Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lowmacp

lowmacp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , hodowla bydła.

Napisany 13 listopad 2009 - 09:39

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Dość często widzę rozebrane przednie mosty w ciągnikach New Holland. Po ostatniej wizycie w Wialanie w Tarnowie trochę się przestraszyłem, bo w serwisie stał New Holland, który nawet roku nie miał z rozebranym przednim mostem. Serwis zwalał winę na niedokręconą śrubkę. W galerii też pojawiło się takie zdjęcie. Co z nimi jest nie tak?
Absolwent AR Kraków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Dzisiaj, 21:10
  •  

#2 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 11:48

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Napisz coś więcej, o jakie typy i serie Ci chodzi. My mamy 3 NH TM jeden ma ok 4000 drugi ponad 5000 mth i żadnych problemów z przednim mostem. Obiążniki 900 czy tam 950 kg, brak przedniego tuza womu i ładowacza, osie sztywne. W tym drugim bardzo dużo jazdy po asfalcie różnej jakości. Kto smaruje ten jedzie też taka sprawa. W nowszych ciągnikach T6000-T7000-TVT(7500) które mają w opcji miękką oś jest dużo punktów smarnych i częściej trzeba smarować, często przez zaniedbania użytkowników są awarie. Może też się coś w moście posypać jak mamy włączony napęd 4x4 i wszystkie blokady ( nie w trybie auto), mogą być za duże przeciążenia przy skręcaniu i coś się ukręci. Napisz jakiego wtedy widziałeś NH i dokładniej jeśli możesz opisz awarię. Może ktoś za ciężkie maszyny miał na przednim tuzie jeżeli widziany przez Ciebie ciągnik go posiadał.

#3 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 14:54

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach w nowych seriach T60** i T70** to faktycznie widziałem kilka takich egzemplarzy ale tak jak kolega pisał w TM nie widziałem ani jednego takiego przypadku...
wiem że @kamieniak89 miał właśnie jakąś awarie w swoim T6070 było zdjęcie na AF

#4 Share lowmacp

lowmacp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , hodowla bydła.

Napisany 13 listopad 2009 - 15:18

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Słyszałem o trzech przypadkach a dwa widziałem, wszystkie awarie były w serii T6000. Sam czekam na T5040 , dlatego się tak obawiam:-)

Na co szczególną uwagę zwracać przy tej serii?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 13 listopad 2009 - 17:01.

Absolwent AR Kraków

#5 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 15:32

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach no super jest ten ciągnik napisz coś o nim ile dałeś i w jakim wyposażeniu? w tej serii to jeszcze żadnego z taką awarią nie było...
heh jeszcze jak wygrasz tego TD70D no to będziesz miał piękne gospodarstwo :)

#6 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 17:00

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach u mnie w TL była awaria mostu. niedokręcona śrubka w mechanizmie który włącza przedni napęd odkręciła się do tego stopnia że zaczęła rysować po obudowie. trzeba było wszystko rozebrać i skręcić. od tej pory jest ok.

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:46

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach U nas na wsi chodzi TL 100 i kilka razy już miał robiony przedni napęd, mechanik który to naprawiał stwierdził że materiał troszkę słabej jakości i stąd te problemy :) Przebieg około 3 tys h.

#8 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 13 listopad 2009 - 20:22

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach w mojej okolicy w firmie budowlanje pracuja 2 NH tdd kazdy ma po 3 latka dostaja solidnie w kosc jedem ma ladowacz czolowy i przebiegi ponad 3 tys mtg i zadnej awari napedu nie mialy kolega tez ma Nh tdd 2500 mtg w 4 lata i nic wszystkie te NH maja po 95 km
a o serii tl slyszalem ze naped moze sie sypnac lecz w mojej okolicy jest tylko nowy T 5000 wiec nic mu jeszcze nie dolega (i oby tak dalej)

#9 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:52

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach kolego lowmacp może uspokoi Cię to, że seria T5000 ma inny przedni most niż poprzednik modelu, czyli TL A. jest on sporo masywniejszy. skoro ma inny napęd to pewnie i ewentualne jego słabe punkty zostały wyeliminowane.
u znajomego TL100A jakieś 3 lata pracuje z turem, i nic na razie się nie dzieje, w moim T5060 też, ale po 200 mtg po prostu nie ma prawa się nic zepsuć ;)

#10 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 21:59

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Witam
dziś sprzedałem TL100 rocznik 2004 z 2480 mth przebiegu. Przedni most chodził jak złoto.
Żadnych awarii.
Ale u kolegi nowy TL A100 z TURem pochodził 2 miesiące jak kupił i też śruba w środku mostu odkręciła się i rysowała obudowę. Trzeba było most rozkręcić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 13:59

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Podepne sie pod temat , bo tez o przednim moscie...

Powiem tak - ale jaja

dzisiaj pierwszy raz mocniej posadzilem mojego T6070 PC i co sie okazalo ?
blokada przedniego mostu nie dziala , a powod?
na moscie zaslepka , na rurce od skrzyni czy elektozaworu tez zaslepka , fabrycznie nie zalozyli wezyka laczacego te dwa elementy .... cholera wie czego jeszcze zapomnieli wsadzic albo dokrecic...
Radze dobrze sprawdzac swoj nowy sprzet...

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:35

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Czyli masz tam (znaczy nie maszDodany obrazek ) elektrohydrauliczną blokadę ?Cóż jeszcze jeden kamyczek do mojej teorii spiskowej o wyższości Świąt, tfu wróć Case nad NH Dodany obrazek .

#13 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 09:25

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach musieli w fabryce zalozyc przedni most do reszty , a koles odpowiedzialny za przykrecenie takiego metrowego wezyka musial pewnie do kibelka albo na sniadanie albo akurat sie skonczyla zmiana i nie przykrecili.
Wniosek jest jeden nie sprawdzaja czy wszystko jest na swoim miejscu (albo tak marnie sprawdzaja )i czy wszystko dziala jak nalezy (bo sory ale to czy dzialaja napedy powinni sprawdzic), u mnie wezyk i tylko sie nie zalacza a u kogos innego moga zapomniec czegos powazniejszego...

#14 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:54

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Z tego co wiem w serii T6000 przednie mosty są samoblokujące...
Parę dni temu taki zamówiłem. Ale dealer powiedział mi że nie ma z tym problemu i blokada działa dobrze...
Już mnie szl... trafia jak słyszę że nie sprawdza się to :)
Miałem poprzednio TL, mam MF5435 i tam są przewody hydrauliczne. Działa na 100%.
Jak to jest z tą blokadą?? działa?
Obaczcie swoje maszynki i dajcie znać...

#15 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:36

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach W NH jest (żeby było taniej) przedni most z tak zwanym ograniczonym poślizgiem... masz pecha jak tego nie sprawdziłeś kolego, jak masz możliwość zmień grupę wyposażenia lub domów opcje elektrohydraulicznej blokady mostu(jeżeli z fabryki ma iść ciągnik i jeszcze nie wszedł na produkcję to można, nawet jak Ci powiedzą że nie... ) albo zapraszam do Case :blink: tak patrzę na datę i juz pewnie za późno...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#16 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:35

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach RolnikSprzedawca jakie maszyny sprzedajesz? CASE? NH?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 11 luty 2010 - 22:51.

#17 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 luty 2010 - 22:55

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach Tak kolego sprzedaję Case i Steyr z ciągników

#18 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 15 luty 2010 - 07:54

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach No to w czym jest różnica między case a NH według dealera... ??? Ja również miałem problem jaki ciągnik wybrać case jx i new holland td i wyszło na NH ze względy na cenę i oprócz różnicy w cenie i wyglądem nie za uwarzyłem innych różnic ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:43

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach kolego zapraszam do tego tematu sporo tam jest o tym pisane;) min mojego skromnego autorstwa

http://www.agrofoto....__fromsearch__1