Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisy ruchu drogowego

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 18:18

Przepisy ruchu drogowego Ciekawe tylko czy nie zatrzyma cie jakiś nadgorliwy policjant i się do tego nie przyczepi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisy ruchu drogowego Dzisiaj, 03:31
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2009 - 18:53

Przepisy ruchu drogowego O to bym się nie martwił. Jeśli już zatrzyma, to jest 100 innych rzeczy, do których może się przyczepić.
Całe szczęście policja nie utrudnia u nas życia rolnikom.

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:17

Przepisy ruchu drogowego

ja chciałbym się dowiedzieć ile ma mieć min. bieżnik tylnego koła w ciągniku bo bym chciał zarejestrować ciągnik ale mam połowę bieżnika i nie wiem czy mogą  być bo jeszcze za dobre są aby wymieniać bo trochę szkoda kasy :) . co o tym przepisy mówią :)

w oponach samochodowych są punkty kontrolne wysokości bieżnika i opona jest na tyle dobra do puki bieżnik nie zrówna się z tymi punktami, w ciągniku jest podobnie, tyle że punkty są chyba na całości opony :) a tak to jak zostawia ślad w"jodełkę" to dobra, szybciej ją wywalisz ze względu na za mały bieżnik do prac polowych niż ci diagnosta nie podbije przeglądu

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:18

Przepisy ruchu drogowego adamo91 pół bieżnika (z tyłu) to ze 2 cm (20 mm) a w samochodach trzeba mieć minimum 2 mm myślę że w ciagnikach tak samo

#25 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 08:22

Przepisy ruchu drogowego koledzy sorry że wałkuje ten temat rejestracji ale przypomniał mi się jeszcze jeden absurd związany tym razem z dowodem rejestracyjnym. wiecie że w polsce ciągnik rolniczy może byc rejestrowany tylko i wyłącznie na 1 osobe a nie tak jak jest w innych państwach na 2. a absurd polega na tym że jeżeli jest to ciądnik np. niemiecki i w papierach dotyczących homologacji ma wpisane 2 osoby to urzednicy z rozpedu wpisują 2 i to mi się podoba w przeciwieństwie to krótkich tablic... ;p
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2009 - 09:08

Przepisy ruchu drogowego znaczy się chodzi o liczbę miejc w ciągniku?
czy o współwłaściciela?

wg mnie np w U902 jest rejestrowany na 2 osoby a ze współwłasnością też nie ma problemu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:59

Przepisy ruchu drogowego Liczbę miejsc w ciągniku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 luty 2010 - 08:48

Przepisy ruchu drogowego koledzy mam kolejne pytanie dotyczące przepisów ruchu drogowego ale tym razem jeśli chodzi o samochód. w samochodach na przedniej szybie mamy naklejkę z nr rejestracyjnym. kolega miał wypadek i ma wymieniona szybę na nowa, a co z naklejką?? dadzą nową?? bo przecież nie da się bez uszkodzeń odkleić tamtej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 luty 2010 - 10:01

Przepisy ruchu drogowego dać to nie dadzą ale wykupić można, przecież kolega na pewno nie jest pierwszym który pozbył się szyby takie rzeczy się zdarzają

#30 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2010 - 10:21

Przepisy ruchu drogowego

koledzy mam kolejne pytanie dotyczące przepisów ruchu drogowego ale tym razem jeśli chodzi o samochód. w samochodach na przedniej szybie mamy naklejkę z nr rejestracyjnym. kolega miał wypadek i ma wymieniona szybę na nowa, a co z naklejką?? dadzą nową?? bo przecież nie da się bez uszkodzeń odkleić tamtej

trzeba odwiedzic wydział komunikacji i poprosisc o nowa naklejke koszt chyba 17zł

#31 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 luty 2010 - 10:41

Przepisy ruchu drogowego Panowie ?? a przeszło by coś takiego: złożyć do firmy zamówienie na normalną szeroką tablice tylko że z takimi samymi oznaczeniami jak orginalana , trzeba by to omówić przy zamawianiu i najlepiej wysłać pocztą orginalną rejestracje do tego zakładu żeby nie mieli złudzeń że sie chce cokolwiek podrobić. I taką rejestracje bach na dach ;[ lub gdzieś indziej gdzie jest przewidziane miejsce a orginalną tablice powiedzmy przymocować za tylną szyba od wewn. strony. jakby policja łapneła to można sie wytłumaczyć że tablica jest i to orginalna a to na dachu to ozdoba ;[ ( wiem bajanie i raczej na 90% niedałoby sie zamówić takiej tablicy i również na 90% takie głupie wytłumaczenie z ozdobami by u policji nie przeszło ) a zresztą sam niewiem jak uważacie?
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#32 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 luty 2010 - 12:47

Przepisy ruchu drogowego mówiliśmy już na ten temat... takie coś nie przejdzie... a z ta naklejka to dzięki powiem koledze...

#33 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 luty 2010 - 08:51

Przepisy ruchu drogowego a ile jest ewentualnej kary za brak tej naklejki na szybie??

#34 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 20 luty 2010 - 09:40

Przepisy ruchu drogowego Jak rejestrowaliśmy ciągnik pytałem się o długą tablice, powiedziano mi że to nie możliwe, mówiłem że fabrycznie jest miejsce na dużą szeroką. Nic nie poradzimy takie przepisy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#35 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2010 - 07:30

Przepisy ruchu drogowego

a ile jest ewentualnej kary za brak tej naklejki na szybie??

od 50 do 100zł i prawdopodobnie moga ci dowód rejestarcyjny zatrzymac ta jak za brak badania technicznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 luty 2010 - 13:45