Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 alternator

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 10 listopad 2009 - 21:03

Zetor 7745 alternator Witam wszystkih w moim zetorze jest nowy alternator i nie ładue hyba rze na 2200 obr/min to lampka trohe przygasa
co jest pomurzcie
Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 alternator Dzisiaj, 22:46
  •  

#2 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:31

Zetor 7745 alternator Dlaczego go zmieniłeś, tamten też nie ładował?
Ten nowy ma odpowiednie parametry bo powinien być 14 V 55 A i mieć odpowiednie koło pasowe aby mieć takie obroty żeby go wzbudzić.
Równie ważny jest regulator napięcia, powinien być "zgrany" z alternatorem.
Jak jest nowy to szczotki powinne być ok. Sprawdź przewody a szczególnie złączki.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#3 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 10 listopad 2009 - 21:38

Zetor 7745 alternator Po pierwsze to piszesz ja chinczyk :) po drugie jaki to zetor plus czy minus na masie jaki regulator i jaki alternator chodzi mi o typ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 10 listopad 2009 - 21:52

Zetor 7745 alternator Powie tak tamten ładował ale poszedł do osiendzesiątki i tam ładuje a tu był jurz wymieniany i nieładuje a regulator terz był wymieniany i nic
Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

#5 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:47

Zetor 7745 alternator

Powie tak tamten ładował ale poszedł do osiendzesiątki i tam ładuje a tu był jurz wymieniany i nieładuje a regulator terz był wymieniany i nic

Napisz jaki to alternator założyłeś.Jeśli oryginalny pal magneton bez regulatora wbudowanego to łatwo pomylic te 2 ciienkie przewody D+ z DF i wtedy już nie będzie ładował.Opisz wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 18 listopad 2011 - 20:18

Zetor 7745 alternator witam
mam problem z regulatorem magneton w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)? Dlaczego nowy regulator nie działa tak jak powinien?