BSZ110

Którego lepiej? MF 8140, 8150 badz JD 7700, 7800

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BSZ110    163

Witam wszystkich. Od paru dni zastanawiamy sie nad kupnem jakiegos nowszego ciągniczka z klimatyzacją itp itd. Wybór padł na MF 8140 lub 8150 bądz JD 7700, 7800 oczywiscie ciągnik musi miec tuz i klimę.

Przeglądajac allegro i inne portale natykam sie na rozne ciągniki po 4000mth (raczej przekręcone) po 8000 ktore mysle, ze sa juz bardziej prawdopodobne. Kieruje sie z prosba o pomoc ktory wybrac lub moze macie inne, lepsze propozycje ale oby z klima bo mamy dosc juz gorąca :)

 

Moze ktos ma jakies dane techniczne tych modeli, moze ktos ma na AF takie ciagniki i wie co w trwie piszczy. Mysle, ze na 70ha gospodarstwie taki MF 8150 sie duzo nie napracuje. Proszę o jakies porady a szczegolnie o wady, na co uwazac, i cos sie w nich sypie.

 

Jesli juz gdzies jest taki temat to przepraszam ale prosze o podanie jakiegos linka do niego.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A w jakiej cenie chcesz kupić ten ciągnik i z jakim sprzętem ma pracować?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Mysle ze tak do 90tys w porywach do 100 cos sie względnego znajdzie. Jezeli nie to sie bedzie szukac jakis funduszy. Współpracowac ma z agregatem uprawowo siewnym 4 metrowym Amazone, początkowo z Kvernelandem 4 skibowym + wał strunowy

 

Ten mi sie bardzo podoba ale mysle, ze te 5500 mth to jednak bujda

 

Ciągnik rolniczy MASSEY FERGUSON 8150, 1997r., 180KM - otoMoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie danych technicznych, to Konedata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na logikę 180KM na zachodzi nie pracuje na 100ha a tu wychodzi ponad 400mth rocznie dla przykładu kupiłem fiata agri f130 rok95 trzy lata temu z holandi miał rzeczywisty przebieg 12500mth ale to niejest problem MF jest bardzo drogi w naprawach jak JD polecam JD ale wybór zawsze należy do kupującego jeżeli chodzi o silniki to prawie wszystkie wytrzymują do około 25000mth w zależności od skrzyń z jakimi współpracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Znajomy pół roku temu sprzedał Ursusa 1614 dołożył jak twierdzi 15 tys i kupił MFa serii 8100 modelu dokładnie nie pamiętam 160 KM. Chodzi z agregatem 4 metrowym upr.-siewnym i pługiem 5 skibowym obracalnym na gliniastych polach bez problemu. I jak twierdzi zanjomy dużo mniej pali niż 16 tka w tych maszynach. Przebieg 3500 rok 96 bodajże. Walniety tylko sterownik od półbiegów od razu poinformował gość przy zakupie. Z 4 półówek na sztywno zrobione 2 i narazie chodzi bez zarzutów jak widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

No jeśli masz 100 tys na wydaniu i dołożysz trochę grosza to ten ciągnik jest dla ciebie CASE MXM 190 (808369921) - Aukcje internetowe Allegro nie jest stary, raczej licznika nie ma cofanego i cena jest przystępna.

 

Lub ten http://www.allegro.pl/item813227597_valtra_8550_hi_tech.html


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad racjonalnością zakupu ciągnika 180KM. Koszty utrzymania duże, a ha wcale nie masz dużo, jak na taki ciągnik. Tak, więc najlepszym wyborem będzie 160KM. MF8140 w porównaniu do JD7700, będzie cięższy, ale to JD ma większą pojemność. Jedno jest pewne przy takich mocach nie ma co liczyć na nie spracowany ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Trochę przesadziłeś z tymi 100tyś za JD 7700 bądź MF 8150 bo je dostaniesz za max 80tyś. Jakbyś chciał szukać do 100tyś to JD z serii 8100 jest za 100tyś ale już ma więcej mocy i wiadome że musisz mieć już do niego większy sprzęt. Co do JD 7700 znajomy kupił takiego na 200ha, dorwał naprawdę ładny egzemplarz bo wygląda jak nówka i w dodatku na razie nie widziałem żeby przy nim coś grzebał jak przy starej Renówce :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Hmmm podałem do tych 100tys i mysle ze do tych granic dostałbym moze "nie wyjechany" ciągnik. Ale widze, ze sa tez juz od 60tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warto dopłacić jeżeli widać, że maszyna jest tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Hmmm podałem do tych 100tys i mysle ze do tych granic dostałbym moze "nie wyjechany" ciągnik. Ale widze, ze sa tez juz od 60tys.

 

Kolego nie sugeruj się zdjęciami zamieszczonymi w internecie, bo na fotkach wszystko ładnie wygląda a w rzeczywistości różnie z tym bywa.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Sorry, ze odkopuję temat ale mam pytanie... czy 8140 oraz 8160 maja te same gabaryty i udźwig podnośnika? Prawda, ze roznia sie tylko moca silnika????? Dzięki za odpowiedz ;)

 

Jestem blisko kupna MF i dlatego takie pytanko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Według Konedaty MF 8140 i 8160 różnia się tylko mocą. Mają wydatek pompy hydraulicznej 110l/min i udźwig 7800 kg.

Jeśli chodzi o gabaryty to MF 8160 jest o 100 kg cięższy i o 11 cm wyższy, reszta wymiarów taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0
Napisano (edytowany)

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson.html Dane tecchniczne MASSEY FERGUSONA 8150 I SPORO INNYCH

 

Ja bym nie polecał ciągników new holland lup innych ciagników PIEKNE MASZYNY ALE MAJĄ SPORO MOTOGODZIN na pewno są lepsze bo nie trzeba używac sprzęgła ale remont skrzyni w NH Z Wersji 8770LUP np g240 FIATA AGRI SA kosztuje ok 40 -60 tys zł remont skrzyni trzeba wymienić ok 10 000 motogodzin skrzynie wytrzymują mój sąsiad kupił mf 110 km na dzojstiku używanego przy tempratuze -1 miał problem z odpaleniem i skrzynie mu coś szwankuje dlatego nie polecam ciągników na dziostiku skrzynia manualna na pewno taniej kosztuje

Edytowano przez Rrolnik
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam z ciągnikiem bo mam 8140 i padła skrzynia i mam pytanie do znawców tematu z jakich modeli pasuje skrzynia do 8140 bo części to tanio nie jest lub namiary na części w rozsądnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj