MiRol

Ciągnik LTZ

Polecane posty

juri11    0

Witam.Może spotkał się ktoś z ltz z pompą wtryskową wstawioną od mtz i mógłby coś więcej na ten temat napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

ja mam taka pompe.wszystko pasuje ma tylko zmniejszona dawke.jak jezdzil na normalnej to istny diabeł ale kopcił strasznie.założylismy od mtz bo były problemy z oryginalna.na mtzowskiej lepiej chodzi lepiej pali no iu raczej jest mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no my tez jak mielismy LTZ to zalozylismy pompe od mtz'ta ale co bd duzo pisal wszystko wymienil poprzednik silniejszy i glodniejszy <_<


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juri11    0
ja mam taka pompe.wszystko pasuje ma tylko zmniejszona dawke.jak jezdzil na normalnej to istny diabeł ale kopcił strasznie.założylismy od mtz bo były problemy z oryginalna.na mtzowskiej lepiej chodzi lepiej pali no iu raczej jest mocniejszy.

jak zmniejszyć tą dawkę.Dać ją do regulacji czy zmniejszyć ogranicznikiem.A co z przewodami paliwowymi o ile sie oriętuje to muszą być tej samej pojemności,a moje są różnych długości i grubości(nie są orginalne). Jakie parametry mają być ustawione na pompie.Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

nie wiem jaka dawka pewnie taka jak u ori pompy.nam mechanik wzial do roboty i tam zmienil dawke.rurki trzeba przegiac i z wezykami pokombinowac ale duzo roboty nie ma.pewnie pasuje zeby byly jednakowe wezyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuras    4

ja tylko w skrzyni w skrzyni odblokowałem bieg wsteczny..czyli mam teraz 6 do przodu + wsteczny z lewarka bez urzywania rewersu....a jak włącze wsteczny i rewers tył to mam bieg wolniejszy od normalnej jedynki w przód ....bardzo przydatne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leda    0

Sprawa regulacji sprzęgła w LTZ 55A

Witam!

 

Może ktoś zetknął się z problemem regulacji sprzęgła w/w ciągniku?

Szczególnie chodzi mi o wymiar ustawienia dzwigenek względem tarczy sprzęgłowej jezdnej po zamontowaniu sprzegła do koła zamachowego ciagnika, bo to co podają w polskiej instrukcji wydaje mi się błędne (30mm dla WOM i 75mm dla jezdnego), przy takim ustawieniu nie można złożyć ciągnika po rozpołowieniu, wałek WOM zaczepia za dżwigenki sprzęgła jezdnego. Wprawdzie można je unieść do góry ale zmieni to ustawienie (75mm). Jak dokonać dokładnego pomiaru z dokładnością 0.4mm ustawienia dźwigenek jezdnych przez okienko wziernikowe w podłodze kabiny?

Może ma ktoś instrukcje oryginalną-rosyjską ze zdięciami?Chodzi mi o strony o sprzęgle.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leda    0

Sprawa regulacji sprzęgła w LTZ 55A

 

Witam.

Jak sam doszłem wymiary są prawidłowe tylko po dokładnym ustawieniu w/w wymiarów i zabezpieczeniu na rozpołowionym ciągniku należy pod dźwigienki WOM podłożyć kliniki tak aby uzyskac wymiar około 40mm a na dźwigienkach jezdnych pod zabezpieczoną nakrętkę włożyć przeciete podkładki kwadratowe o grubości około 2mm aby uzyskac wymiar 85mm. Wówczas nic się nie zaczepia przy zjeżdżaniu obu połówek ciągnika. Po wstępnym zjechaniu należy te zabezpieczenia wyjąć przez okienko a wymiar ustawienia dźwigienek pozastaje nam według instrukcji.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juri11    0
Mam pytanie: robił ktoś skrzynie w ltz 55a /as??

witam miałem przyjemność robić skrzynie w tym pojeździe,jak ktoś napisze jak umieścić zdjęcia to mogę zamieścić.Też odblokowałem ten wsteczny znajduje się na przeciw 1.wystarczy w prowadnicy zmiany biegów zrobić miejsce żeby można było go włożyć(to jest ta blacha pod kolumną dzwigni zmiany biegów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuras    4

jaki olej lejecie do skrzyni?(ile litrów) ....ja zalałem hipolem 85w/140....i biegi wkakują duż lepiej ..bez zgrzytów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

Co nikt nie pisze? Zapomnieliście już o naszych LTZ-ach? <_<

 

Może wie ktoś gdzie mogę dostać instrukcję napraw do LTZ 55? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

witam miałem przyjemność robić skrzynie w tym pojeździe,jak ktoś napisze jak umieścić zdjęcia to mogę zamieścić.Też odblokowałem ten wsteczny znajduje się na przeciw 1.wystarczy w prowadnicy zmiany biegów zrobić miejsce żeby można było go włożyć(to jest ta blacha pod kolumną dzwigni zmiany biegów).

 

Czy po odblokowaniu tego biegu nic się nie dzieje złego??

Jak sie tam dostać żeby odblokować ten bieg?? z kabiny ze środka się da, czy trzeba jakoś pod kabiną kombinować??


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

Ja mam odblokowany i nic się nie dzieje.

Zdejmij obudowę od dźwigni zmaiany biegów (z kabiny jest dojście), jak zdejmiesz to będzie tam ta blacha co mówił o niej @juri11. A dalej to nie wiem, chyba trzeba wycinać (bo ja tego nie robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

Ona jest przykręcona na 4 śruby.

Lewarek wyjmiesz razem z tą obudową.

Jak czegoś nie zrozumiałeś to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

No musisz. Bo pod wykładziną jest odkręcany fragment podłogi. I jak to odkręcisz to będzie z góry wszystko widać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

No to powodzenia. Mój już stoi, jeszcze trochę orki, i czekać na zimę. :)

PS. Nie wiesz może czy są dostępne zestawy naprawcze do rozdzielacza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj