Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Przdni naped zetor 7211 oraz kabina...

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
9 odpowiedzi na ten temat

#1 damian192007

damian192007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 6762442

Napisany 11 listopad 2009 - 11:44

Witam jestem tu nowy .Przeglądałem to froum ale na moje pytanie nie znalazłem odpowiedzi :) chodzi mi o to ,że chciałbym założyc przedni napęd do zetora 7211 mojego :) ale nie wiem czy bedzie taka możliwość ponieważ zetor jest z 86 roku :) a podobno w tych zetorach nie da się założyc :) jak to sprawdzic ??? nie wiem czy to jest przełom 87/87r. jak to pisaliu niektórzy tutaj .

Drugie pytanie dotyczy dachu w takim zetorze jak go zdjąć ??? bo musze jakies zwarcie jest i radio nie działą :) .
  • 0

#2 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1891 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:58

nowy nabytek ? Przedni napęd pasuje do starszych nawet na końcu skrzyni jest miejsce na przystawkę taka blacha na 8-12 śrub jest w 7211 od dołu tylko jeszcze wałek w skrzyni trzeba zmienic chyba a reszta to przedni most zreszta jest taki temat :) :)

w 7211 duża kabina dach jest na zawiasach z tylu a z przodu włazisz na maskę 3 śruby z gory dachu 2 z boku na "13" i dach w gorę :)
  • 0

#3 damian192007

damian192007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 6762442

Napisany 11 listopad 2009 - 12:07

wiem wiem dużo czytałem tych tematów tylko ,że chciałem usłyszec co bedzie z tym moim bo ci użytkownicy którzy chieli założyc przedni napęd mieli zetory powyżej 88r. :) a ja chciałem sie upewnic dzieki wielkie :) pozdro :)

a jeszcze jedno ten dach to napewno w góre ??? bo ja próbowałem juz i odkreciłem te śróby ale tak jakby cos trzymało z tyłu niewiem dokładnie jak to opisac no ale ja w gróe dach a ten sie trzyma nadal ;/ napewno nic nie urwę ????
  • 0

#4 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1891 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 16:40

no właśnie z tyłu trzymają zawiasy po prostu jak klapkę od kibla podnosisz tylko musisz stać na masce
  • 0

#5 farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:50

Ten dach leży na profilu kabiny,a pomiędzy jest uszczelka gumowa (podobnie z przodu nad wlotami powietrza) pewnie się to skleiło, ale tak jak pisze @sebe1033 możesz "pociągnąć" tylko z wyczuciem.

Ps;Mam nadzieję że to jest duża kabina i te śruby odkręciłeś, bo w małej kabinie jest inaczej.

Co do napędu to zerknij czy od spodu skrzyni jest zaślepka (w tylnej części), chodzi o to że nie wszystkie obudowy były przystosowane do przykręcenia przystawki. Tak jest np. w C-360, i jeszcze kwestia zębatki w skrzyni z której dalej będzie przekazywany napęd.
  • 0
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 21:58

Jesli zawiasy są zapieczone ,to ciężko będzie podnieść, będą wyginać się zawiasy.
  • 0

#7 damian192007

damian192007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 6762442

Napisany 12 listopad 2009 - 17:09

no kabina jest kwadratowa :) ale jak ja podnosze to ciezko idzie tak jakby tam cos naprawde przyklejone było ;/ albo moze i zabezpieczone ;( nieznam sie niewiem
  • 0

#8 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:37

Nie masz nikogo by patrzył czy tylne zawiasy dachu uchylają się na osiach , czy wyginają się.
  • 0

#9 damian192007

damian192007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 6762442

Napisany 14 listopad 2009 - 22:34

temat do zamknięcia kabina otworzona ;) wystarczyło dobrze pociągnac bo sie guma przykleiła ;D pozdro ;) a co do przedniego napędu to mam pyytanie gdzie jest ta zaślepka w skrzyni ??? ażeby sprawdzic czy bedzie przedni naped pasował :) pozdro ;)
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#10 nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:37

od dołu skrzyni są dwie zaślepki napęd przykręcasz do tej od strony tylnego mostu jak odkręcisz zaślepkę to w 7211 masz jedno koło na skośnych zębach a w 7245 są dwa jedno większe drógie mniejsze i mają proste zęby i musisz zmienic terz zmienic wałek ataku i trzeba zmienic górny wałek ten na którym przesówasz biegi on terz musi miec zęby proste ja kupiłem całą skrzynie urzywaną bo to co trzeba zmienic w agromie wyliczyli mi około 4 tyś a za skrzynie dałem 1 tyś i własnie dzisiaj robiłem pierwszą jazde prubną z przodem i jestem zadowolony
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk