Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego

142 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 13:18

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Słyszeliście o tym programie? co ewentualnie można zakupić za środki z tego programu? proszę o odp. te osoby które chcą skorzystać z tego dofinansowania.
link do strony ARR która wdraża to działanie: Agencja Rynku Rolnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 12 listopad 2009 - 13:50

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Witam,
mam zamiar skorzystać z tego programu. Liczę, że uda mi się wyciągnąć pełne 50 tyś. dofinansowania. Planuję zakupić przyczepę i wał uprawowy, ale to może się jeszcze zmienić. Wygląda na to, że nie ma ograniczeń co do rodzaju sprzętu, o ile nie będzie to sprzęt wyłącznie do uprawy buraka c. Problem w tym, że sprzęt musi być nowy, a to jak wiadomo ogranicza wybór, bo za 125 000 na nowego sprzętu takiej klasy, jaka by mnie interesowała.

#3 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 14:25

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego szeroki jest zakres możliwości, ale chyba żadna budowa nie może być objęta tym programem... ja myślałem o budowie magazynu na zboże albo jakimś beczkowozie, sam nie wiem, a czas przyjmowania wniosków niedługo się zacznie.
a nie wiesz czy przez korzystanie z tego dofinansowania nie będzie trzeba zrezygnować całkowicie z uprawy buraka?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 14:29

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Można otrzymać dofinansowanie o wartości 40% poniesionych kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 50 tys. Minimalna wartość zwrotu dla jednego producenta nie może być mniejsza niż 5 tys zł. Czyli jak ktoś miał ok 6 ha buraków lub mniej to nie może skorzystać gdyż 40% kosztów kwalifikowanych nie będzie większe niż 5 tys zł. Zwrot wynosi 50% ceny netto wartości inwestycji, ale nie więcej niż 40% kosztów kwalifikowanych lub nie więcej niż 50 tys. Aby wykorzystać pełne 50 tys zwrotu trzeba było mieć co najmniej około 60 ha buraków.
Kolejność rozpatrywania wniosków będzie przebiegać od największego producenta do najmniejszego.
Zwrot inwestycji może obejmować wszystkie działania rolnicze, nie związane z produkcją buraków cukrowych. Czyli np zakup suszarni, zakup silosów na zboże, zakup maszyn uprawowych itp.

Ps. Ja już wniosek mam gotowy.

Edit

Teraz wszedłem na stronę ARR i zobaczyłem że zmienili wartość minimalnej pomocy z 5 tys na 2 tys zł. Czyli będą mogli skorzystać producenci którzy mieli około 2,5 ha buraków cukrowych.

Edytowany przez hospodar, 12 listopad 2009 - 14:38.

#5 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 14:38

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego czyli jest jakaś zależność miedzi ilością limitu buraków a wielkością dofinansowania?
myślałem, że ilość limitu jest potrzebna tylko do ustalenia kolejności rozpatrywania wniosków

Edytowany przez rom19, 12 listopad 2009 - 14:41.

#6 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 14:40

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego @rom19 - No jak najbardziej. Nie może być więcej niż 40% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Weź swoje poniesione koszty przemnóż przez 0,4 i o tyle dofinansowania możesz się ubiegać.

szeroki jest zakres możliwości, ale chyba żadna budowa nie może być objęta tym programem... ja myślałem o budowie magazynu na zboże albo jakimś beczkowozie, sam nie wiem, a czas przyjmowania wniosków niedługo się zacznie.
a nie wiesz czy przez korzystanie z tego dofinansowania nie będzie trzeba zrezygnować całkowicie z uprawy buraka?

Nie ma obowiązku rezygnacji z uprawy buraka cukrowego.

#7 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 14:49

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego ale nie widziałem nigdzie opisanej tej zależności limitu do wielkości pomocy. czytałem http://www.arr.gov.p...warunki_mgr.pdf i nic o tym nie ma.
czy to nie jest tak że na każdego plantatora przypada 50 tys. dotacji?

#8 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 14:51

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego 4.1 Wysokość pomocy wynosi do 40% faktycznie poniesionych przez
wnioskodawcę kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem warunków,
o których mowa w pkt 4.2.
4.2 Wysokość kwoty pomocy, określona zgodnie z pkt 4.1 na jednego
wnioskodawcę i na jedno gospodarstwo nie może być wyższa niż 50 tys.
PLN.
4.3 W ramach wniosku o przyznanie pomocy, wnioskodawca może ubiegać się
o refundację części kosztów kwalifikowalnych wynoszących co najmniej 5 tys.
PLN, przy czym wysokość pomocy przyznanej na zakup maszyn i urządzeń
objętych jednym wnioskiem o przyznanie pomocy nie może być niższa niż
2 tys. PLN na jednego producenta rolnego i na jedno gospodarstwo rolne.

Nie wystarczy czytać - trzeba czytać ze zrozumieniem. Parę postów wyżej przełożyłem to z urzędowego języka na polski co tutaj jest napisane.

#9 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 14:58

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego

Można otrzymać dofinansowanie o wartości 40% poniesionych kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 50 tys. Minimalna wartość zwrotu dla jednego producenta nie może być mniejsza niż 5 tys zł. Czyli jak ktoś miał ok 6 ha buraków lub mniej to nie może skorzystać gdyż 40% kosztów kwalifikowanych nie będzie większe niż 5 tys zł. Zwrot wynosi 50% ceny netto wartości inwestycji, ale nie więcej niż 40% kosztów kwalifikowanych lub nie więcej niż 50 tys. Aby wykorzystać pełne 50 tys zwrotu trzeba było mieć co najmniej około 60 ha buraków.

wytłumacz dokładniej zależność hektarów buraka do wielkości dofinansowania. wydaje mi się, że nie ma wpływu ile ma się buraków, tylko ile wynoszą koszty kwalifikowane (poniesione przez Ciebie na zakup sprzętu). jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie

#10 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:26

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego oczywiście że wysokość pomocy nie ma nic wspólnego z wielkością kwoty cukru z której produkcji zrezygnowal rolnik!! ale ma ogromne znaczenie przy kolejności rozpatrywania wnioskow, z im wiekszej kwoty zrezygnował rolnik tym wyzsze miejsce w kolejce będzie miał jego wniosek. Radze nie robić zbyt wielkich planów bo do wykorzystania jest tylko 43 miliony PLN co dzieląc przez 50tyś PLN na rolnika daje nam 870 osób które dostana pieniążki z 26 tysiecy rolników do tej pomocy uprawnionych - skorzystaja tylko duże gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:32

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Bardzo bym prosił o małe wyjaśnienie i pomoc. Sieje 2,6 ha buraków i mam 190 ton limitu. Przez program chciałbym zakupić dmuchawę ssąco-tłoczącą do zboża za 10 tys zł. Czy mogę skorzystać z tego programu? jaka wielkość pomocy mi sie należy i jak to obliczyc? Mysle że wiele osób na tym skorzysta. Z góry dziękuje i pozdrawiam

#12 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:40

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego @dawid2009 siejesz te buraki czy siałeś?? to jest program tylko dla tych rolników którzy stracili prawo do uprawy buraków cukrowych i dostali za to odszkodowanie.

#13 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:46

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego heh czyli juz wszystko jasne, ja niestety sieje buraki. A juz sie ucieszyłem. Dzekuje za odp.

#14 Share kondzio284

kondzio284

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:22

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Od 2 lat uprawiam buraki cukrowe to znaczy odkąd mam gospodarstwo czy jest jakaś możliwość żebym otrzymywał dopłatę cukrowa bo obecnie jedyna płatność to podstawowa do ha bez upelniajace

#15 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:35

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Na cały kraj jest trochę ponad 10 mln euro, uprawnionych coś ok 25 tys rolników, kalkulator w rękę i zobaczycie ile wychodzi na jednego uprawnionego. Porażka...

#16 Share Misi3k

Misi3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 09:15

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Jak powinna wyglądać oferta (należy dołączyć 3) którą należy dołączyć do wniosku?
Czy taka oferta może być wydrukowana z maila od firmy z której chcemy kupić sprzęt?

#17 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 16 listopad 2009 - 21:50

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego myślę, że chodzi o coś takiego wzór zapytania ofertowego
czyli oferta z pieczątką i podpisem oferenta.

#18 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 16:12

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Ja złozyłem dziś wniosek w Białymstoku o godz 9 i byłem już około 6 więc zainteresowanie jest.
Miałem limit tylko 43t więc nielicze zabardzo na sukces ale wniosek nic niekosztował a kwota o jaką sie ubiegałem to około18tyś.Warunki są mało atrakcyjne i choć jestem na vacie to inwestycje przepuszczam przez prow atam choć 60%zwracają.

#19 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 10:04

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego jak bedzie juz kolejosc ustalona rozpatrywania wnioskow to daj ktos znac?? ja oczywiscie jesli bede cos wiedzial to rowniez napisze. w wlkp mowili ze do swiat ta lista ma byc. jakby ktos juz cos wiedzial to prosze o kontakt albo na prix albo na gg albo tutaj. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 14:46

Program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego Kolego ta lista ma byc ustalana według limitu