiem o jakiej mowisz... a kazdy ltz jest w taki reduktor wyposazny?

#493 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:51

Ciągnik LTZ

Mozesz wrzucic zdj tego reduktora? bo ja nie mam zadnej wajchy....mam rewers, wajche od wom biegow i tyle.... wiec nie wiem o jakiej mowisz... a kazdy ltz jest w taki reduktor wyposazny?

u mnie to jest z prawej strony siedzenia przełanczanie przód tył i reduktor (wolne biegi jak kto woli polowe )
no to masz :) jak piszesz ze masz rewers to masz z prawej strony siedzenia.

#494 Share sylwestermylp

sylwestermylp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 09:20

Ciągnik LTZ

Zakładam że rozdzielacz masz sprawny ten nowy :) kiedyś dwa kupiliśmy i miały wadę dop po reklamacji przysłali sprawny.
jak hydraulika działa sprawnie? to pompa jest ok. Sprawdź ten radziecki z tyłu wynalazek od podnoszenia i dociskania może tam Tobie coś sie przestawiło lub ta linka z kabiny się rozciągneła. Spróbuj np podłączyć bezpośrednio siłownik do rozdzielacza i zobacz jak będzie.

A możesz zrobić zdjęcie tego wynalazka z tyłu? Chodzi mi o pozycje tej dźwigni która połączona jest z tąlinką od kabiny. Z góry dzięki. Czy wiesz dokładnie do czego służy ta linka z kabiny. Używa ktoś z was tego?

#495 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:49

Ciągnik LTZ

A możesz zrobić zdjęcie tego wynalazka z tyłu? Chodzi mi o pozycje tej dźwigni która połączona jest z tąlinką od kabiny. Z góry dzięki. Czy wiesz dokładnie do czego służy ta linka z kabiny. Używa ktoś z was tego?

Zdjęcie wyśle dop. jakoś w weekend. To służy np do docisku podczas orki lub lekkiego opuszczania, podnoszenia podnośnika.
dźwignia do przodu opuszcza (dociska) a do samego końca do tyłu (w podłogę ) podnosi.
zero jest około 3-7 cm od końca podnoszenia (dźwignię cofnij od dołu do góry )

#496 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 13:59

Ciągnik LTZ lukasz747

masz w nim takie same opony jak w mtz 82?

#497 Share kopczenko

kopczenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 15:48

Ciągnik LTZ Witajcie - czy da się założyć tylne opony od MTZ 82? (15.5r38) - wg tabelki Petlas różnica w wysokości to 5mm jednak z obliczeń przy założeniu ze oba profile to 85 wychodzi 7cm (340/85 vs 385/85)

Próbował ktoś montować jakiś inny zaczep dolny? od 360 albo ten na cięgnach jak w MTZ? - oryginalny hak to jakaś kpina, nie dość ze niby hitch a dłużej się zapina niż normalnie.. - nie wspominam juz, że tak schowany zaczep powoduje ogromy promień skrętu z rozrzutnikiem..

Czy ten ciągnik posiada hamulce ? :huh:

Edytowany przez kopczenko, 07 sierpień 2013 - 09:49.

#498 Share karol1994

karol1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:33

Ciągnik LTZ siema napisze mi ktoś ile wchodzi oleju do skrzyni w LTZ 55AN

#499 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:53

Ciągnik LTZ Szukam INSTRUCKJI do LTZ 55A , oraz katalogu.
Jak ktoś posiada takową najlepiej w języku polskim byłbym bardzo wdzięczny.
Katalog znalazłem w sieci, tylko te logo mtz.pl pszeszkadza lekko a z instrukcją jest lekki problem.
:)

Edytowany przez Biebrzak, 30 sierpień 2013 - 19:32.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 12:42

Ciągnik LTZ panowie mam problem... mianowicie wczoraj wyjechalem w pole z bronami. Na poczatku wszystko bylo wporządku, zaczepiłem brony podniósł normalnie, zajechalem w pole opuścilem do pracy przejechalem moze z dwa razy i sie zaczeło.... chciałem je podnieść i za nic w świecie nie pójda do góry.... w czym jest problem? dodam że na sucho podnosi (tzn bez podpiętego sprzętu) lecz nawet jak podniose same listy do gory to po jakimś czasie opadna do dolu (powiedzmy w tydzien jak ciagnik jest nieuzywany to opadna jakies 30 cm)... w czym szukac przyczyny? spotkaliscie sie z czyms podobnym???