piotrek10

Stymulatory wzrostu i plonu roślin

Polecane posty

west    46

Kelpak stosuje w rzepaku jesienią, ale wiosną zdecydowanie asahi. W pszenicy stosowałem Kelpak w zeszłym roku i szału nie było więc moim zdaniem nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

w przypadku gdy rzepak stracil wiekszosc lisci i nowe dopiero odbijaja to chyba trzeba bedzie poczekac az wybija nowe?? z ziemi korzeniem chyba nie wciagnie? przy malym rzepaku jak to jest w tym roku to chyba niema wyjscia i trzeba poczekac na wybicie nowych lsci tylko szkoda ze czas leci a niewmozna pomoc rzepakowi:(

WEST a jak wygladal twoj rzepak gdy go prskales?? mial dozo lisci??? jak powinien wygladac zeby mozna go prysnac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek32    0

Witam.

Ja chciałbym usłyszeć jakąś konkretną opinie odnośnie Nano-gro (też jakiś stymulator wzrostu czy coś takiego) najlepiej niech wypowie się osoba która to stosowała i czy widać jakieś efekty czy tylko kolejny preparat do zaprawiania(bo takie jest główne zastosowanie z tego co wiem)? Planuje kupić i zastosować, ale jeżeli ktoś już korzystał z tego środka był bym wdzięczny za jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

stosowałam to nanogro,ale czy były efekty trudno powiedzieć, to takie mało namacalne mówiąc oględnie.Lepiej stosowac stymulatory takie konkretne typu asahi,kelpak, fortial itp efekty są widoczne gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Witam chciał bym się dowiedzieć czy są jakieś stymulatory na żyto ?? i czy warto to stosować , chodzi mi o to że za duże ono u mnie rośnie a w kusku mało a teraz żyto ma cenę więc , czym to opryskać i kiedy :) z góry THX za odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jakie nawożenie stosujesz? BO jak dajesz N w I dawce to można zapomnieć o wysokim plonie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

wiesz na 1h daje 100kg Polifoski pod korzeń i 100kg mocznika 50kg soli potasowej i 50kg superfosfatu , i wczesna wiosnom 100kg saletrzaku i potem dolistnie się zasila N , i w źdźbło daje trochę saletry , tylko że chciałbym żeby tak w słomę nie rosło żyto bo po co mi słoma wolał bym więcej zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wiesz na 1h daje 100kg Polifoski pod korzeń i 100kg mocznika 50kg soli potasowej i 50kg superfosfatu , i wczesna wiosnom 100kg saletrzaku i potem dolistnie się zasila N , i w źdźbło daje trochę saletry , tylko że chciałbym żeby tak w słomę nie rosło żyto bo po co mi słoma wolał bym więcej zboża

 

Więc tak, jeżeli chcesz wyższe plony to radze zastosować więcej N, I dawkę zwiększyć. A żeby słoma była krótsza to musisz zastosować anywylegacz. O nim Ci nie opowiem, stosowanie regulatorów wzrostu wymaga większego doświadczenia a ja mam je jeszcze male. Radze poczytać temat o antywylegaczach na af. Co do wyższych plonów radze pomyśleć o uprawie żyta hybrydowego, plonuje znacznie lepiej ale jego - jest coroczne kupno materiału kwalifikowanego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chciałbym każe uzyskać informacje co ten Tytanit jest warty, ale nigdzie nie ma żadnych wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Dokładnie, ściśle tajne przez poufne tylko na stronie producenta można policzyć ile zarobimy. W sumie tytanit jest najtańszy i ciekawi mnie co z tego będzie za korzyść. W tym roku poświęcę 42 zł. na litr. Zobaczę jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja kupowałem po 35,40zł i mam zamiar dać 0,4 czyli górną dawkę, za te pieniądze to można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6
Napisano (edytowany)

No i pomógł jak cholera, pryskałem na chwasta a po 5 dniach tytanit, mocznik, siarczan, mikro, najbardziej na tym skorzystała rzepa świerzba odżyła jak cholera.

Ale po 10 dniach padła, oprysk zadziałał a zboze ładne- zielone

Edytowano przez mawit06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

stosowałem w ziemniaku-efektów niezauważyłem,opryskałem ziemniaka 3 razy w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja stosowałem w rzepaku, brokułach, i pewnie coś by się znalazło, ale efektu brak.

za to poleca silvit, w truskawce było widać efekty stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja generalnie nie jestem zwolennikiem żadnych wynalazków typu biostymulatory/odżywki uważam że to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto ale raz przypaliłem pietruszke afalonem i o dziwo po zastosowaniu tytanitu zauważyłem poprawę, tak poza tą jedną sytuacją to nigdy nie zauważyłem jakichś widocznych efektów działania tego typu środków.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Bo ich nie stosujesz. Ja troche stosuje stymulatory, ale z tytanitu nie jestem zadowolony, ale niekture inne, to na drugi dzien widac bardzo wyrazana poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Może widzisz tą poprawę bo chcesz ją widzieć... Jak opryskasz zdrową roślinę to efekt będzie widoczny na pewno tylko czy to akurat zasługa działania środka? Popróbuj na roślinach np uszkodzonych/zniszczonych przez mróz ciekawe czy wtedy efekty będą takie widoczne ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam ja stosuję tytanit od 4 lat w uprawie pszenżyta jarego i ozimego . Po 3 krotnym zastosowaniu z siarczanem magnezu chelatem Cu Mn i kompleksem mikroelementowym plus Mocznik w proporcajach Pierwszy zabieg 15% drugi 8% trzeci 4% mocznika w roztworze wzrost plonu i cięzaru MTZ średnio 15% w stosunku do kontroli czyli zostawiam nieopryskany pas łanu zboża (jest to na ogół skrawek pola o szerokości belki roboczej opryskiwacza 15 m x 200m dł. Co rocznie dokonuję zbioru z tego kawałka przeważam zboże i koszę inny losowo wybrany pas 15x200 gdzie stosowane było w/w nawożenie. Areał 30 arów ze ściezkami technologicznymi ph 4,5-5,2 niestety.

 

Rok 2013 Pszenżyto fredro i uwaga masa pełnego zbiornika w ZO 56 po przeważeniu 1950kg nasion z tych 30 arów ukoszony jeden zbiornik 1950kg! na pasie gdzie nie zastosowano dożywiania dolistnego plus Tytanit minus N- który zastapiłem zwiększoną dawka w nawożeniu pogłównym 2 razy na 30 ar około 20 kg N. Efekt końcowy na poletku kontrolnym 30 ar prawie pełen zbiornik w ZO 56 waga 1385 kg przewazono wysypane ziarno Pszenzyta Fredro. Przeważone zboże wsypaliśmy podajniekiem slimakowym do zbiornika kombajnu i uzupełnilismy zbiornik pszenzytem tak aby był identycznie pełen jak w próbie pierwszej gdzie koszono pszenżyto na polu potraktowanym pełnym nawożeniem dolistnym plus tytanit. Do zbiornika o wadze 1385kg dosypalismy 250 kg +-50 kg (do pełna) róznico pomiędzy masą obydwu prób około 300kg.

 

W roku 2012 plon pszenżyto grenado plon po w/w nawożeniu w stosunku do niestety 50% upraw nie nawozonych w ten sposób 20% wyższy.Trudno mi powiedziec czy aby to na pewno załga samego tytanitu najprawdopodobniej kompozycji Mocznika SOMg chelatów itd warunków pogodowych. Po zastosowaniu samego tytanitu w warzywie w przydomowym ogródku , pomidory i truskawki Zenga zeng. efekt oszałamiający więc myslę że cos w tym jest.

Dodam że rosliny potraktowane tytanitem sa wyższe szczególnie pszenzyto Grenado może wrażliwośc odmianowo lub przypadek. W tym roku próba z 4 krotnym zasilaniem tytanitem i kombinacja makro- mikro pszenzyta ozimego Borowik wraz z maksymalną dawka N na ha plus usztywnienie słomy z minimalizacja skracania i zobaczymy w jakich dawkach tytanit w tej odmianie ma zasadnośc stosowania.

 

PS max dawka jaka stosowałem jednorazowo Tytanit w zbożach to 0,25 l/ha

Pozdr....

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj