Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego?

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 20:09

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? wiec u mnie jest tak w tych 8ha mam 0,5ha truskawek do tego dochadza doplaty z uni jeszcze po zarobkach sie traktorem pojedzi i jakos sie zyje,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Dzisiaj, 02:01
  •  

#42 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 31 październik 2008 - 12:21

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? my mamy 3.5ha klasy V- VI

A na 0.8ha jest wiklina. zalmujemy sie produkcja wikliny. bez zadnej pomocy UNII.

Ale z tego niezyjemy, normalnie sie pracuje a wiklina to hobby.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#43 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 13:54

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? 220 ha ojciec poszedł do pracy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 21:56

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? dziwne a do jakiej ? NA gospodarstwie co ,Ty robisz teraz a i tylko orki zostały i brak roboty co

#45 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 22:22

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? A wiec tak 1 ha ornego i 1,5 ha łak do tego 2 cigniki jest to jedno z wiekszych gospodarstw hahaha :)

#46 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 01 listopad 2008 - 22:32

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Ja mam 23 ha, hodujemy trzodę chlewną w cyklu zamkniętym (sprzedajemy 200 tuczników rocznie). Szczerze mówiąc mam 17 lat chciałbym bardzo zostać na gospodarce (i raczej zostanę) ale jeśli nie zmieni się sytuacja w rolnictwie to będzie ciężko :) Jeśli chodzi o produkcję trzody chlewnej to chyba jedynym opłacalnym wyjściem na razie jest tucz kontraktowy, (np: umowa z Smithfield-em) niestety mój tata nie chce o tym słyszeć. Chciałbym też powiększyć areał gospodarstwa, ale w mojej okolicy ziemia jest obecnie po 35 tyś za hektar IV klasy. W chwili obecnej chodzę do technikum rolniczego (II klasa) chciałbym skończyć studia rolnicze. Nie wyobrażam sobie pracy poza rolnictwem. W najgorszym wypadku pójdę do pracy na traktorzystę (bo są potrzebni w mojej okolicy), a jeśli skończyłbym studia do na przedstawiciela handlowego np: do Korbanka (kilku znajomych tam pracuje którzy poza pracą u Korbanka prowadzą jeszcze gospodarstwa i to o powierzchniach średnio 70 ha).
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#47 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 00:39

dziwne a do jakiej ? NA gospodarstwie co ,Ty robisz teraz a i tylko orki zostały i brak roboty co

robimy we dwóch ja i pan zbyszek a ojciec poszedł na jakieś publiczne stanowisko, nudziło mu się na gospodarstwie to teraz ma lepszą jazde. Wszystko porobione tylko kuku czeka na koszenie

#48 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 08:44

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? garek napisałeś tak że wyszło że musiał, a nie chciał .Ale w polu robi dla odstresowania albo z nudów

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 08:49

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? dla odstersowania? u nas to też dość powszechny typ gospodarstwa rodzinnego gdzie dzieciaki naginają a ojciec w politykę się bawi czy jakieś tam stanowiska zajmuje, no nie wiem czy się odstresowuje czy zestresowuje jak żadko siada na new hollanda :)

#50 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 23:47

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? jeszcze nie jechał anie razu :). hmmm dziwne nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 20:51

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? ja mam 7ha i można by powiedzieć że najbardziej rozwinięte gospodarstwo we wsi (330)jest jeszcze jeden co ma bizona i prasę ale ma tylko 3ha
A mój sąsiad ma 1,5ha i obrabia to wsk-ą

#52 Share GrubyC330

GrubyC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze - zwłaszcza -U-R-S-U-S-Y- i wszystkie ich przeróbki :)

Napisany 06 listopad 2008 - 20:03

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? A ja mam niecałe 5ha, ale z jakiś 1h niedawno posadzonego lasu, ale z tego nie żyje jedynie dopłacam do tego interesu :lol:

#53 Share GrubyC330

GrubyC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze - zwłaszcza -U-R-S-U-S-Y- i wszystkie ich przeróbki :)

Napisany 06 listopad 2008 - 20:05

A mój sąsiad ma 1,5ha i obrabia to wsk-ą

może coś więcej o tej wsc ?? hehe

#54 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 20:25

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Hehe dobre WSKą niech se kupi jawe 350 bedzie więcej kucy miał. my mamy teraz 17 ha bo 2 dokupione na jesień
Mój Wladimirec podbija świat

#55 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 20:45

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? To jest trójkołowiec chętnie bym zrobił fotki jak orał ale narazi nie mam aparaty bo mojemu bratu ukradli na weselu :) :D ^_^ :D :lol: a teraz nie widzę aby coś robił.
Telefonom to będzie słaba jakość ale nawet łąki kosi kosą :) :) nie korzysta u nikogo z żadnej usługi oprócz bizona i prasy. :D

#56 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 20:54

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? A moja mama ma 9h I i II klasy i sie z tego utrzymujemy. Robie na gospodarce ja i moj dziadek. A jak bedzie przepisane na mnie to dostane spadek od cioci 8h i jestem normalnie z "mojej" ziemi dumny bo najwiekszego gospodarstwa nie mam ale sie ciesze z tego co mam. I nie lubie ludzi ktorzy mowia ze jak masz malo ziemi to jestes nikt bo mnie wtedy cos w nerwach puszcza bo kazdy powienien byc dumny ze swojego i nie interesowac sie innymi. Uff... rozpisalem sie jak nigdy

#57 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 20:55

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Ja mam 15ha wlasnego i ok 15ha dzierźaw Uprawiamy ok 3ha tytoni 7ha czarnej i czerwonej porzeczki. Chodójemy ok 120tuczników rocznie 5 macior i krowa. Nie narzekamy, ale przydało by się troche więcej ha:D

Jeden nasz dierżawca ma tylko 3ha pola i wszystko to my dzierżawimy, a on sam dzierżawi od kogoś innego też około 3ha na tytoń i bardzo dobrze sobie żyje nie narzeka na brak kasy. Wogule w mojej wsi ludzi sa nastawieni tylko na tytoń. Rozdrobnienie gospodarstw :/ Potrzebóje on durzego nakładu robocizny ale sa jakieś godne pieniądze

#58 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 07 listopad 2008 - 17:01

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Ja mam 9 ha ornego i 3 ha łąk rocznie uchowam około 27 świń w cyklu zamkniętym i uprawa zbóż ale z tego tylko nie żyje dochodzi jeszcze renta dziadków
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#59 Share Robertos84

Robertos84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:16

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? Ja mam 3 ha swojego i 4 dzierżawy ... mam 4 krowy dojne 2 jałówki i 2 cielaki ... rolnictwo to raczej hobby i male uzupełnienie do budżetu rodzinnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robson132

robson132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:06

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego? ja mam 4 ha i hoduje 2 swinie na mieso i 10 kur mama i tata pracują i babka ma rente, do tego mojego pola to prawie same dokłady jakby rodzice nie pracowali to by było cienko ale trzymamy żeby sie nie nudziło, mam 15 lat i sam obrabiam to pole ciapkiem, bez pola bym sie strasznie nudził ;)