Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#921 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 luty 2015 - 22:24

Zetor proxima power

Jak ciężko to spali ok najgorsze jest to że lekko pracuje a pali jak by orał. Wielkiej filozofi nie trzeba zetor ma 180 lityrowy zbiornik to oznacza że może z łatwością pochłonąć to paliwo przez dzień pracy. Kiedyś taki zbiornik miały ciągniki 150 konne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 05:46
  •  

#922 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:35

Zetor proxima power

Ja miałem też wrażenie że moja dużo pali ale po dotarciu trochę spadło spalanie. W agregacie talerzowym 2,7 z siewnikiem na lekkich glebach, 1800-1900 obr. spalanie wychodzi około 10 l/mth, a w transporcie przy 1800 obr według moich obliczeń wychodziło 6-6,5 l/mth. co prawda po przesiadce z 5340 który w prasie (wierzcie lub nie) potrafił zejść do 4,5 l/mth to jest różnica  :D

#923 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:22

Zetor proxima power

Wierzymy bo 5340 mało palą. Nowe silniki tak palą- ekologia.

#924 Share Rolnik3311

Rolnik3311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2015 - 15:59

Zetor proxima power

Witam planuję w niedalekiej przyszłości zakupić zetroka proximę 90 który ma zastąpić obecnie używanego zetora 8441. Co sądzicie lepiej kupić zwykłą proximę z rewersem, plus czy może power. Ciągnik będzie dużo pracował w turze. Co doradzacie do 180tys.(ciągnik+tur orginalny metal-fachu)

#925 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:16

Zetor proxima power

u mnie ZETOR PROXIMA PLUS 90 pracował by tylko przy ciężkich pracach typu orka, siew i ciągnięcie przyczep do prac lżejszych mam 2 inne ciągniki mam ZETORA 6245 z turem i T25, jak na razie gospodaruję na areale 30 ha, ale oprócz tego spalania są jeszcze jakieś inne minusy (wady) bo o moim ZETORZE 6245 też mówili że dużo pali ale po ustawieniu pompy spalanie nie jest takie duże

#926 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 luty 2015 - 09:56

Zetor proxima power

jak dla mnie to jedna z największych wad gdy masz tura to umiejscowienie filtra powietrza bo za groma go nie wyciągniesz, trzeba albo odpinać tura albo wykręcać filtr razem z obudową, nie wiem jak u innych ale u mnie czasami zacina się rozdzielacz hydrauliczny, ale to przez to że jest zapadka na każdej pozycji, lecz odrobina wd załatwia sprawę na 1-2 miesiące

Rolnik 3311 jak do tura to power ewentualnie plus zwykłej nie bierz jest krótka i chwila nieuwagi i jeździsz na 3 lub 2 kołach, power będzie najlepszą propozycją ze względu na rewers elektrohydrauliczny. Tury metal fach nie mają zbyt dobrej opinii, a z resztą jeśli ciągnik ma mieć od nowości tura to Zetor wymaga żeby montować ich tury bo w innym wypadku zabierają gwarancje, chyba że diler montuje inny tur na swoją odpowiedzialność, ale o to musiałbyś popytać dilera

#927 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 16 luty 2015 - 18:49

Zetor proxima power

raczej bym tura nie brał bo mam już przy moim Zetorku 6245 więc może wystarczy, ale przyznam ci rację jeśli ma się założonego tura to dostęp do wszystkiego jest bardzo ograniczony

#928 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 21:34

Zetor proxima power

Ja miałem też wrażenie że moja dużo pali ale po dotarciu trochę spadło spalanie. W agregacie talerzowym 2,7 z siewnikiem na lekkich glebach, 1800-1900 obr. spalanie wychodzi około 10 l/mth, a w transporcie przy 1800 obr według moich obliczeń wychodziło 6-6,5 l/mth. co prawda po przesiadce z 5340 który w prasie (wierzcie lub nie) potrafił zejść do 4,5 l/mth to jest różnica  :D

To jest spalanie na mth , a ile na godzine ? U mnie w proximie 80 podczas przejazdu pustym ciagnikiem 3h jazdy dało 4 mtg, obroty silnika  2000, spalił 25 l paliwa , to wychodzi ponad 8l / h . Ciagnik ma 50 mtg a już mam dość, w kabinie siedzenie skrzeczy 2 x gorzej jak w 20 letniej renówce z niewiadomym przebiegiem, plastiki pękają, śmieszne rolety spadają. Do tego całkowicie nieintuicyjna obsługa  zaczynajac od 3 wajch wom-u kończąc na włacznikach elektrycznych i ich nie logicznym rozmieszczeniem.  Podsumowujac da się tym robić ale beznadzieja i czasy prl-u widać na kazdym kroku. 

Edytowany przez slav, 01 czerwiec 2015 - 21:38.

#929 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 07:58

Zetor proxima power

ja mam proxime 110 plus  i  mam dopiero 40mth i zadne plastiki mi nie pękaja rolety nie spadaja siedzenie mam gramer dosc wygodne az sie zdziwilem,,rolete jak zaslaniasz to nie puszczaj ja przyciskiem potrzymaj reka po za szybko wraca,a siedzenie to moze tak nie zapierdzielaj bo zapewne skacze ci glowa pod sam dach,2000 obrotow nie gazuj tak ja max 1800.Jak dbasz tak masz

Edytowany przez kris14, 03 czerwiec 2015 - 22:19.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#930 Share Rafal32111

Rafal32111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 21:18

Zetor proxima power

Witam mam problem ze swoją proximą nie działa bieg wsteczny zetor ma nie całe 2 lata i jest tam rewers elektrohydrauliczny  jak sie włączy bieg pierwszy czyli 1 i rewers jest ustawiony do przodu czyli litera (F) to zetor porusza sie do przodu bez żadnych  problemów a jak przełączę na bieg do tyłu rewersem ® to zetor stoi w miejscu jak by był na luzie raz na jakiś czas pojedzie do tyłu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 14:29

Zetor proxima power

Ostatnio po umyciu zauważyłem, że podsufitka jest taka brudna (woda z kurzem) teraz już zaschło. Z góry nie widzę aby dach był gdzieś pęknięty. Miał ktoś taki problem? Czy to podlega wymianie na gwarancji?

#932 Share stantom

stantom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 15:49

Zetor proxima power

Niestety to jest urok tych kabin u mnie podcięli od tyłu podsufitkę bo wystawała za krawędź kabiny i przy myciu namakała i zaciekało tak jak u ciebie po obcięciu spokój ,a  podsufitki to ci nie wymienią, zresztą z każdą awarią trzeba dociekać swoich racji w zetorze. Fajna maszyna tylko niedorobiona przynajmniej mój egzemplarz.

#933 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 12:27

Zetor proxima power

To nie da się nic zrobić aby nie leciała woda do kabiny traktora?

#934 Share Darik4

Darik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:24

Zetor proxima power

Witam, 

panowie mam problem - posiadam proxime power 100 ze skrzynia 40/km i dwoma połbiegami, pierwszy półbieg działa prawidłowo, drugi zaś strasznie zwalnia gdy jest włączany na równym terenie , natomiast pod górkę wymaga dużych obrotów silnika, ponieważ w innych wypadku ciągnik nie chce jechać (tak jakby sprzęgło się ślizgało)

może ktoś miał taki przypadek

pozdrawiam 

#935 Share BOGDAN1976

BOGDAN1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 21:12

Zetor proxima power

Witam kolego Darik4 .Chyba cię nie pocieszę poniewarz masz uszkodoną taśmę na bębnie półbiegów miałem ten sam problem , jak będziesz wymieniał to na nowy typ bo stare były z wadą . Na sklepie Kunert jest taka za 185 zł nr kat.19196039 . wymiana jest prosta musisz go rozpołowić i odkręcić pierwszy dekiel skrzyni i tam ona się znajduje .Pozdrawiam Bogdan 

http://kunert.abstor...5,p4335,pl.html

#936 Share Darik4

Darik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 00:11

Zetor proxima power

Witam możesz podać numer komórki to do ciebie zadzwonie i porozmawiamy na ten temat , dzisaj serwisanci zaspiewali kosmiczną cene za wymiane tej tasmy.

#937 Share BOGDAN1976

BOGDAN1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 13:54

Zetor proxima power

Witam wyślij mi email to ci podam numer tel .

bmajkowski@poczta.onet.pl

pozdrawiam 

#938 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 11 listopad 2015 - 13:21

Zetor proxima power

Witam czy mial juz ktos problem z filtrem czastek stalych konkretnie co jakis czas pali sie kontrolka i wlacza sie sygnal alarmowych? czy jest sposob zeby go rozebrac

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#939 Share mariuszalu

mariuszalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:56

Zetor proxima power

U mnie już był czyszczony dwa razy. Trzeba go rozkręcić i dobrze wydmuchać sprężarką, albo w ciężką robotę to sam się wypali...są też wkłady zamienne za około 800 zł. Ciągnik mam na gwarancji to mi serwis czyścił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo