Polecane posty

qazi    61

ale te 130 tys to netto czy brutto i jaka moc tego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

130tys to cena brutto,dobrze by było by był rewers (zależy który jest mniej awaryjny), a tak to ma być najmocniejszy ciągnik w 25hektarowym gosp (pług 4x30 lub 4x40 nie obr., siewn. 3m, agregat 3m i ogólnie do transportu). Może póżniej się dokupi tura, a jak tur to dorze by był rewers. Mi przedewszystkim chodzi czy taki ciągnik nadaje się na takie gospodarstwo.(chodzi mi o spalanie i przedewszystkim awaryjność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w tej kasie to będzie proxa 85 ze skrzynią 12/12 i kilkoma innymi dodatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

I takie pytanie. Warto dawać te 130tysi na ten ciągnik czy może lepiej kupć jakiś używany (niekoniecznie zetor) albo może nowego belarusa. Bo jakby nie patrzec to 130tys to kupa kasy a nie chce się potem rozczarować lub żałować zakupu :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

To już twój wybór ale ja za tyle kasy to wolałbym mieć pewność że nie trafi i się stary złom z cofniętym licznikiem i jakimiś wadami. Jakbyś miał 80 to wolałbym starego zachodniego ale w tym przypadku to nawet bym się nie wahał Zetora brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
Napisano (edytowany)

Za 130 to nie wiem czy da radę nawet powerkę 85 kupić... Ja bym ci radził za 130 tyś proximę plus 95. Jeśli goła powerka to raczej starczy, ale plus to do 130 dasz jakąś opcje (obciążnik, szersze kapcie itp)

 

 

Tygrys8, dzwoń do serwisu Zetora powinni coś poradzić

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Za 130tys to nie wiem czy nawet teraz plusa 85 kupi.... tak jak qazi mówi zwykła i dodatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

najmniejsza proxa plus kosztuje cennikowo ok 138500 brutto w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

qazi nie pierdz****. Z tego co pamiętam to u nas 95 u dilera wyszło 130 ileś. Ale czy to było już z 5% rabatem czy nie... :unsure:


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0
Napisano (edytowany)

Jak czytam wypowiedzi typu, że lepiej kupić zwykła proxime i dołożyć jej wyposażenie to mnie cofa( no chyba , że macie za dużo kasy). Z moich analiz wynika, że najkorzystniej wychodzi zakup proximy plus 95, już tłumacze dlaczego. Skrzynia 40 km/h, wzmacniacz momentu, rewers więcej wyjść hydrauliki, a to wszystko jest w standardzie. jak jest ktoś chętny niech przeliczy co taniej wychodzi zakup zwykłej proxy czy plusa, bo ja już odpowiedz znam. A zapomniałbym teraz to tak średnio się opłaca kupić ciągnik lepiej tak kolo początku roku ( styczeń, luty) ale wtedy nie dograsz do końca takiego wyposażenia jakie chcesz. Cena za to rekompensuje wszystko. Belarusa nie polecam te składane obecnie to chłam jakich mało, a cena poszybowała do góry.Pozdrawiam

Edytowano przez krist4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Krist i co z tego jak kolega ma 130tys to co twoim zdaniem jak się uda niech bierze 95 gołą ? Mam plusa więc wiem ile kosztuje tyle co kolega podał a do tego te pierdoły to naleci że hoho... Więc te twoje analizy może i dobre ale trzeba więcej funduszu żeby je wcielić w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Mister przelicz sobie ile kosztuje dołożenie skrzyni 12x12 do tego dodatkowy rozdzielacz i juz sie robi cena jak za plusa. Jak dla mnie skrzynia 10x2 w ciągniku 80 kM to porażka.Wiem jedno ciągnika nie kupowałbym teraz, tylko i wyłącznie na począteku roku bo wtedy upusty jakie sie zaczynają to jest ok 10-11% ceny ciągnika. Zresztą zrobi jak bedzie chciał, nie mój cyrk nie moje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

qazi nie pierdz****. Z tego co pamiętam to u nas 95 u dilera wyszło 130 ileś. Ale czy to było już z 5% rabatem czy nie... :unsure:

 

cenę jaką podałem to cena cennikowa proximy plus 90 czyli bez żadnych upustów zaczerpnięta z cennika obowiązującego od 1.06.2011

 

 

co do tych dopłat za skrzynie i tak dalej w zwykłej proximie to już piszę (ceny cennikowe):

skrzynia 12/12 +wom 540/540E -- 2390 zł brutto

skrzynia 12/12 +wom 540/1000 - 2570 zł brutto

rozdzielacz 2-sekcyjny 1690 brutto

rozdzielacz 3 sekcyjny 3390 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

fakt możliwe, że będą na początku roku upusty na modele z poprzedniego rocznika. Pewnie z 10% , więc na proximę plus 85 lub 95 ci starczy z jako takim wyposażeniem. Podejrzewam, że jak się potargujesz to diler jeszcze ci z 5% zejdzie z ceny. To teraz sobie kolego policz ile ci wyjdzie :)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

qazi weź jeszcze oświeć ile zwykła 85 kosztuje :) Bo nie wiem od ilu liczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
Napisano (edytowany)

Zetor dał czadu :D

 

Tak na marginesie 7:54 to jest Zetor proxima power 115 czy mi się przywidziało (oglądałem w HD) :unsure:

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nic Ci się n ie przewidziało jest taka, nie wiadomo czemu w Polsce nie dostępna <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w cennikach pawerka 115 występuje, tylko może nikt jeszcze takiej nie zamawiał bo jej cena jest niewiele niższa jak forerry 105

 

 

a zwykła 85 cennikowo 126tys brutto i od dej sumy trzeba odjąć jakieś tam możliwe upusty, a w nowym cenniku już są nowe ciagiki i tak np proximę 85 zastępuje proxima 90 i jest ona już minimalnie droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Droższa o 1800zł, powie mi ktos czym sie rozni 90tka od 85 ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tylko mocą ??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Nie wiem skąd kolega Kamil1998 wyciąga informacje i doradza, że na początku przyszłego roku zetory będą tańsze o 15% i proszę w takie rzeczy nie wierzyć.

Jeśli nawet komuś się trafi w 2011 taki model co Cię interesuje to nie dostaniesz zbyt wielkiego rabatu jeśli ciągnik nie stoi na placu a będzie prosto z Zetora.

To że jest z zeszłego rocznika to nie znaczy że będzie tańszy a rekompensuje to, że jest dostępny od ręki i nie trzeba czekać na niego.

 

Jeśli ktoś chce zakupić Zetora to radzę to zrobić do pierwszego czerwca ponieważ ceny idą do góry.

Poza tym zapewne na początku przyszłego roku znowu czekają nas podwyżki cen maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
Napisano (edytowany)

hmm... po zsumowaniu mi mniej więcej 15% wyszło, a że by dali upusty aż 15% to w snach nie?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj