Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik LTZ

648 odpowiedzi na ten temat

#241 Share grzeniomanu

grzeniomanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:18

Ciągnik LTZ Oki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik LTZ Dzisiaj, 07:57
  •  

#242 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, fotografia

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:14

Ciągnik LTZ to jutro zrobię

#243 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:03

Ciągnik LTZ

Witam. Posiadam LTZ 55a i wyskakuje 1 2 i 3 przy obciążeniu? i czasami rewers. Za co się zabrać. Kabinę mam już zdjętą i dekielek odkręcony. I widzę nie wielki luz na górnym wałku. i tryby trochę pojedzone. wiec wg mnie trzeba wymienić tryb od 1 2 i 3 na górnym wałku wodziki do nich i jeszcze przy włączaniu 1 tryby zazębiają się troszeczkę tylko ze sobą wiec pomyślałem aby ten tryb od 1 przesunąć podkładką dystansową w stronę łożyska po prawej stronie. Ale mam wątpliwość czy nie bedzie się przypadkiem zazębiać z "ukrytym 7 biegiem"? A resztę luzu zniwelować podkładkami dystansowymi. Może ktoś coś doradzi? I czy ktoś wyjmował dolny wałek? bo aby go wyjąć trzeba chyba wyciągać wom? a aby wom wyjąć trzeba go rozpołowić? Robił to ktoś? czekam na porady:)I jeszcze korzystając z okazji chciał bym wymienić okładziny na hamulcach. I czy do tego zabiegu trzeba zdejmować zwolnice jeśli tak to jak to zrobić?

odnosnie wyskakiwania biegow to moga byc 3 przyczyny
1 słabo trzyma blokada biegow tzn na odpuszczonym sprzegle nie powino sie dac wyrzucic biegu nawet wtedy gdy sprzeglo jest wcisniete do połowy <mozna to wyregolowc cieglem z prwawej strony skrzynie tym kture rusza sie gdy wciskasz sprzegło o ile pamietam to tzrba troche rozkrecic zeby zatrzask lepiej trzymał
2 to mozesz miec poluzowane wodziki ale to dotyczy głownie jak ci wsteczny wyskakuje
3 to moga byc zurzyte tryby ale umnie jak był tryb zuzyty od jedynki to strasznie rzeziło a wyskakiwac raczej nie wyskakiwał chyba na sam koniec ale juz na 1 jechc sie nie dało to wtedy wyzucało

Odnosnie chamulcow to prosta robota zmien przy okazji symeryngi na oskach i załuz po dwa bo jest tam wystarczajaco duzo miejsca bedzie szczelniej ja tak zrobiłem i jest oki

Edytowany przez zozo20, 11 lipiec 2011 - 20:04.

#244 Share grzeniomanu

grzeniomanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 23:25

Ciągnik LTZ Już teraz wiem o co chodzi. Skrzynia już złożona. Prawa strona hamulców już zrobiona jutro lewa i ma wszystko chodzić. Jak by ktoś potrzebował pomocy pisać ;)

#245 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 21 lipiec 2011 - 20:58

Ciągnik LTZ

tez ostatnio odkrecalem ten fitr i to samo...:)
oczyscielem i zalozylem spwrotem wszystko:)
nic nie powinno pojsc do silnika:)

Ale kolektor ssacy tez odkrecales i w nim tez bylo takie cos?? sam olej czy z takim jakby kurzem czy cos??
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#246 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 22:22

Ciągnik LTZ witam niedawno kupiłem LTZ 55 z 1999 roku zamontowałem do niego tura ale nie działa mi hydraulika wie może ktoś pod które wyjścia powinien być on podpięty a może są jakieś zabezpieczenia na reduktorze albo w innym miejscu

#247 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 10:43

Ciągnik LTZ a przed założeniem tura wszystko działało? ile sekcji tur?

#248 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:15

Ciągnik LTZ znalazłem już przyczynę chłopaki założyły tura i jakim nie chciał działać to wyszli z założenia że jest mało oleju w skrzyni więc kupili i dolali i dalej nie działał dzisiaj sprawdziłem poziom oleju w hydraulice i bingo dolałem i wszystko śmiga jak tralala tur jest 3sekwęcyjny A mam jeszcze jedno pytanie zrywa przednie prawe kolo ale nie zawsze czy już działa przedni napęd czy może jest coś z to zapadko o której pisał wcześniej inny kolega A może ktoś wie czy ten przedni napęd działa na przemian np.prawy tył-lewy przód

#249 Share ole

ole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 12:55

Ciągnik LTZ Jest jakiś sposób by wsteczne biegi nie były takie szybkie?? Ciężko nim cofnąć precyzyjnie :( ustawiam na 1 bieg i rewers ale to i tak coś za szybko. No i czemuś mi na wstecznym jak chce delikatnie cofnąć to mi zrywa (skacze) czym to może być spowodowane?? czy po prostu ten typ tak ma ??:)

#250 Share zozo20

zozo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:23

Ciągnik LTZ

znalazłem już przyczynę chłopaki założyły tura i jakim nie chciał działać to wyszli z założenia że jest mało oleju w skrzyni więc kupili i dolali i dalej nie działał dzisiaj sprawdziłem poziom oleju w hydraulice i bingo dolałem i wszystko śmiga jak tralala tur jest 3sekwęcyjny A mam jeszcze jedno pytanie zrywa przednie prawe kolo ale nie zawsze czy już działa przedni napęd czy może jest coś z to zapadko o której pisał wcześniej inny kolega A może ktoś wie czy ten przedni napęd działa na przemian np.prawy tył-lewy przód

kolego ltz nie ma mechanizmu roznicowego z przodu wiec powinny sie oba koła przednie krecic razem
A propo tych co ci tura zakladali to niezle spece heheh z tym olejem :D

Jest jakiś sposób by wsteczne biegi nie były takie szybkie?? Ciężko nim cofnąć precyzyjnie :( ustawiam na 1 bieg i rewers ale to i tak coś za szybko. No i czemuś mi na wstecznym jak chce delikatnie cofnąć to mi zrywa (skacze) czym to może być spowodowane?? czy po prostu ten typ tak ma ??:)

Jesli chodzi o te zrywanie to ten typ juz tak ma probowałęm u siebie wszystkiego i nic dalej to samo a zreszto jezdzilem innym ltzetem i jest podobnie
Co do tych wstecznych biegow to zalezy od szkrzyni jaka masz w swoim bo sa dwa rodzaje z terenowymi biegami i bez jak masz terenowa to sprawa rozwiazana jak nie to masz tam taki bieg na przeciw 2 jak rewers jest do przodu to wtedy bedzie jechał do tył tylko w nie wszystkich ltztach jest on odblokowany była mowa o tym wczesniej na forum se poszukaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:41

Ciągnik LTZ Mam pytanko. Ile ten traktorek może spalić przez 3 godziny orki i ile to jest mniej wiecej na motogodzinę. Dzieki za odpowiedź.

#252 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:46

Ciągnik LTZ a może być na 3mth prasowania słomy?

#253 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:55

Ciągnik LTZ Może

#254 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:57

Ciągnik LTZ to idę tankować :D

#255 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:59

Ciągnik LTZ No ale ile spali?

#256 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 09:25

Ciągnik LTZ na ok.2mth ok.20L

#257 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 10:05

Ciągnik LTZ Chyba troche przesadzasz

#258 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 10:36

Ciągnik LTZ wlałem niecałe 3 polewaczki 8L do zbiornika, chyba że mi źle licznik godziny bije

#259 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 09 sierpień 2011 - 15:23

Ciągnik LTZ mi pali na mth w orce 7l:) w agregacie 56:) wszystko sprawdzone i zatwierdzone:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share sylwus25

sylwus25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:18

Ciągnik LTZ Mi przez 4 godziny orki 16 l spalił tylko nie wiem ile to bedzie motogodzin bo licznik nie dziala.