Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co siać po łace

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2009 - 21:08

Co siać po łace [quote name='knoro21' date='13 November 2009 - 16:31' timestamp='1258126267' post='412377']
Po co mam siac gorczyce na nawuz jak ta ziemia lezy chyba z 30 lat wiecznie chodzi po niej bydło i jest w niej wystarczajaco nawozu azotu i czego chcesz toż to nie ma sensu co piszesz qq nie bede siał posieje ja lepiej na gorszej ziemi 2 lata temu posialismy qq na 5 klasie i wyszło jakies 12 ton z hektara ale przyznam ze non stop padały deszcze pewnie dlatego tak rosła. Na tej łace posieje jednak pszenice za rok rzepak mozimy a za dwa pszenzyto .
[/quote

dobry wybór,ja też jestem za siewem pszenicy na łące ,łatwiej walczyć z chwastami, niż w kuku czy rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co siać po łace Dzisiaj, 06:09
  •  

#22 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:16

Co siać po łace Jeśli trawa nie jest za gęsta, to zastosuj orkę zimową z przedpłużkiem. Wiosną zabronuj i upraw niezbyt głęboko. Posiej owies. Owies jest zbożem który lubi takie nowiny i nie jest tak wrażliwy na niedostatki w kulturze rolnej, jak pszenica i jęczmień. Po łące ziemia nie jest tak sprawna, żeby udał się tam jęczmień. Oczywiście mógł być tam rzepak, ale uprawki należało zacząć po 1-szym pokosie trawy. Teraz już za późno, a jarego nie polecam.

#23 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 13 listopad 2009 - 21:24

Co siać po łace Ja w tym roku zorałem tam dwa kawałki łąki gdzie trawa była dość słaba zebrałem 3 pokosy przed zaoraniem jescze coś tam zebrałem skosiłem nisko. Wysiałem wapno i jutro będę orał ok 35cm z przedpóżkiem może jescze częściowa wyleje gnojowice.

#24 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:09

Co siać po łace

Mam pytanie otóż w tym roku chcemy z ojcem wyorac łake około 1.5h i nie wiemy co tam posiac

A podpisywałeś taki papier z ARiMR, że nie zaorzesz łąki trwałej przez 5 lat? (potrzebne to było chyba do ustalania płatności zwierzęcej)

#25 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 16:14

Co siać po łace A co polecacie posiać na działce na której było pszenżyto pisaliśmy międzyplon i jest teraz gorczyca (niestety nie można zaorać na zimę ponieważ bierzemy za to dopłatę i można zaorać dopiero na wiosce) plon pszenżyta był bardzo słabo 7 ton z 2 ha ziemia V i VI klasa piaski?? A co posiać po jęczmieniu jarym obecnie rośnie gorczyca której również nie możemy zaorać ziemia 3.b plon był dobry było wapnowane przed siewem gorczycy

#26 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:23

Co siać po łace Koledzy!!
A co zasiać po łące na 4-5 klasie???? (przeważnie 5)
Chodzi raczej o jare bo na zimowe juz za pózno??????

Czy tu wogóle ktoś jest?????

#27 Share student19

student19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 08:40

Co siać po łace moze cie mi to wytlumaczyc
mialem lake nieuzywane z 10 lat <nieeksploatoana>
a zasobnosc wypada tragicznie?

#28 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:51

Co siać po łace Witam. Mam 9 ha na których rośnie obecnie trawa, którą zaorze. Myślałem o tym żeby posiać przed orką 2tony/ha mączki mięsno kostnej, posiać 200kg saletry pod korzeń i zasiać pszenice jarą. Co o tym myślicie? Myślałem o rzepaku jarym, ale ph jest niskie.

Edytowany przez ptasiek, 14 marzec 2011 - 09:08.

#29 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:13

Co siać po łace broń boże rzepak po łące nawet zimowy.a może grykę posiej.

#30 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 14 marzec 2011 - 22:19

Co siać po łace Ja po łące na dobrej ziemi przeważnie sieję pszenice.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 11:36

Co siać po łace @iron możesz rozwinąc wypowiedź dlaczego nie siać rzepaku?

#32 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:52

Co siać po łace nie powiem ci dlaczego ponieważ kiedyś gdzieś czytałem na ten temat i utkwiło mi w pamięci że nie powinno sie siać ale dlaczego <_< hmmm kó.... nie pamietam

#33 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 03 sierpień 2012 - 10:55

Co siać po łace witam. mam parenaście hektarów łąk i pastwisk na ktorych chce siać zboża. zastanawiam się nad owsem lub pszenicą jarą. co polecacie? może gryke? na łąkch obecnie rośnie rajgras i resztki koniczyny, klasa IV-VI

#34 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 11:09

Co siać po łace Żyto albo gryke.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#35 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 sierpień 2012 - 12:03

Co siać po łace Owies, jeczmien jary kukurydze, ewentualnie pszenice jarą, oczywiście jest wiele roślin które powinny tam urosnąć ale te moim zdaniem są najbardziej opłacalne, przynajmniej u mnie

Wiem, że nic nie wiem.

#36 Share Buba

Buba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 12:14

Co siać po łace pszenicy to raczej na iV-VI klasie nie posiejesz :D ja bym na twoim miejscu postawił na żyto hybrydowe, żyto będzie w cenie a plon przy średniej kulturze uprawy to jakieś minimum 6t a przy odpowiednim doglądaniu i dbaniu 8 t nie powinno być problemem, tylko kup kwalifikat, nie baw się w kupowanie od kogoś ponieważ hybryde co roku powinno siać się z kwalifikatu gdyż plon może spaść nawet o 20%, :D

#37 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:14

Co siać po łace Panowie pamiętajcie ze ta ziemia nie byla jakis czas uprawiana....mysle ze na pierwszy siew najlepszy byłby owies....moje skromne zdanie...

#38 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:14

Co siać po łace siej ozimine napewno lepszy plon niż jarego , a żyto to spokojnie da sobie rade i siej hybryde plon o wiele lepszy

#39 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:26

Co siać po łace Na lepszych klasach siej pszenicę , a na najgorszych owies :) ewentualnie jeśli na paszę to mięszankę owies+jęczmień+pszenica -zawsze któremuś zbożu będzie lepiej pasowało stanowisko i będziesz miał wyrównany plon :)

U nas na wiosnę w wieloletnim pastwisku została zasiana pszenica , po uprzednim nawiezieniu obornikiem w ilości około 30t/ha , plon nie był rewelacyjny (jakieś 4 tony z ha ) ale myślę ,że gdyby dać jeszcze dawkę nawozu mineralnego i trafić na mokry rok (za wczesnie ją podpaliło słońce) to plon byłby zadowalający . Co ważne po tym pastwisku przy dobrym uprawieniu nie ma śladów chwastów - ściernie czyściutkie :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 03 sierpień 2012 - 23:07

Co siać po łace no tak tyko żeby uprawić łąke pod zasew na jesień to będzie mały problem. już widze te kępy darni na całej powierzchni...też myslałem o życie ale gdyby gleba przemarzła do wiosny to sie fajnie rozkruszyła i możnaby jakos normalnie zasiać...pytałem juz pare osób i niektorzy twierdzą że pszenica bedzie miała dobre stanowisko po lące, inni że owies bo niewiele wymaga inni jeszcze że jęczmień bo to coś pomiędzy...z koleii sąsiad jak przejmuje jakieś nieużytki to zawsze gryke sieje bo niby poprawia strukture gleby...kuku odpada bo dzicz się panoszy