Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prosze o rady

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kondzio284

kondzio284

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:50

Prosze o rady Cześć mam pytanie. Jak poradzić sobie ze szczurami, ponieważ nie mam za młodej obory i nie wiem czy mogę ich jakoś zlikwidować proszę o podpowiedzi z góry dzięki!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prosze o rady Dzisiaj, 11:37
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:53

Prosze o rady Trutka tylko zabezpiecz tak aby zwierzęta domowe nie miały dostępu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:57

Prosze o rady Ja u siebie mam koty :) czasem coś złapią ale skutecznie odstraszają i dlatego proponuje ten jakże darmowy sposób. Od trutki drób się potruje i jakieś inne zwierzęta a szczury są wszędzie więc z trutką to nie najlepszy pomysł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 19:06

Prosze o rady Trutka to nie za dobry pomysł, możesz zastosować pułapki na szczury ale to mało praktyczne, najlepsze są koty ja mam 9 kotów :) szczura to ja już kilka lat nie widziałem

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 listopad 2009 - 19:13

Prosze o rady Jest jeden sposób ale niezby przyjazny, często sam się zapałęta do budynku. Nazywa się tchórz i jak masz go w budynku (mieliśmy kiedyś) to nie ma żadnych myszek ani szczurów.
Co do typowych metod - tam gdzie nie ma szans że dostanie się kot wiążę trutkę i obok pułapkę starego typu (utnie łeb albo przetnie go w pół).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:17

Prosze o rady najlepiej to zrobic sobie hodowle kotów. To jest najbardziej ekologoczny oraz nie niebezpieczny. Ale musisz uważac aby kotom za bardzo nie "podmaślać" bo zrobią sie leniwe i nie bedą chciały gonic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 13 listopad 2009 - 20:11

Prosze o rady Kiedyś w radiu białystok w prog. pt. Gawęda Simony Kossak było o szczurach: "jeżeli widzisz 1 szczura to w okolicy jest ok 10szt. Jeśli widzisz 10 szczurów to jest w okolicy ponad 100szt" Więc zastanów się dokładnie i wybierz najlepszą metodę zagłady ;]
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#8 Share kondzio284

kondzio284

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:13

Prosze o rady Wiecie mi chodzi tez bo mam świnki i włażą paśnik myślałem ze kto tez miał taki problem i mi pomoże bo chodzi mi ze marnują pasze

#9 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 18 listopad 2009 - 19:26

Prosze o rady Ja gdy widzę u siebie szczura to od razu trutka, którą uzupełniam przez kilka dni i jest okej. Ewentualnie jeśli masz dobre koty to zamykaj je tam i szczury powinny się wynieść.

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 20:09

Prosze o rady

Ja u siebie mam koty ;) czasem coś złapią ale skutecznie odstraszają i dlatego proponuje ten jakże darmowy sposób. Od trutki drób się potruje i jakieś inne zwierzęta a szczury są wszędzie więc z trutką to nie najlepszy pomysł

Czemu nie najlepszy, wiadomo trzeba tak rozmieścić karmiki aby miały dostęp do trutki. U nas w gospodarstwie stosujemy trutki i nie ma gryzoni. Najgorszy jest okres jesienny kiedy gryzonie schodzą z pól, ale trochę trutki i do jesieni mam już po problemie.

Chyba że jest ich dziesiątki to trutka staje się strasznie droga, mi starcza 1-2 opakowania 500g (40 zł i po problemie).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#11 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 17:58

Prosze o rady My dajemy trutkę i zawsze przynosi to skutek.Plusem dla trutki jest to że chodźby nawet gryzoń zdechł gdzieś w jakimś kącie to nie będzie śmierdział bo trutka posiada składniki mumifikujące.Ale niestety tak jak przedmówcy piszą trutka działa na każdą istote która jej pokosztuje.2 tygodnie temu mieliśmy właśnie taki problem bo nasz pies zdadł trutkę która była postawiona w garażu,tata w porę zauważył i psiaka dało się uratować ale teraz mamy nauczkę że chcąc stawiać trutkę to trzeba ją dawać w takie miejsca do których dostępu nie będą miały inne zwierzęta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 18:42

Prosze o rady U mnie szczury załatwiają przede wszystkim koty i pies, co do trutki to
słabe efekty..
W tym roku brat postawił nawet radio w kurniku gdzie były kurczęta, na jakiś czas
był spokój ale niestety po kilku dniach szczurowi chyba znudziło się jego słuchanie i przegryzł kabel,,
polecam koty ;)