Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stymulatory wzrostu i plonu roślin

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 maj 2012 - 22:10

Stymulatory wzrostu i plonu roślin No i pomógł jak cholera, pryskałem na chwasta a po 5 dniach tytanit, mocznik, siarczan, mikro, najbardziej na tym skorzystała rzepa świerzba odżyła jak cholera.
Ale po 10 dniach padła, oprysk zadziałał a zboze ładne- zielone

Edytowany przez mawit06, 29 maj 2012 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stymulatory wzrostu i plonu roślin Dzisiaj, 20:57
  •  

#42 Share Nielot

Nielot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 13:26

Stymulatory wzrostu i plonu roślin poszukuję dobrych, sprawdzonych stymulatorów wzrostu. w tym roku nic mi się nie sprawdziło... wybralibyście któryś z tych? http://www.growbox.p...nienia-390.html

#43 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:05

Stymulatory wzrostu i plonu roślin Witam! Stosował ktoś może Tytanit z Intermagu jakie daje korzyści warto go stosować? z góry dzięki

#44 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 06 grudzień 2013 - 13:01

Stymulatory wzrostu i plonu roślin stosowałem w ziemniaku-efektów niezauważyłem,opryskałem ziemniaka 3 razy w sezonie

#45 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:21

Stymulatory wzrostu i plonu roślin a w zbożu nie stosowałeś?

#46 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:13

Stymulatory wzrostu i plonu roślin ja stosowałem w rzepaku, brokułach, i pewnie coś by się znalazło, ale efektu brak.
za to poleca silvit, w truskawce było widać efekty stosowania

#47 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:18

Stymulatory wzrostu i plonu roślin Ja generalnie nie jestem zwolennikiem żadnych wynalazków typu biostymulatory/odżywki uważam że to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto ale raz przypaliłem pietruszke afalonem i o dziwo po zastosowaniu tytanitu zauważyłem poprawę, tak poza tą jedną sytuacją to nigdy nie zauważyłem jakichś widocznych efektów działania tego typu środków.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 10:16

Stymulatory wzrostu i plonu roślin Bo ich nie stosujesz. Ja troche stosuje stymulatory, ale z tytanitu nie jestem zadowolony, ale niekture inne, to na drugi dzien widac bardzo wyrazana poprawe.

#49 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:54

Stymulatory wzrostu i plonu roślin Może widzisz tą poprawę bo chcesz ją widzieć... Jak opryskasz zdrową roślinę to efekt będzie widoczny na pewno tylko czy to akurat zasługa działania środka? Popróbuj na roślinach np uszkodzonych/zniszczonych przez mróz ciekawe czy wtedy efekty będą takie widoczne ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:08

Stymulatory wzrostu i plonu roślin Witam ja stosuję tytanit od 4 lat w uprawie pszenżyta jarego i ozimego . Po 3 krotnym zastosowaniu z siarczanem magnezu chelatem Cu Mn i kompleksem mikroelementowym plus Mocznik w proporcajach Pierwszy zabieg 15% drugi 8% trzeci 4% mocznika w roztworze wzrost plonu i cięzaru MTZ średnio 15% w stosunku do kontroli czyli zostawiam nieopryskany pas łanu zboża (jest to na ogół skrawek pola o szerokości belki roboczej opryskiwacza 15 m x 200m dł. Co rocznie dokonuję zbioru z tego kawałka przeważam zboże i koszę inny losowo wybrany pas 15x200 gdzie stosowane było w/w nawożenie. Areał 30 arów ze ściezkami technologicznymi ph 4,5-5,2 niestety.

Rok 2013 Pszenżyto fredro i uwaga masa pełnego zbiornika w ZO 56 po przeważeniu 1950kg nasion z tych 30 arów ukoszony jeden zbiornik 1950kg! na pasie gdzie nie zastosowano dożywiania dolistnego plus Tytanit minus N- który zastapiłem zwiększoną dawka w nawożeniu pogłównym 2 razy na 30 ar około 20 kg N. Efekt końcowy na poletku kontrolnym 30 ar prawie pełen zbiornik w ZO 56 waga 1385 kg przewazono wysypane ziarno Pszenzyta Fredro. Przeważone zboże wsypaliśmy podajniekiem slimakowym do zbiornika kombajnu i uzupełnilismy zbiornik pszenzytem tak aby był identycznie pełen jak w próbie pierwszej gdzie koszono pszenżyto na polu potraktowanym pełnym nawożeniem dolistnym plus tytanit. Do zbiornika o wadze 1385kg dosypalismy 250 kg +-50 kg (do pełna) róznico pomiędzy masą obydwu prób około 300kg.

W roku 2012 plon pszenżyto grenado plon po w/w nawożeniu w stosunku do niestety 50% upraw nie nawozonych w ten sposób 20% wyższy.Trudno mi powiedziec czy aby to na pewno załga samego tytanitu najprawdopodobniej kompozycji Mocznika SOMg chelatów itd warunków pogodowych. Po zastosowaniu samego tytanitu w warzywie w przydomowym ogródku , pomidory i truskawki Zenga zeng. efekt oszałamiający więc myslę że cos w tym jest.
Dodam że rosliny potraktowane tytanitem sa wyższe szczególnie pszenzyto Grenado może wrażliwośc odmianowo lub przypadek. W tym roku próba z 4 krotnym zasilaniem tytanitem i kombinacja makro- mikro pszenzyta ozimego Borowik wraz z maksymalną dawka N na ha plus usztywnienie słomy z minimalizacja skracania i zobaczymy w jakich dawkach tytanit w tej odmianie ma zasadnośc stosowania.

PS max dawka jaka stosowałem jednorazowo Tytanit w zbożach to 0,25 l/ha
Pozdr....

#51 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:26

Stymulatory wzrostu i plonu roślin zrób próbę z samym tytanitem i bez niego, wszystkie mikro itp. dodaj a wtedy będzie miarodajny rezultat

#52 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:42

Stymulatory wzrostu i plonu roślin OK tak robiłem w 2010 i 2011 wzrost plonu około 7%
Pozdr...

#53 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:56

Stymulatory wzrostu i plonu roślin jednak spróbuje z tym tytanitem mam słabe gleby i zrobie poletka doświadczalne i zobaczy się efekt :)

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:05

Może widzisz tą poprawę bo chcesz ją widzieć... Jak opryskasz zdrową roślinę to efekt będzie widoczny na pewno tylko czy to akurat zasługa działania środka? Popróbuj na roślinach np uszkodzonych/zniszczonych przez mróz ciekawe czy wtedy efekty będą takie widoczne ;)

W tym roku w pszenicy stosowałem 5 stymulatorów, począwszy od donasiennego stymulatora, i to 2 rodzaje.
W rzepaku już stosowałem 2,Pierwszy ma efekt skrucenia to widać bardzo dużą różnicę, i nie tylko dlatego że chcę widzieć, bo tam gdzie nie dopryskałem to rzepaki są całkiem inne. Drugi żeby je bardziej pogonił.

#55 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 16:04

Stymulatory wzrostu i plonu roślin stosował ktoś nano active? polecacie?

#56 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 08:09

Stymulatory wzrostu i plonu roślin W tym roku czyli jutro i po jutrze jadę dolistnie Mocznik, Mikro.Siarczan MG, Tytanit
Jak się ociepli po niedzieli Tilt 0,8+ Mondatak 0,8 Medax Top 0,6l bez CCC Pszenżyto Tulus, Fredro, Borowik,
Apyros Jak chwastnica dobrze wykiełkuje na końcu.

na przedfaldze micro+ MGSo +tytanit 0,33l/ha Zawsze Tytanitu daję 0,33

Jak zawsze poletka doświadczalne.
Nawożenie N 140kg/ha

#57 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 12:01

Waszym zdaniem w celu skrócenia  i usztywnienie pszenicy Moddusem ( bez CCC) lepiej jest zastosowanie za wcześnie   czy póżniej  niż 1 cm od węzła krzewienia. Pytam dlatego bo przy tej pogodzie ciężko jest o idealne warunki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share international856XL

international856XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 25 maj 2015 - 20:46

Witam,

moje pytanie brzmi:do kiedy można stosować środek Asahi na pszenicę ozimą i rzepak ozimy? (do której fazy)