Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 20:24

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Od pewnego czasu obserwuje że w moim 6310 przybywa oleju w silniku (ok 10l). Zauważyłem że z odmy czuć paliwem, a olej w silniku zrobił się rzadki. Ma jednak normalny kolor i jednorodną konsystencję. Ciągnik pracuje dobrze, pali dobrze, ma moc, Płynu chłodniczego nie ubywa.
W czym tkwi poroblem i czy dalej można jechać. Olej wolałbym zmienić po ewentualnej diagnozie i wiosną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Dzisiaj, 04:29
  •  

#2 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 20:29

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Jak dla mnie to przemawia tylko za tym ze któryś wtrysk zaczyna lać ale to powinien troche tracić na mocy i do tego dymic na siwo.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#3 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 12 listopad 2009 - 20:31

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Wiesz nie chce Cie straszyć ale podobną sytłącje miał mój wójek w volvo FH12. Działo sie tak samo jak opisałeś nikt nie mógł wyczaić o co chodzi każdy wymieniał tylko pompowtryskiwacze aż pojechał do serwisu volvo i stwierdzili mu że ma pękniętą głowice.

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 20:42

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Czy przy tej pęnietej głowicy silnik był czysty i do oleju nie dostawał sie płyn?

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 20:44

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 To nie głowica a lejący wtrysk lub wina zaworów

#6 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 12 listopad 2009 - 20:57

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 W moim MF 255 dzieje się tak jak membrana w pompce wspomagającej zacznie przepuszczać paliwo wtedy przez pompkę idzie paliwo do miski olejowej.

#7 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:01

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Ten raczej zapowietrzał by się

#8 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 12 listopad 2009 - 21:03

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Prawdopodobnie tak jak koledzy piszą leje Ci któryś z wtryskiwaczy!!
Po prostu ropa nie jest rozpylana dobrze prze wtryskiwacz tylko część ropy spływa po ścianie cylindra i jest zgarniana przez tłok {pierścienie} do oleju i prze to wzrasta poziom oleju!!!
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#9 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2009 - 21:04

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 @ jankris radzę nieczekać do wiosny , no chyba że niebędziesz użytkował tego ciągnika . Jeżeli masz paliwo w oleju to przy dużym obciążeniu elementy silnika będą słabo smarowane i zajedziesz silnik .Radzę sprawdzić wtryskiwacze i pompę wtryskową ,no i wymienić olej .

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:06

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 jeśli masz pompę rotacyjna przez nią (uszczelniacze) może przeciekać ON lub jak mówi jozin przez pompkę zasilającą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2009 - 21:12

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Radził bym ci te wtryskiwacze wymienić bo ropa będzie wypłukiwać silnik i się będzie szybciej zużywał silnik

#12 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:12

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Pali zimny i nie dymi. Ma moc. Silnik dymka nawet nie puści a zdechnie. To nie wtryski. W JD jest pompa rotacyjna i bierze napęd przez przekładnię zebatą pod pokrywą olejową z silnika. Myślę że może jakiś oring w pompie przepuszcza od strony napędu i tamtędy paliwo przecieka do komory olejowej silnika. Upusciłem do stanu właściwego, zrobię ze dwie motogodziny i sprawdze czy przybywa. Jeśli tak to demontaż pompy. Moim skromnym zdaniem, zgadzacie się.

#13 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 23:06

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 masz rację z tym ze simering ci padł na wałku pompy ale musisz znalesc przyczynę dlaczego? ja miałem podobną sytuację i okazało sie ze miałem nadmiar pompy przytkany i to wszystko przez to!! wię zacznij od tego i może nie bedziesz musiał wyciągać pompy

#14 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 13:04

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310

masz rację z tym ze simering ci padł na wałku pompy ale musisz znalesc przyczynę dlaczego? ja miałem podobną sytuację i okazało sie ze miałem nadmiar pompy przytkany i to wszystko przez to!! wię zacznij od tego i może nie bedziesz musiał wyciągać pompy

Ty masz JD z pompą rotacyjn? Jak sprawdzić ten przelew.

#15 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 15:15

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 najprawdopodobniej to wlaśnie przez pompę ON leci ci do oleju .w volvo jest trochę inaczej niż w ciągnikach, bo w nim odpływ paliwa nie odbywa się przewodem bezpośrednio z wtrysku, toklo w głowicy jest kolnierz paliwowy do którego wplywa olej z pompowtrysku a dopiero z tago kołnierza leci przewodem do zbiornika
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#16 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 01:53

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 kolego od JD ja nie mam JD ale IHC i pompę mam tez rotacyjną u mnie było tak ze ta śruba co sie wkręca od góry w pompę wtryskową(nadmiarowa) była przez jakiegoś idiotę przytkana. a co do sprawdzenia to poprostu sprawdzić przepływ czy nie jest zamały!! i tak jak ty miałem takie same objawy ale najpierw wyjełem pompę i wymieniłem simering ok 7zł ale to było bez potrzeby bo drugi raz stało mi sie to samo ale teraz szukałem az znalazłem!!! I już 3 lata jak jest git:)Ps jest jeszcze tak ewentualność że może jak twój ciągnik był długo nieuruchamiany to mógł sie zrobić wżer na wałku od pompy i wtenczas trzeba napewno wymieniać simering ale to nie pomoże na długo!

#17 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 07 lipiec 2010 - 09:54

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Ja miałem podobny problem w bizonie przybywało mi ON do oleju a przyczyna to była taka ze pekła rurka od nadmiaru i tamtedy sie dostawało paliwko tak wiec proponuje zaczac od tej rurki

#18 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 10:47

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Taj jak sądziłem, poszedł uszczelniacz na ośce pompy rotacyjnej od strony koła napędzającego. Przez ten uszczelniacz paliwo z pompy przedostawało się do silnika.
Wymiana uszczelniacza i ustawienie pompy 300 zł.
Chodzi już 200 mth jak zegarek.

#19 Share marcinek605

marcinek605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 18:27

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 mam pytanie gdzie to robiles ???
jakies namiary na warsztat??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:36

Wzrasta poziom oleju w silniku 6310 Każdy niezły pompiarz to zrobi.
Wymieniał ktoś chłodnicę od oleju skrzyni biegów?