Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#321 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:34

Ciągnik LTZ no to ze jest lepsza to wiem..
dawke trzeba zmiejszyc no ale przy okazji pasuje i wtryski wykrecic i oddac do regeneracji..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 07:07
  •  

#322 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 13:55

Ciągnik LTZ

Koledzy pomóżcie ;)
Jaka może być przyczyna spadku cisnienia oleju w silniku zarowno na zimnym jak i cieplym o okolo 0.7??
zegar dobry jest, to wina pompy, zaworu czy moze filtr olju ma cos do rzeczy czy moze calkiem co innego?? poradzcie cos, sile ma chodzi jak chodzil tylko to cisnienie, spadlo raczej nagle i teraz tak ma...

witam kolego i co doszłes juz co z tym cisnieniem jest bo u mnie stała sie podobna rzecz tzn jak złozyłem silnik po urwaniu wału do jakies 2 miesiace było oki tak trzymał cisnienie 4 nie zaleznie czy na zimnym czy na ciepłym a na obrotach dochodziło nawet do 5 a teraz ma tylko 2,5 a na wolnych obrotach spada do 1 nawet nizej nom i niewiem co jest zawor nie reaguj pewnie pompa siadła ale nie wiem czekam na jakos rade ??????? ;)

#323 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:00

Ciągnik LTZ czy wie moze ktos z was jak wymienic lozyko to co jst za pompa wtryskowa w sprezarce chyba o ile sie nie myle...
wykrecilem starta pompe i w raz z pompa wyszla mi ta koronka co sruby trzyma...
no i chyba lozysko nadaje sie do wymiany sciaglem zbezpieczenia ale za chu.... nie idze lozyska wycoagnac...
jak ktos wie niech napisze..

#324 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:34

Ciągnik LTZ dobra juz sobie z tym poradzilem..

#325 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 02 luty 2012 - 19:38

Ciągnik LTZ Jestem zainteresowany LTZ :) na allegro nie ma:( po ile ona chodzą?

#326 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:51

Ciągnik LTZ Witam Panowie. Problem jest taki - Ltz jest troche za szeroki do buraków (ziemniakow chyba tez). felgi nie maja zadnych mozliwosci regulacyjnych. Kupilbym do niego kola miedzyrzedowe ale nie wiem jakie? od jakich traktorow beda pasowac? jaki rozmiar? upatrzylem takie orginalne do mtz http://www.autogield...ze,II2KWLP.html . szpilki pewnie beda pasowac ale ciekawe jaka bedzie szerokosc traktora na nich? i jeszcze sprawa rozmiaru - sa to 42-9.5 i jak licze to sa troche mniejsze niz orginalne( srednica mniejsza o ok. 7cm) ta roznica jest na granicy włączania sie przedniego napedu.

Dzieki za wszelkie rady

#327 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 luty 2012 - 14:39

Ciągnik LTZ Dzięki za odpowiedzi dot. pierścieni. Chciałbym się dowiedzieć czy robić szlif tuleji czy kupić nowe, jak to wyjdzie cenowo? Czy ktoś tak zrobił? Widziałem na allego zestaw naprawczy za 170zł.
Druga sprawa to jest to że wymieniałem pompę wtryskową i końcówki wtryskiwaczy i nie wiem czy czegoś nie przestawiłem na rozrządzie, bo stał sie słabszy i kopci na czarno. Zamieczam zdjęcie.
Dodany obrazek

Aha, trzecia sprawa to dostający się olej do kolektora spalin, czy to ma związek z pierścieniami tłokowymi czy zawory zawiniły?

#328 Share kuras

kuras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:21

Ciągnik LTZ jak wali olej do wydechu i musisz dolewać olej to pierścienie nie zbierają ...najlepiej wymiana kompletu naprawczego, nie baw się w wymianę samych pierścieni .....dobry zestaw załóż i będziesz zadowolony ...a zapłon ustawisz po remoncie.....

#329 Share ole

ole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:42

Ciągnik LTZ Poszukuje tylne felgi do LTZ 55A. Jeśli ktoś by miał do sprzedania to proszę o kontakt na PW.

#330 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 13 marzec 2012 - 06:50

Ciągnik LTZ chlopaki mam problem, rok temu robilem sprzeglo, tzn wymiana tarczy ale teraz jakby troche nie da sie ruszyc plynnie tylko szrapie no to patrze przez okienko a tu taka sytuacja ze po wcisnieniu pedalu sprzegla lozysko wyciskowe nie dociska do wszystkich lapek na raz, tzn najpierw jedna lapke dotknie a jak sie troche dalej wcisnie to dopiero druga.... wiec chyba przez to szarpuie, jak to ustawic tymi nakretkami na tych srubach od docisku?? jaka ma byc oddleglosc tych lapek od lozyska w polozeniu pedala skrajnym gornym??
poradzcie coś
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:17

Ciągnik LTZ

chlopaki mam problem, rok temu robilem sprzeglo, tzn wymiana tarczy ale teraz jakby troche nie da sie ruszyc plynnie tylko szrapie no to patrze przez okienko a tu taka sytuacja ze po wcisnieniu pedalu sprzegla lozysko wyciskowe nie dociska do wszystkich lapek na raz, tzn najpierw jedna lapke dotknie a jak sie troche dalej wcisnie to dopiero druga.... wiec chyba przez to szarpuie, jak to ustawic tymi nakretkami na tych srubach od docisku?? jaka ma byc oddleglosc tych lapek od lozyska w polozeniu pedala skrajnym gornym??
poradzcie coś

i jak zrobiles to juz???
lapiki maja w jednakowym czasie dotykac lozyska...
a odleglosc od lozyska oporowego powinna byc taka aby lozyko sie nie krecilo gdy nie wciskasz sprzegla...(lozysko w polozeniu gornym)
regulujsz to tym dwiema nakretkami co sa na koncu sruby od lapki....

Edytowany przez ltz55aluki, 26 marzec 2012 - 19:18.

#332 Share MYCIO1

MYCIO1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 maj 2012 - 05:55

Ciągnik LTZ Koledzy pomocy padła mi skrzynia biegów jak do tego trzeba się zabrać ktos to robił? juz trzeba ciągnik rozpoławiać? Dodam że tryby sie posypały na dolnym wałku prosze o pomoc

#333 Share ole

ole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 maj 2012 - 09:55

Ciągnik LTZ napewnie nie trzeba go rozpoławiać, ani kabiny ściągać, skrzynia jest poprzeczna wiec wałki wyjdą na boli. wyciąg zbiornik to dostaniesz się bez problemu do skrzyni. Osobiście skrzyni samej jeszcze nie robiłem, ale każdy mechanik co rozbierał władka da sobie też rade z LTZ-em. Mój mechanik twierdził że woli w ruskich skrzynie robić niż w 60-ątkach - owiele mniej roboty. cześci myśle że dostaniesz bez problemu, jest troche firm co handluje nimi. Pozdrawiam

#334 Share agross

agross

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 15:16

Ciągnik LTZ

Koledzy pomocy padła mi skrzynia biegów jak do tego trzeba się zabrać ktos to robił? juz trzeba ciągnik rozpoławiać? Dodam że tryby sie posypały na dolnym wałku prosze o pomoc

Niestety kolego musisz zdjąć kabinę i rozpołowić sprzęta. Żeby wyjąć dolny wałek najpierw trzeba wyjąć wał od WOMu. Przy kupnie trybów najlepiej wziąć stare ze sobą i dokładnie liczyć zęby bo mogą różnić się ich ilością. Reduktora nie trzeba wyjmować, wyjęty musi być rewers. Częśsci dostaniesz w Lubartowie lub w Parczewie w lubelskim, ceny w obu są podobne.

#335 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:37

Ciągnik LTZ witam panowie powiedzcie mi ile oleju do silnika wlewacie w ltz i dokad przy danej ilosci siega wam na bagnecie?

#336 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 13:25

Ciągnik LTZ

witam panowie powiedzcie mi ile oleju do silnika wlewacie w ltz i dokad przy danej ilosci siega wam na bagnecie?

Panowie odswiezam

#337 Share agross

agross

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:04

Ciągnik LTZ

Panowie odswiezam

Witam kolegę, do ltz lejemy 11 litrów oleju silnikowego. Wtedy sięga środka między min a max na bagnecie. Zresztą tyle przwiduje norma i instrukcja do tego ciągnika.

#338 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 13:16

Ciągnik LTZ witam panowie. Mam duzy problem ze swoim ltzem 55a. Mianowicie strasznie sie grzeje co moze być tego przyczyną?? silnik pracuje równo, ciśnienie oleju na wolnych obrotach 2 przy orce sięga 5 dopoki się nie zagrzeje wtedy spada do 1 max 1,5. Dodam ze bardzo szybko się grzeje nie trzeba mu nawet sprzętu, sama jazda potrafi sie rozgrzać bardzo szybko do temp 80 st i wiecej... pomozcie bo ja juz nie wiem co mu jest :unsure: ... dodam że chłodzenie jest sprawne, ciągnik czysty myty na gorąco. Nie ma problemów z paleniem...silnik pracuje równo, zero wycieków a jednak coś go ,,boli" spotkaliscie sie z czyms takim??

#339 Share agross

agross

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:18

Ciągnik LTZ

witam panowie. Mam duzy problem ze swoim ltzem 55a. Mianowicie strasznie sie grzeje co moze być tego przyczyną?? silnik pracuje równo, ciśnienie oleju na wolnych obrotach 2 przy orce sięga 5 dopoki się nie zagrzeje wtedy spada do 1 max 1,5. Dodam ze bardzo szybko się grzeje nie trzeba mu nawet sprzętu, sama jazda potrafi sie rozgrzać bardzo szybko do temp 80 st i wiecej... pomozcie bo ja juz nie wiem co mu jest :unsure: ... dodam że chłodzenie jest sprawne, ciągnik czysty myty na gorąco. Nie ma problemów z paleniem...silnik pracuje równo, zero wycieków a jednak coś go ,,boli" spotkaliscie sie z czyms takim??

Sprawdź kolego pompę oleju czy nie jest zapchany smok w misce olejowej. Jeżeli jest ok to zostaje jeszcze chłodnica oleju (w środku wentylatora). Pozatym sprawdź ile masz motogodzin sama pompa oleju też nie jest wieczna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share ruuski

ruuski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:30