Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Milosz27    177

@andrewk myślałeś nad olejami z tedexu sa dużo tansze niz fuchs. Znajomy robi w firmie uslugowo-transportowej i maja wszystko na tedexie i zero problemow. Ja mam w jd w skrzyni agra UTTO w silniku 15w40 dokaldnej nazwy nie pamietam ale wszystko tedex i smialo mogę polecić. Oprocz mnie pare osob w okolicy takze uzywa tych oleji i złej.opinii nie slyszalem jeden z gosci mial tez MFa lal utto problemow nie mial. Silnikowy dużo lepszy niz fuchs bo fuchs po 300mth byl praktycznie jak nowy zero zanieczyszczen a nie oto chodzi i od tego czasu jezdze na tedex i jestem zadowolony. Jak dobrze pamietam to za 20l agra utto placiłem 160zł netto.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Tańszych olei od fuchsa na rynku nie brakuje :D

 

ptaszyna gdzie wyczytałeś o oleju GA 12 ? W mojej instrukcji jest tylko wzmianka aby olej spełniał normę CMS M1143 / M1144.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

 

 

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tylko czy warto przeplacac za fuchsa :D ja tam fuchsa nie polecam wiadomo jest pelno tanszych typu agrol i innych rozlewek. Ja mam ten sprawdzony :)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

ptaszyna - mam kontakt z tymi olejami oraz znam teorię ( takie mam lub miałem zalane w ciągnikach). 

Co do oleju z Orlenu Agro STOU 10W30 czy 10w40 to nie wiem czy jest rzadszy od UTTO tego producenta czy nie ale wiem że ma niższą temperaturę płynięcia. Ale tu piszemy o temp. skrajnych i jeśli dużo używasz ciągnika zimą w duże mrozy ( ale to chyba nie w Polsce :)) to zalej STOU 5W30 ( temp. płynięcia -51*C) a tak poważeni to jakieś uszlachetniony z STOU 10W40 np. Orlen STOU Platinium 10W40 ma temp. płynięcia -44*C

Fuchs to markowy producent, ceny to też kwestia dostawcy. Lepszy olej np. seria Platinium z Orlenu to też nie mały wydatek. 

Ja wiem jedno - lepiej tańszy a wymieniać jak instrukcja nakazuje niż najlepszy olej a przeciągać wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z ostatnim Twoim stwierdzeniem zgadzam się w 100%. Lubię wspierać polskich producentów i temu szukam Polskiego oleju a myślę że Orlen to też już jest jakaś marka. Wiem że lepkość i gęstość to dwie sprawy które się myli, szczególnie "gęstość" oznacza co innego niż się powszechnie myśli. Chodzi o to by olej bardziej przypominał wodę niż płynny miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

 

ptaszyna gdzie wyczytałeś o oleju GA 12 ? W mojej instrukcji jest tylko wzmianka aby olej spełniał normę CMS M1143 / M1144.

Dowiedziałem się od właścicieli MF-ów, i w mojej instrukcji od Aresa (skrzynia ta sama co w MF) jest podany na pierwszym miejscu a potem min. to co wymieniasz czyli inne zamienniki spełniające określone normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Głupie pytanie, ile jest korków spustowych od hydrauliki ?

 

Wystarczy spuścić z tego najniżej położonego czyli koło filtra sitkowego ? Znalazłem jeszcze coś na wysokości lewarka, tak jakby korek... hmm...

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak spuścisz olej korkiem na spodzie tylnego mostu, to odkrecając potem ten przy lewarkach zejdzie Ci jakies 2-3 litry z tego zagłebienia skrzyni w które ten korek jest wkręcony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Dzięki

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Słonecznikowy z pierwszego tłoczenia.

Zobacz ile jest tematów o tych modelach. 

Poczytaj a później pisz takie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

posiadam mf 3080 i mam problem z załączaniem i rozłączaniem  przedniego napędu.  

Wygląda to tak mało kiedy się załączy kontrolka przy włączeniu się zapala lecz napęd nie działa, bywa tez ze jak się załączy to znowu jest duzy problem aby go rozłączyć. 

mam jeszcze pytanie czy na włączonym napędzie można jechać droga z duza prędkością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Te przypadłości warto by skierować do tematu ogólnego a nie o olejach. Przy dużej prędkości? komputer powinien rozłączyć już przy 14km/h, a ztym załączaniem rozłączaniem to może elektrozawór się zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

napisał w temacie o olejach bo ma syf w skrzyni ale to oczywiście nie może być przyczyną cyrku w traktorze.... pozostaje życzyć dobrej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 18.03.2016 o 15:14, Krystianj1399 napisał:

Jakie mogą być przyczyny brudnego lub zmieszanego oleju w skrzyni w MF 3080 ?

 

Przyczyną brudnego oleju jest eksploatacja / usterki mechaniczne, a zmieszanego głupota właściciela. To tak z grubsza :D

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jakie trzeba mieć IQ, żeby pytać kogoś na forum dlaczego ma się zmieszany olej we własnym traktorze??? ale trzeba odpowiedzieć... krasnoludki się nudziły i czegoś dolały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

co najwyżej zbiorniczek spryskiwacza jest.... A pierwsze co niech kolega zrobi to zmieni mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj