Skocz do zawartości

Zdjęcie

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!!

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:18

ja bym w życiu tego nie kupił słuszna uwaga to musi strasznie ryć na uwrociach! wolałbym Cat Challenger o podobnej mocy ale zupełnie inne rozwiązania...

A niby challenger na gąsiennicach śladu nie zostawia po sobie?? zastanów sie co piszesz?? a 4 osie mają pomóc w przeniesieniu mocy przy szerokości nie przekraczającej 3 metrów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Dzisiaj, 09:11
  •  

#22 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2009 - 19:33

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Mi też się spodobał.Szczególnie maska.Godny rywal dla Fendt Trisix.

#23 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:42

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! @agrotron ty też się zastanów co piszesz przecież challenger jest o wiele krótszy i moim zdaniem na gąsienicach lepiej można przenieść moc niż na koła...a po za tym który ciągnik nie zostawia śladów???ciągnik na gąsienicach jest bardziej stateczny nie zakopie się tak łatwo i na podmokłym terenie też lepiej sie zachowuje

#24 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 20:46

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! czy dobrze zrozumiałem ta maszyna jest z 1970 roku?

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 21:02

i na podmokłym terenie też lepiej sie zachowuje

na mokrym maszyny poruszajace sie na gasiennicach maja problemy ze "znoszeniem" bocznym, uniemozliwiajacym czasem jazde w ogole, wiec to nie jest tak hop :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 21:06

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Kiedyś z Xeriona się śmiano jak wchodził do produkcji a teraz nawet w Polsce pracują...

#27 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 15:09

@agrotron ty też się zastanów co piszesz przecież challenger jest o wiele krótszy i moim zdaniem na gąsienicach lepiej można przenieść moc niż na koła...a po za tym który ciągnik nie zostawia śladów???ciągnik na gąsienicach jest bardziej stateczny nie zakopie się tak łatwo i na podmokłym terenie też lepiej sie zachowuje

gdzie tam niby napisałem że lepiej przenosi moc??? jednak dokładnie nie przeczytałeś...napisałem że 4 osie mają POMÓC w lepszym przeniesieniu mocy a nie że koła lepiej przenoszą. I po drugie krótszy nie znaczy że mniej śladów zostawia zwłaszcza jeżeli ma tylko dwie gąsiennice z których jedna przy skręcaniu chamuje a druga po prostu ryje

#28 Share pawelzaborze27

pawelzaborze27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 22:34

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! A mi sie podoba, pewnie Trisix'owi chcą zaszkodzic, choc klasa mocy nieco wyzsza. 4 osie, zeby pewnie w miare normalnie mogło jezdzic po drogach, tyle ze ja bym to zrobił jak ma rosomak, czy większe ciezarówki, ze 2 pierwsze osie w jedna, trzecia na stałe a czwarta w drugą stronę.

#29 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 19:07

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Nie wiem co Wy wszyscy widzicie takiego innowacyjnego w tym ciągniku..? Pojemność skokowa jego silnika jest tylko o litr większa od V8-ki Jamza z K 700...
Po prostu kolejny przegubowiec, tyle że z czterema osiami...

Nic w tym nie ma nadzwyczajnego, 'ruscy' od dawna robią trzyosiową wersję K700, próbowali nawet robić sześciokołowe T 150K, ale to była trochę za mała moc na takie podwozie, dwie osie mu w zupełności wystarczyły.

Moc też mnie nie powala, już na początku lat 80-tych na wschód od nas wypuścili próbną serię K710 z silnikiem 500KM, niewiele później na zachodzie (w Niemczech konkretnie) mieli za to 500 konnego Schlutera Profi Trac z czterema kołami skrętnymi i silnikiem o pojemności 21 litrów (czyli niewiele mniejszym niż we wspomnianym K710...), a nawet tak niewielki kraj jak Węgry miał 'za komuny' swoją dwusilnikową Rabę 500...

Zrobili pokaz możliwości i tyle, ta idea raczej nie ma szans się przebić bo na naszym kontynencie w temacie przegubowców zawsze rządzić będą 'ruscy' i to się nie zmieni, nawet w Niemczech królują różne wersje K 7xx, jak już 'bauer' będzie chciał być patriotą to sobie najwyżej do niego zamówi silnik Mercedesa...
W Europie chyba tylko MF chciał kiedyś lansować 'przeguby' z czego nawet "licencyjnie" próbowało korzystać jugosłowiańskie IMT, ale jak wiadomo dziś już nie ma 'u nas' łamanych 'Masseyów'.

A już na pewno nie kupią go na wschodzie, jak tam ktoś wcześniej pisał, bo akurat tamtejsze władze dbają o to aby był zbyt na rodzimą produkcję, a nie na zalew importowego chłamu...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:38

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Nie podoba mi się ten ciągnik. Wygląda tak dziwnie. Cofanie jak z przyczepką jednoosiową. Jesli do tego dojdzie pług pół zawieszany, to będzie tragedia.

#31 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:43

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Tylko że pługa półzawieszanego nie zawiesisz, bo ten ciągnik nie ma TUZ'a :D

#32 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:57

Nie podoba mi się ten ciągnik. Wygląda tak dziwnie. Cofanie jak z przyczepką jednoosiową. Jesli do tego dojdzie pług pół zawieszany, to będzie tragedia.

Bzdury gadasz.
Ciągnikiem przegubowym cofa się normalnie. Tylna półrama nie 'lata' na przegubie jak przyczepka w zaczepie, bo jej skrętami sterują siłowniki, więc jeśli nie skręcisz kierownicy to będzie cofał prosto bez ingerencji kierowcy.
A jak Twoim zdaniem cofa np. Skoda z PHX-em? Bo ja wiem, że cofa bez problemu, podobnie jak np. 'mały' czy 'duży' Kirowiec.

A TUZ na pewno można zainstalować, to nie USA, tu ciągnik musi mieć układ zawieszania. Nawet wielkie maszyny, np. zestawy Lemkena są 'u nas' półzawieszane, a nie przyczepiane tak jak za oceanem...

#33 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:10

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Ja na moje to SDF poprostu wchłonął DTU i zaczął ich ciągnik robić pod swoim szyldem. Podobnie zrobił CASE ze Steigerem(Quadtrack). Ja osobiście bym chciał zobaczyć kiedyś porządny test porównawczy tych wszystkich ciągników o mocy ponad 500km.
Ciekawe jaki układ jezdny sie sprawdza najlepiej: gąsienicowy klasyczny, 4 kołowy łamany, 4 koła skretne(xerion), 4gąsienice łamany(quadtrack), 6 kołowy(trisix), 8 kołowy łamany(agro xxl). Mam nadzieje, że Profi o czymś takim pomyśli

K1ROVEZ
Raba 500 to była raczej licencja Steigera więc Węgrzy zbyt wiele do niej nie wnieśli

#34 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:02

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! Wszystkie przegubowce Raby były mniej lub bardziej na licencji Steigera...

Chyba tylko typ 180 to jest ich własny pojazd, który, można by powiedzieć, że o wiele lat wyprzedził Xeriona w swej koncepcji, mimo, że kabinę miał na stałe...

#35 Share turbino

turbino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 15:01

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! mi ten ciągnik się podoba, ale pomyślcie ile to bydle pali np. przy sianiu????
Moim zdaniem fendt trisix jest lepszy i mniej pali i ma lepszą zwrotności i jest o wiele ta niszy.

I ma tuza z przodu i z tyłu.

Powiem jedno ciągnik Deutz Fahr Agro XXL to ciągnik typowo do ciągnięcia czegoś na zaczep
a nie na "cięgna,,.

#36 Share MF7499DynaVT

MF7499DynaVT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:- rolnictwo
    - pojazdy i maszyny rolnicze
    - mechanika
    - bydło

Napisany 11 marzec 2011 - 15:45

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! a powiedz mi bo tak się zastanawiam co ty chcesz do 500 konnego ciągnika zaczepiać na przedni tuz??? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 11 marzec 2011 - 17:53

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!! 6m talerzówkę a z tyłu na zaczep agregat uprawowo siewny ;) i jedziesz :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Dodaj odpowiedź