Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki najlepszy miernik??

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:49

Jaki najlepszy miernik?? Witam!! Bardzo ostatnio interesuja mnie mierniki do mierzenia pól. Chciałbym posiadac go dla własnych potrzeb. Jaki w rozsądnej cenie polecilibyście mi. Co trzeba mieć do takiego urządzenia?? Proszę o odpowiedż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki najlepszy miernik?? Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 21:18

Jaki najlepszy miernik?? masz na mysli gps ? to bardzo pomocne urzadzenie przydaje sie bardzo w obliczenach ha i nawgacji po polu mam taki sprawdza sie świetnie :) mojemu wujowi i sasiada zmierzyłem łaczni w tym roku 190ha :)

#3 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 11 listopad 2009 - 21:31

Jaki najlepszy miernik?? bierz garmina 60 najlepszy sprzęt i za 500 600 zł tyle że jest to monochrom też mam i jestem zadowolony i każdego co się pytam to ma podobny albo taki sam :)

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 21:44

Jaki najlepszy miernik?? Cały sprzęt poniżej 5000zł mierzy niezbyt dokładnie (błąd jest powyżej 3%), ale paradoks polega na tym że ARiMR też mierzy takim kiepskim sprzętem :)

#5 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 15:33

Jaki najlepszy miernik?? a potrzebne jest do tego jakies oprogramowanie czy sam GPS wystarczy??

takie cos byłoby dobre??

Garmin GPS 60

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:28

Jaki najlepszy miernik?? było by :) Dokładność podają 0.1 ha, dla duzych działek ok, ale dla małych, lub długich i wąskich może być problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 08:25

Jaki najlepszy miernik?? Też mam garmina 60 i jak na razie po zmierzeniu ok.500ha u siebie i u ludzi nie ma żadnej poprawki przez 4lata.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#8 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:22

Jaki najlepszy miernik?? Też posiadam Garmina (map 60) mierzy zarówno małe jak i duże działki dosyc dokładnie podstawowy warunek to dobry zasięg (antena musi byc) po za tym u nas jest teren równy nie wiem jak w górach by sie sprawdzał. ja daje 4+ do gospodarstwa lepszego nie trzeba.
kujawy to jes to!!!!!

#9 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:25

Jaki najlepszy miernik?? ok. dziekuje wam za pomoc w doborze odpowiedniego GPS-a

#10 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 13:32

Jaki najlepszy miernik?? ja posiadam również Garmin 60, sprawdza się w moim gospodarstwie. Większe powierzchnie mierzę tylko raz, natomiast mniejsze działki mierzę 2 lub 3 razy i obliczam średnią. W ten sposób staram się eliminować ryzyko przekroczenia 3% pomyłki w powierzchni pola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DawidN

DawidN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2010 - 12:38

Jaki najlepszy miernik?? Witam
Według mnie lepszym rozwiązaniem jest kupno Pocket PC / Palmtopa i instalacja odpowiedniego oprogramowania. Urządzenie GPS, o którym mówicie daje małe możliwości w przeciwieństwie do tych przeze mnie wymienionych. Nie umożliwia wykorzystania go np. jako nawigacja samochodowa. Jest ono wykorzystywane tylko i wyłącznie do jednego zadania a potem cały rok leży w szufladzie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem Pocket PC wraz ze świetnym polskim oprogramowaniem do pomiaru pól to proszę o kontakt na pw, gdyż posiadam na sprzedaż takie urządzenie.

Dodaj odpowiedź