Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co siać po łace

77 odpowiedzi na ten temat

#1 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:21

Co siać po łace Witam nie znalazłem takiego tematu dlatego go zakładam. Mam pytanie otóż w tym roku chcemy z ojcem wyorac łake około 1.5h i nie wiemy co tam posiac napewno to hbedzie jakies jare zboze bo jest za późno na siew zimowy jest jednak mokro a pole jest jeszcze nie zaorane mam nadzieje ze troche podeschnie i wejde tam talerzówka a potem orka jednak o nie o to chce zapytac. W tamtym roku wyoralismy kawałek łaki i posialismy jeczmiec był on bardzo gesty i bardzo szybko rusł wkrótce go połozyoło widocznie było bardzo duzo azotu jak myslicie czy w tym roku na wyoranej łace posiac pszenice (ziemia 3b klasa) czy moze w pierwszym roku po wyoraniu bedzie jeszcze słabo plonować i posiac owies a dopiero za rok pszenice jak myslicie dajcie jakies rady. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co siać po łace Dzisiaj, 13:43
  •  

#2 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:52

Co siać po łace ja proponowalbym rzepak jary z odmian F1 i napewno sie uda, rzepaki zeleca sie siac po lakach a pozniej po tym pszenice zimowa i dopiero bedziesz mial plon, jezeli wylozylo ci wczesniej jeczmien to owies tym bardziej wylozy.

#3 Share przemek789

przemek789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:58

Co siać po łace wiem jedno nie siej kukurydzy bo robak zje ziarno i nic nie urosnie...
.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 21:03

Co siać po łace Ja 2 lata temu miałem QQ po trawie i tam właśnie była najlepsza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 21:06

Co siać po łace zdecydowanie rzepak. Ale lepiej ozimy bo z jarym to rzadko kiedy cos wychodzi. No ale jak juz masz za pozno to jary musisz

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:17

Co siać po łace po łące najlepiej siać zboża wymagające dobrej ziemi, najlepiej pszenice lub QQ. ważne żeby zboże było wysokie, to znacznie ułatwia zbiór
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:19

Co siać po łace a co ma zbiór po łące do zbioru po innej uprawie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 11 listopad 2009 - 22:40

Co siać po łace Jęczmień i ograniczyć azot do min. ewentualnie pszenica jara.

#9 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 12 listopad 2009 - 07:28

Co siać po łace ja wyorałem łąke o,70ha tam było zawsze 5 beli a nawoz trzeba dawac i paliwo tez idzie.Pierwsze dwa lata siałem owies to były 2 zbiorniki i 14 bel,w tym roku było przenzyto tez ładnie sypało prawie dwa zbiorniki i 17 bel,a w maju planuje po łące zasiac QQ.
sie robi tym ,co się ma ;]

#10 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 12 listopad 2009 - 08:32

Co siać po łace Po lace to najlepiej owies zasiać, ze względu na jej niskie wymagania pokarmowe, nie będziesz musiał nawozić a urośnie piękny dorodny, a na pewno Ci go nie powali. Kuzyn w tym roku zaorał 5 ha łąki a posiał owies z mieszanką traw. Był bardzo bujny.Sąsiedzi pytali się sypną proszku, i byli bardzo zdziwieni ze nic a był naprawdę ciemny. Było to z przeznaczeniem na kiszonkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Aquarius

Aquarius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 08:41

Co siać po łace Jak masz klasę 3B to się nie baw w owies czy mieszankę tego typu na wyoranej łące powinno dobrze rosnąć . Posiej pszenicę, lub rzepak. Jak będziesz sprzedawać to cenę masz większą a jak dla siebie to wartość też jest lepsza.

#12 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:24

Co siać po łace zboż nei należy siać chcby dlatego ze min. drutowce posostaja w ziemi a siew rzepaku moze ograniczyc ich rozmanazanie. I wogole zboze tak dobrze nie sypie po lace jak rzepak

#13 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:06

Co siać po łace Rzepak jakbym siał to bym siał ozimy bo jary to podobno słabo sie udaje ale jak myslicie pszenica jara moze byc czy jednak ten owies?? bo QQ raczej nie bedziemy siac.

#14 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:10

Co siać po łace posiej rzepak jary mieszancowy, kosztuje troche drogo na 1 ha ale sypnie ci 4 tony a jezeli nie to lepiej pszenice jara

#15 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:38

Co siać po łace zamiast zboż posiej lepiej gorczyce do przyorania chociaz troche nawozu ziemia dostanie

#16 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 19:20

Co siać po łace

Ja 2 lata temu miałem QQ po trawie i tam właśnie była najlepsza.

Ja tez miałem po łące na 2 działkach to na 1 kukurydza jest zawsze b.ładna nie gorsza jak na polu przed łąką. na 2 działce była w tym roku słaba ponieważ nie było warunków na oprysk w odpowiednim czasie ale w zaszłym roku była ok :) a więc ja bym proponował jednak kukurydze :)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 20:40

Co siać po łace

posiej rzepak jary mieszancowy, kosztuje troche drogo na 1 ha ale sypnie ci 4 tony a jezeli nie to lepiej pszenice jara

4 tony rzepaku jarego? Takie rzeczy to nawet w Erze nie są możliwe.

#18 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:31

Co siać po łace Po co mam siac gorczyce na nawuz jak ta ziemia lezy chyba z 30 lat wiecznie chodzi po niej bydło i jest w niej wystarczajaco nawozu azotu i czego chcesz toż to nie ma sensu co piszesz qq nie bede siał posieje ja lepiej na gorszej ziemi 2 lata temu posialismy qq na 5 klasie i wyszło jakies 12 ton z hektara ale przyznam ze non stop padały deszcze pewnie dlatego tak rosła. Na tej łace posieje jednak pszenice za rok rzepak mozimy a za dwa pszenzyto .

#19 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:38

Co siać po łace nic o krowach nei pisales. Chcesz to siej pszenice. Ja bym posial kuku lub gorczyce nic wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów