Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co siać po łace

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share opiboy

opiboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 10:50

Co siać po łace A jak to uprawic,co najpierw?-rund*p,talerzowanie,orka?prosze o porade bo mam do uprawy 10 ha i nie chce z wiadomych wzgledow obic czegos co jest zbedne:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co siać po łace Dzisiaj, 02:28
  •  

#62 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:41

Co siać po łace Ja w zeszłym roku uprawiałem 45ha ugoru. Najpierw round*p, potem orka i siewnik z agregatem. Wyszło nieźle. Jeśli masz talerzówkę to efekt będzie pewnie lepszy jeśli przejedziesz przed orką. Ale jeśli to lekka talerzówka to sobie podaruj bo tylko porysuje ziemię a nic nie potnie.
Roundup- są dwie szkoły: albo jeden przejazd mocna dawka, albo połowa dawki podzielona na dwa przejazdy w przeciwnym kierunku (raz za razem po tych samych śladach). Wiem, że szkoda ropy ale na taki mały kawałek dużo jej nie stracisz a efekt jest moim zdaniem lepszy.

#63 Share opiboy

opiboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:49

Co siać po łace Dzieki Sebarr:-) juz mam pewien obraz tego wszystkiego:-) uwagi bardzo cenne,zrealizuje pzdrawiam i do nastepnego

#64 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 03 październik 2013 - 21:56

Co siać po łace Witam , zaraz po skoszeniu trawa została wypryskana randapem, darń już ususzona ,mam zapędy wjechać agregatem ścierniskowym i zrobić to dwa razy ,następnie zasiać pszenicę ozimą ,będzie to miało jakiś sens

#65 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 październik 2013 - 04:28

Co siać po łace Łąka to nie ściernisko powinienieś to zaorac moim zdaniem.

#66 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 październik 2013 - 06:30

Co siać po łace Pszenicę ozimą siać w łąkę? Myślisz że to ma sens? Ja tam bym na początek uprawił to jak Bóg przykazał i zasiał coś na przedplon dla pszenicy, np. łubin ale to na wiosnę. Jak teraz orałeś to zostaw do wiosny i zasiej jare np owies. Wg. mnie to lepiej ziemniaki no ale nie każdy sadzi to w takiej ilości. Ja tam bym rok odpuścił, zasiał łubin i przyorał w lecie i na jesieni zasiał pszenicę - wtedy to miałoby sens.

#67 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 październik 2013 - 08:41

Co siać po łace Witam
Ja 4 lata temu zaorałem łąkę IV-V klasa pierwszy rok gryka - bardzo słaba ale ziemia ładnie się przerobiła, później wapno i rzepak, pszenica a teraz miałem żyto i cały czas bardzo słabe plony. Randapowałem ściernie po pszenicy i w tym roku po skoszeniu żyta zielono. Nie mogę dać sobie rady cały czas odbija trawa i słabo rośnie.

#68 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 04 październik 2013 - 10:59

Co siać po łace podwojna dawka raoundapu i sirczan amonu do tego koktajlu dodac....

#69 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 październik 2013 - 19:09

Co siać po łace kukurydza juz w pryzmie, była super po łace, 2ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 07 październik 2013 - 08:24

Co siać po łace

Pszenicę ozimą siać w łąkę? Myślisz że to ma sens? Ja tam bym na początek uprawił to jak Bóg przykazał i zasiał coś na przedplon dla pszenicy, np. łubin ale to na wiosnę. Jak teraz orałeś to zostaw do wiosny i zasiej jare np owies. Wg. mnie to lepiej ziemniaki no ale nie każdy sadzi to w takiej ilości. Ja tam bym rok odpuścił, zasiał łubin i przyorał w lecie i na jesieni zasiał pszenicę - wtedy to miałoby sens.

Dlaczego pszenica po łące nie może być? W tamtym roku posiałem po 5 letniej łące pszenicę ozimą na IV klasie. Dała 6.5 tony z ha, bez 3 dawki N na kłos.

#71 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:25

Co siać po łace Ja nie twierdze że nie może być - każdy niech uprawia i sieje jak chce. A co do 6,5T/ha w IV klasie to też średnio wierzę - znajomy zawsze ma 7-8 T z ha tylko nie na tych polach co widzę jak kosi:):):) Zawsze na tym mu nie wychodzi:) Ale ten rok był na tyle zwariowany że na lepszych ziemiach była gorsza pszenica więc może i w takim stanowisku ładnie sypało - ciekawe czy w następnych latach też tak będzie z pogodą.

#72 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:28

Co siać po łace pszenica już zasiana ,działki są obok siebie, na 1ha poszedł agregat ścierniskowy dwa razy, darń rozsypała się super,na drugim 1ha trzeba było go zaorać ponieważ była zbyt wysoka trawa ,zasiane agregatem uprawowo-siewnym aktywnym zamiast tradycyjnych redlic są talerzowe wszystko ładnie przykryte ,zobaczę i porównam jaka będzie różnica we wschodach i plonie

#73 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 październik 2013 - 08:36

Co siać po łace Chcę zaorać łąkę 20 letnią teraz na zimę i zostawić w skibie IV klasa, wapnować przed orką czy wiosną i co posiać?

#74 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:44

Co siać po łace Wapno na pewno na jesień. Ja bym rok odpuścił i zasiał na wiosnę łubin a na przyszłą jesień pszenicę. Zawsze jest czas na zabiegi herbicydowe w łubinie. Ziemniaki też warto choć niektórzy sieją od razu pszenice i cieszą się dobrym plonem:)

#75 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 październik 2013 - 11:36

Co siać po łace A ile się sieje łubinu na ha i ile kosztuje. A może gorczyce bo trochę mam ?

#76 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 17 październik 2013 - 11:56

Co siać po łace Po łące mam zamiar pszenżyto jare, jedynie zwiększe obsadę. Jakbym był bardziej pewny co do ph to napewno jęczmień jary. Pszenice ozimą miałem pare razy po łące, plon bez rewelacji ale i biedy też nie było. Pszenica jara także pare razy po łące i zawsze porażka, rzadka strasznie. Po łące nigdy nie randopowane było, talerzówka na max kąt bądz gruber, orka, talerzówka na 0 kąt bądz pod lekkim. Na wiosne brona cięzka i siew uprawowo siewnym biernym. Perzu nie było potem.

#77 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:36

Co siać po łace

A ile się sieje łubinu na ha i ile kosztuje. A może gorczyce bo trochę mam ?

Teść sieje łubin - mogę go zapytać ile płacił. Sieje się chyba coś ok 100 czy 150kg/ha. Cena 100kg to ok 100zł jeśli dobrze pamiętam ale to mogę się dowiedzieć. Na pewno lepszy jest niż gorczyca choć i ona może być tylko nie siej bardzo wcześnie. Plusem tej plantacji jest nie tylko płodozmian ale i możliwość pryskania chwastów i odrostów - na jesień gotowe pole pod uprawę pszenicy.
Tu masz wszystko:
http://www.hrsmolice....php?p=lubin_03

Edytowany przez akmaly, 17 październik 2013 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 październik 2013 - 06:11

Co siać po łace Myślę że łubin odpada bo czytałem że nie wskazane są gleby podmokłe, o dużej zawartości próchnicy. Moja łąka jest częściowo podmokła a około 12lat temu było pastwisko (zagroda) gdzie przebywało dużo sztuk bydła, teraz trawa co roku rośnie dwa razy po "pas" bez grama nawozu. Chcę zmienić uprawę bo siano ciężko sprzedać a zboże zawsze.
Dzięki za link.