Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisy ruchu drogowego

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:43

Przepisy ruchu drogowego Koledzy mam takie pytanie: kupiłem ciągnik i chodzi mi o przepisy dotyczące rejestracji. w ciągniku na rejestracje jest przewidziane miejsce na dachu na długą rejstracje, niestety znajomości moje w starostwie nie pomogły żebym dostał długą rejestracje bo przepisy prawa polskiego nie przewidują w ciągnikach długiej rejestracji. dostałem krótką. i teraz moje pytanie jest takie jak ją przetne to policja bedzie się przystawiać?? a może wyrobić sobie inną ale czy wtedy nie bedzie to wyglądało na podrabianie tablicy?? jak wy przyczeliliście krótką tablice w miejsce dla długiej??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisy ruchu drogowego Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:47

Przepisy ruchu drogowego przyczep normalnie na srodku tej długiej, niech te cyferki wystają na dole widziałem kilka ciągników co tak miały założoną i broń Boże nie przecinaj to tak jakbyś jeżdził bez rejestracji. Jeszcze jakoś tak było ze jak mocowałeś tablice to nawet jak nit czy wkręt znajdował sie na literce bądz cyferce to tez policja mogła się przyczepic o nieczytelność.
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#3 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 10 listopad 2009 - 19:54

Przepisy ruchu drogowego My też chcieliśmy podłużną ale do ciągników są tylko "krótkie".Przykręciliśmy ją tak że litery trochę wystają do dołu i pod bokiem tak, by była oświetlona przez światełko.A tutaj nawet widać dokładnie:
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursusy C-330M i C-360-3P + przyczepy i MF 3065
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:13

Przepisy ruchu drogowego bo ja juz nawet myślałem że tą urzędową przyczepie sobie na błotniku, a wyrobie sobie nową długą coś na wzór "młoda para" ale to może by się przystawiali że podrabiana, a wy jak mówiecie??

#5 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2009 - 20:47

Przepisy ruchu drogowego Na pewno nic nie kombinuj zrób tak jak mówi @cinek7. Przykręć na środku i to będzie najlepsze rozwiązanie może nie najlepiej wygląda ale nie będzie Ci groził mandat :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#6 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:52

Przepisy ruchu drogowego Takie tablice na wzór "młoda para" przecież nie są wydawane w wydziale komunikacji tylko robione przez zwykłą osobę i raczej na takiej nawet nie bedziesz miał tego kwadracika błyszczącego (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie :)) na środku tablicy czyli tez jest nielegalne. Zamontuj tak jak kolega powyżej przy świtaełku i bedzie wszytsko cacy a jak juz chcesz to nawet na środku przecież nie bedziesz tym ciągnikiem jeżdził przez jakieś tam duże miasta to nawet jakby co to masz wymówke ze miejsce było tam przeznaczone i koniec . Zeby tylko ludzie mieli takie problemy :)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#7 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:21

Przepisy ruchu drogowego ok tak zrobie. dzieki chłopaki

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:37

Przepisy ruchu drogowego Raz oglądałem case i gościu miał prostokątne, mówił ze można załatwić na zamówienie. Podejrzewam że nie chce się tam w urzędzie im wypełniać dodatkowych kwitów to Cie po prostu zbyli, albo ten gościu coś ściemniał.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:46

Przepisy ruchu drogowego Tu by się przydała ustaw która reguluje wymiary tablic i ich kształt. Wie ktoś jaka to ustawa??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:45

Przepisy ruchu drogowego to jast właśnie polska panowie, urzedy i absurdy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:02

Przepisy ruchu drogowego Wymiary tablic motocyklowych (dla motocykli i ciągników rolniczych)-190 x 150mm Polskie tablice rejestracyjne – Wikipedia, wolna encyklopedia
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:57

Przepisy ruchu drogowego § 17. Tablice ze względu na wielkość dzielą się na:
1) samochodowe (jednorzędowe i dwurzędowe) - do oznaczania wszystkich rodzajów pojazdów, z wyjątkiem motocykli, ciągników rolniczych i motorowerów,
2) motocyklowe (dwurzędowe) - do oznaczania motocykli i ciągników rolniczych,
Dz.U.2002.133.1123 - Rejestracja i oznaczanie pojazdów

Na podstawie tej ustawy żaden wydział komunikacji nie moze wydać tablicy jednorzędowej do ciagnika.
No chyba żeby go zarejestrować jako ciężarówkę...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:43

Przepisy ruchu drogowego ale dlaczego w innych krajach UE są tablice długie a u nas jak zwykle... przeciesz wiele ciągników ma miejsce na długa tablice a z tą krótką wyglada lipnie...

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:53

Przepisy ruchu drogowego Bo Polska jest zawsze opóźniona w rozwoju.

bullet_black.png

#15 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 16:36

Przepisy ruchu drogowego ja chciałbym się dowiedzieć ile ma mieć min. bieżnik tylnego koła w ciągniku bo bym chciał zarejestrować ciągnik ale mam połowę bieżnika i nie wiem czy mogą być bo jeszcze za dobre są aby wymieniać bo trochę szkoda kasy :) . co o tym przepisy mówią :)
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 17:02

Przepisy ruchu drogowego Jeśli diagnosta ci podpisze przegląd to o opony się nie martw.

bullet_black.png

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2009 - 17:57

Przepisy ruchu drogowego Ja bez problemu dostałem prostokątną tablicę- poprosiłem o taką w wydziale komunikacji i pani zmieniła mi bez problemu(najpierw przyniosła kwadratową). Znajomości w urzędzie nie mam żadnych...

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 18:05

Przepisy ruchu drogowego Czyli tak naprawdę nieświadomie złamała prawo. Ustawa nie dopuszcza takeij tablicy na ciągniku.

bullet_black.png

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2009 - 18:10

Przepisy ruchu drogowego Możliwe, ale przynajmniej mam ładną tablice, tak jak przewidziała fabryka :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 18:15

Przepisy ruchu drogowego masz szczeście i zgrabną tablice, ja zamontowałem tą moją i wygląda to troche jak od sasa do lasa