Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz80 nagrzewnica

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 17:15

Mtz80 nagrzewnica Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jak dobrze odpowietrzyc nagrzewnicę. Po zalaniu wodą i odkręceniu zaworu na przewodzie co idzie z bloku na nagrzewnicę, przy ciepłym silniku nagrzewnica tylko leciutko grzeje lub wcale. Mam wrażenie że jest zapowietrzona. A swoją drogą ciężko jest zagrzać silnik nawet przy temperaturach 10 st C. do wartości ok 50 st C nie mówiąc o więcej. Termostat i obudowa term nowa
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz80 nagrzewnica Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 18:02

Mtz80 nagrzewnica Moim zdaniem to masz coś właśnie z termostatem który jest ciągle otwarty i silnik nie stwarza temperatury płynu chłodniczego przez co nagrzewnica nie grzeje właściwie. Nagrzewnicy się nie odpowietrza jeżeli są drożne przewody to się sama odpowietrzy

#3 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 18:38

Mtz80 nagrzewnica Do niedawna nie było termostatu w ogóle. Kupiłem nowy założyłem i stwierdziłem że nie ma różnicy w nagrzewaniu sie silnika. Obejrzałem obudowe termostatu i stwierdziłem że ma wżery dosyć mocne i płyn może uciekać obok termostatu do chłodnicy, kupiłem nową obudowę, ale też mi się nie bardzo podobała, bo miała zatoczenie w które wchodził termost. i miał luz i podejrzewam że sobie chodzi do przodu i do tyło po te 2mm. Nie sprawdzałem termostatu przy jakiej temp się otwiera, ale na 100% był zamknięty przy zakładaniu
A co do nagrzewnicy to raz leciutko dmuchało lekko ciepłym a za minutę już zimne leciało

#4 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:04

Mtz80 nagrzewnica Żeby nagrzewnica grzała to temperatura płynu musi być chociaż 65-70stopni jeżeli u Ciebie jest ok 50 to moim zdaniem za mało no i coś jest z ciągnikiem. Nie mam MTZta i nie wiem na 100% ale morze to być związane z uszczelką pod głowicą Masz go od nowości czy nie dawno kupiłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:45

Mtz80 nagrzewnica Mam ten sam problem, w zeszłym roku nawet po zalaniu pustego układu ogrzewanie działało super a teraz co by nie robił nie ma szans na ciepło. Termostat 80

#6 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 15:50

Mtz80 nagrzewnica Głowica i uszczelka odpada, były by tez inne objawy: ubywanie wody lub woda w oleju albo przedmuchy. Podejrzewam juz nawet i zegar, ale dotykowo czuć że temp silnika jest nieduża

#7 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:56

Mtz80 nagrzewnica Nie koniecznie odpada u mnie w ursusie 914 nie były drożne wszystkie otwory w uszczelce głowicy więc płyn był chamowany między silnikiem a głowicą i było to całkiem w porządku bo nie było termostatu a silnik utrzymywał temperature ok 80 stopni tylko nie wiem czy to działa w drugą strone i jak jest w MTZcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:32

Mtz80 nagrzewnica Po prostu za zimny silnik co to jest 50 C ja tam zakładam chłodnice do połowy lub więcej zaleznie od temp w końcu ta nagrzewnica to też chlodnica

Dodaj odpowiedź