Skocz do zawartości

Zdjęcie

montaż grzałki 7540

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:22

montaż grzałki 7540 Witam
W którym miejscy należy zamontowac grzałkę w bloku w Zetor 7540? W bloku z lewej strony pod kolektorem wydechowym są 4 zaślepione otwory.Czy w któryś z nich? Ma znaczenie w który?
Dzięki za odpowiedzi.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
montaż grzałki 7540 Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:49

montaż grzałki 7540 W 7540 masz świece żarowe w cylindrach, sprawdź czy działają, u mnie były zepsute jak wymieniłem to już nie potrzebuje grzałki...

#3 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:36

montaż grzałki 7540 A w jaki sposób moge je sprawdzić?
Jak przekręcam kluczyk to kontrolka od świec przez około minute się świeci i gaśnie i tak muszę ze trzy razy żeby mi w ogóle odpalił.

#4 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:19

montaż grzałki 7540 najprostrzym sposobem na sprawdzenie świec żarowych czy w ogóle działają to dotykać kablem prądowym świecy i jak będzie iskrzyć to znaczy że działa.

#5 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 11:53

montaż grzałki 7540 No dobrze ale jak by w ogóle nie działały to ciągnik w ogóle by nie chodził, tak mi się wydaje? Także ta metoda raczej nic nie daje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 14:31

montaż grzałki 7540 Mylisz świece zapłonowe z żarowymi. Świece zapłonowe są tylko w benzynach, bez nich silnik nie będzie chodzić. Świece żarowe w dieslach służą ułatwieniu rozruchu, podnoszą temperaturę w komorze spalanie aby ułatwić samozapłon oleju napędowego. Najlepiej wymień wszystkie 4 świece bo jak jedna czy dwie są popsute to dwie następne niedługo też nie będą działać. Jak to zrobisz będzie palić o wiele lepiej, wystarczy raz podgrzać. Chyba że przyjdą tęgie mrozy i ciągnik stoi na dworze, jak go używasz zimą warto mieć taką grzałkę.

#7 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 15:05

montaż grzałki 7540 OK. Troche sie dokształciłem i rzeczywiście inaczej wygląda zapłon w silniku diesla od benzynowego. nie wiedziałem tego.
To chyba najpierw zmienię świece dopiero później ewentualnie montaż grzałki.

#8 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 16:50

montaż grzałki 7540 W tych silnikac z serii 7540/8540/9540/10540 i Forterrach rozruch jest trudniejszy niż np w ursusach 6 cylindrowych ( pali od strzała i nie ma żadnych świec ale rozruch na 24V. Musisz mieć sprawne wszystkie świece żarowy i dobry akumulator, bo świece żarowe zużywają prąd którego mamy wtedy mniej na rozruch, kilkakrotne grzanie świec osłabia baterię. Mamy forterre a to podobny silnik tylko nowszy, i w nich też jest problem z rozruchem, długo trzeba kręcić jak jest w okolicy kilku góra 0-8 stopni C. a świece nowe. Te typy tak mają. Np mały nh 70 konny z silnikiem iveco pali na dotyk bez żadnych świec a przebieg ma nawet większy.
Napisz jeszcze ile masz motogodzin.
Wymień wszystkie świece i jeszcze sprawdź poziom elektrolitu w akumulatorze, sprawdź klemy wyczysść je i dokręć bo to może ''zjadać'' trochę prądu i napisz jakie są efekty, czy znacząco się poprawiło i wtedy coś pomyślimy.

#9 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:55

montaż grzałki 7540 Sorki że tak długo odpowiadałem.
Posprawdzałem wszystkie połączenia, świece, nowy akumulator i skończyło się na założeniu grzałki. Dla przyszłych monterów - specjalne miejsce na grzałkę jest po prawej stronie silnika. Ja niestety wybiłem dekielek z lewej strony i teraz przesiąka przez niego olej. Coś z tym będę musiał zrobić latem. Niestety w duże mrozy jakie były ciągnik żeby odpalił bez problemu potrzebowął około 40min grzania 1000W grzałką. Sporo, spodziewałem się krótszego czasu. Rozwiązaniem problemu może być jak czytałem na tym forum zakup szybkiego rozrusznika do tej serii, dostępny na allegro, niestety koszt ponad 600zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 luty 2012 - 14:18

montaż grzałki 7540 Jak uszczelnić miejsce styku grzałki z blokiem. Może być czerwony silikon czy jest coś lepszego ?

Edytowany przez pasiu66, 06 luty 2012 - 14:18.