Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny ziemniaczane Hassia

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 listopad 2009 - 12:09

Kombajny ziemniaczane Hassia Mam okazję kupić Hassie SBG ale nigdzie niema na jej temat żadnych informacji. Wszystko napędzane silnikami hydraulicznymi, regulowana szybkość stołu przebierczego, ma do dyszla siłownik i nie wiem po co nim coś regulować?? i jak lecą ziemniaki z totolotka to tam jest taka tasma z szcotkami i też może ktoś wie po co ona jest i te szczotki?? Jak ma ktoś taki kombajn to napiszcie jak się sprawuje i jak z częściami do niego. W sumie to wielki ten kombajn jest a na allegro są ale mniejsze odmiany taki to raz widziałem.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny ziemniaczane Hassia Dzisiaj, 15:47
  •  

#2 Share gwarancyjny

gwarancyjny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:42

Kombajny ziemniaczane Hassia Witam kolegę!!! Mam taki kombajn ,nie dokładnie ten model ale podobny. Kombajn jest bardzo dobry, nie obija ziemniaków, jest na pewno lepszy od Anny. Siłownik znajdujący się na dylu służy do nastawiana kombajny na rządek,podobnie działa jak w kombajnach do buraków (czyli prawo lewo). Awaryjność to ze swoim nie miałem żadnego problemu, wiadomo jakieś łożysku ale to norma,a tak to hulał jak "wściekły", z częściami nie powinno być większego problemu. A te szczotki o których mówisz to są do czyszczenia ziemniaków od np. kamieni i większych brył ziemi, jeśli mówimy o tych samych szczotkach, ale prawdopodobnie tak. Powiem ci kolego tak nie będziesz żałował tego zakupu, ja swój chwale mam do już 3 lata i naprawdę jest to dobry kombajn. Pozdrawiam

#3 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:58

Kombajny ziemniaczane Hassia Ja mam bolka i tez nie narzekam kolo miedz nie trzeba odkopywać i nawet po bardzo górzystym terenie nieźle sobie radzi z nim c-330

#4 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 11:06

Kombajny ziemniaczane Hassia A z jakim Ciągnikiem pracuje twoja Hassia?? A jak radzi sobie w zarośniętych ziemniakach??

Bolek u mnie nie zdaje egzaminu bo mam ciężkie ziemie i grudy ziemi lecą do zbiornika i też mam troche zarośnięte zawsze ziemniaki. Kopałem Epple w zeszłym roku i fajnie szedł nawet w zarośniętych ziemniakach i sucho było a rozbijał ładnie grudy.
-----

#5 Share gwarancyjny

gwarancyjny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 17:34

Kombajny ziemniaczane Hassia Massey Fergson 255 pracuje z Hassią, u mnie też są ciężkie ziemie i radzi sobie beż problemu, gruda się zawsze znajdzie, ale nie narzekam - właśnie po tą są te szczotki. A co do zarośniętych to powinna sobie poradzić bez większego problemu. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 14:02

Kombajny ziemniaczane Hassia I kupiłem go jednak :( A też masz wałek tak blisko dyszla?? bo wydaje mi się że jak będzie jakaś bruzda lub coś to może się spotkać wałek przekaźnika z dyszlem.... A ma ktoś może instrukcję od HASSI SBG lub jakiś katalog części??
-----

#7 Share gwarancyjny

gwarancyjny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 14:14

Kombajny ziemniaczane Hassia Widziałem za na twoim profilu ładny kombajn, jak możesz to zrób zdjęcia z innego kąta:) Też tak mam tylko też zależy w którym miejscu masz założony wałek w kombajnie czy lewym i prawym gnieździe bo masz 2 wyjścia na wałem, jak dobrze pamiętam to wy jeździliśmy na lewym jak stoisz na wprost kombajnu, będziesz musiał sprawdzić. U mnie w okolicy to tylko ja ma taki kombajn i też nie mamy katalogu części, musisz poszukać w necie może będzie do kupienia.

#8 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 09:34

Kombajny ziemniaczane Hassia Ja mam z lewej strony (od strony totlotka) Ale u mnie nie ma chyba możliwości przełożenia na prawą stronę. Jedynie to za totolotkiem jest wałek i możliwość przełożenia go na inny wałek i tam chyba się zwiększa prędkość taśmy. Jutro zrobię więcej zdjęć bo będę go okrywał na zimę plandeką. Co do katalogu to jest na Ebay za 15 Euro. Ale ten gość od którego kupiłem mówił że mi załatfi i mam zadzwonić za 2 tygodnie więc może będę miał a jakbyś chciał to mogę skana zrobić. Aha a mam jeszcze jedno pytanie ta taśma pod skosem za totolotkiem co odrzuca łęty już na ziemię to w czasie kopania ma być maksymalnie rozłożona czy to zależy jak się kopie??
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gwarancyjny

gwarancyjny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 12:49

Kombajny ziemniaczane Hassia Co to tej taśmy to zależy od kopania i od ilości ziemniaków. Będziesz musiał skorzystać z metody prób i błędów, jaki kąt ustawić,żeby nie był za mały bo będziesz miał problem z odrzucaniem łęt i też nie może być za dużo bo wtedy kombajn będzie gubił ziemniaki. Nie dzięki nie potrzebuje katalogu, jak na razie nie miałem z kombajnem większego problemu a po drugie robi teraz za kombajn zastępczy i jak na razie stoi pod wiatą i czeka tylko nie wiem na co czeka.