Skocz do zawartości

Nowy czy stary

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 14:00

Nowy czy stary Witam. Mm zamiar kupić ciągnik mtz 82 tylko nie wiem czy nowy czy stary, a więc jeśli stary to 96-98r, a jeśli nowy to musiałbym zaciągnąć kredyt. I właśnie o kredyt mi chodzi czy się opłaca zadłużać mając 35h??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy czy stary Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 13 listopad 2009 - 15:34

Nowy czy stary Moim zdaniem tak.Jeśli chodzi o mtz-a to jest to naprawde dobry ciągnik,tylko ci który nie mieli z tymi ciągnikami do czynienia powiedzą ze to gó***** ale wcale tak nie jest.ZA mtz-a 82 pronar dasz koło 100tyś a ciągnik na tym areale będzie służył długo.Ja od paru lat pracuje mtz-tami właśnie 82 i 1221A 130 konnym i na mf 3630 130 koni i powiem ta w mf leprzy komfort a robota taka sama skrzynie biegów w mtz pozawala dobierać przełożenia znakomicie.Polecam te ciągniki szczegolnie nowe

#3 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 15:35

Nowy czy stary Wedlug mnie napweno warto, ponieważ zawsze nowy to nowy, masz pewnośc co kupujesz, a kupujac stary to nigdy nie wiesz co dostaniesz, możesz czasami kupić przysłowiowego kota w worku. a czy na 35 ha nie chciałbys jakiego nowego lepszego ciągnika, bo z tego co słyszałem to te MTZ-y nie za dobrze sie psrawują...

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 15:50

Nowy czy stary dwóch mioich sąsiadów posiada belarusy z 06 i 08r i bardzo dobrze sie u nich sprawują jak narazie zero awarii a nawet kilka razy nimi jeździłem i bardzo mi sie spodobało a za 70tys nic lepszego nie kupie o tej mocy.

#5 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2009 - 15:52

Nowy czy stary oczywiście nowe jest lepsze od starego, ale jo osobiscie wole coś używanego zachodniego np.Case :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ursus4514PRO

ursus4514PRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:13

Nowy czy stary Jeśli chcesz kupić ciągnik to pamiętaj nowy! Jak wyżej napisano "nowy to nowy" trzymaj się tego :) . Ciągnik pomocniczy już może być używany, ale główny lepiej żeby był nowy :)

Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:48

Nowy czy stary jeśli chodzi o mtz i nie tylko stając przed wyborem nowy czy stary, to najpierw należy wiedzieć co się wymaga od ciągnika i co oferuje używany model a co więcej może zaoferować nowy ciągnik tego samego modelu i tak jeśli chodzi o mtz jeśli zamierzasz kupić standardowy model za 58 tyś mtz 82.1 czy jak to się tam zwie to szkoda kasy bo można niezły model trafić za połowę tej kasy i będzie to dokładnie taki sam ciągnik z takimi samymi kołami wyposarzeniem itd, jeśli nowy belarus to koniecznie most na krzyżakach i jeszcze coś z dodatków hydrauilika bosh czy skrzynia synhro, żeby nie było żebym czepiał się belarusa to samo mogę napisać o 3512 za nowego 3512 w życiu ni dał bym 80 kawałków bo poza wspomaganiem kierownicy i kabiną z płaską podłogą nie oferuje nic więcej, co używany 3512 czy nawet stary mf 255, chyba po to kupuje się nowe ciągniki żeby wprowadzić jakieś unowocześnienie do gospodarstwa nową technologie, coś czego nie było kilka czy kilkanaście lat temu :)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 16:51

Nowy czy stary jak już bym miał kupić nowego to tylko wersja na krzyżakach i podnośnik wzmocniony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:02

Nowy czy stary

Wedlug mnie napweno warto, ponieważ zawsze nowy to nowy, masz pewnośc co kupujesz, a kupujac stary to nigdy nie wiesz co dostaniesz, możesz czasami kupić przysłowiowego kota w worku. a czy na 35 ha nie chciałbys jakiego nowego lepszego ciągnika, bo z tego co słyszałem to te MTZ-y nie za dobrze sie psrawują...

Tak twierdzisz hmm ciekawe, to opisz co tam się dzieje z nimi??:)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Dodaj odpowiedź