Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#61 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:53

Zetor proxima power witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach
MH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 03:31
  •  

#62 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:51

Zetor proxima power Sorry, że nie pisze w tym temacie co trzeba, ale mam tylko dwa pytania. Mój wujo ma forterre 9641 i pierwszy problem to zacinają się w niej hamulce, może ktoś wie jaka jest tego przyczyna? Za to drugim problem jest to, że skrzypi w mostach z nie wiadomej przyczyny, np. przy wjeżdżaniu do stodoły jak dojade do progu klepiska(o wysokści około 10cm) i chce powoli wjechać to zaczyna skrzypieć tak samo jak deptałem kukurydze a zjazd z pryzmy był pod dośc dużym kątem i działo się to samo tylko że może wtedy olej schodził w przód ciągnika, wieć może dlatego sie tak robiło jednak pprzy wjeździe na mniejsze wzniesienia jest to samo. Mam nadziej że dość jasno to opisałem. Z góry dzięki za odpowiedź :D

#63 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:56

Zetor proxima power

witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach

U mnie taż tak było ale czasem ze piszczał i póbiegi migały a teraz jest ok :D

#64 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 03 sierpień 2010 - 07:07

Zetor proxima power

witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach

ja mam 95 i chodzi teraz w balotówie (sipma- więc nie za ciężko), zrobiłem już w tym roku ponad 1200 balotów i średnio zużycie wynosi ok 6.5 l na mth z włączoną klimatyzacją. w pracach mieszanych( transport,załadunek słomy,drobne uprawy też jest podobnie. Przyznam się szczerze, że jestem mile zaskoczony, zwłaszcza przy balotowaniu. Poprzednio żyłowałem przy tej prasie c-3603P, miał cholernie ciężko i po 5 latach miał dość(średnio robię ok. 1700-1800 kulek rocznie).Spalanie też wynosiło w granicach 6.5 - 7 litrów na mth i to bez klimy! ;) .Czekam na informacje innych użytkowników.

dla uzupełnienia dodam, że mam WOM 540E, co też nie jest bez wpływu.

#65 Share gm3

gm3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 10:27

Zetor proxima power "z kolei mi się zdarza takie coś że włącza mi się sygnał dźwiękowy ciągły który oznacza nieprawidłowe użycie sprzęgieł jezdnych i należny zjechać z pola odstawić ciągnik w domu i bezzwłocznie skontaktować się z serwisem"

ostatnio mam to samo. Po odpaleniu Proximy Powera 85 piskliwy sygnał, pali się czerwona kontrolka z lewej strony panela C i migają zielone kontrolki półbiegów. I miga 4 razy II 2 razy. Po telefonie do serwisu otrzymałem informację,że mogę użytkować normalnie dalej ciągnik problem jest z kalibracją sprzegła, serwis będzie za dwa dni. Mam dopiero 150 mtg.

#66 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 06 sierpień 2010 - 05:29

Zetor proxima power witam kolegów. Wiadomo, że zetory mają problem z płynną jazdą bez podskoków. Mam propozycję, by pomóc sobie trochę nawzajem i wymieniać się pomysłami jak temu zaradzić. Ja mam 95 z turem i bardzo nierówne drogi po których muszę jeździć ;) , kombinowałem trochę z ciśnieniem w kołach(przednich, na tyle mam max obciążniki), bo miałem problem, że jak wpadł w dziurę to zachowywał się jak piłka. Zadowalające efekty uzyskałem, gdy z przodu mam 2 atmosfery w transporcie z turem zawieszonym(zwożenie słomy), ale gdy jeżdżę z czymś zawieszonym z tyłu(prasa, agregat, pług), co odciąża przód to mam 2,5 by nie skakał. jak wy radzicie sobie z tym problemem?

#67 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 08:58

Zetor proxima power Witam,

przymierzam się do Proximy Power 105, co możecie panowie i panie o niej powiedzieć ? Czy ten ciągnik jest bardzo awaryjny ? Może lepiej wybrać 85 koni od bardziej renomowanej firmy ?

#68 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:41

Zetor proxima power Jeśli potrzebujesz mocy to nie warto szukać gdzie indziej :)
Jeżeli zależy Ci na wyższych kosztach serwisowania to znajdzie się trochę maszynek.

#69 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 08 sierpień 2010 - 17:54

Zetor proxima power

Witam,

przymierzam się do Proximy Power 105, co możecie panowie i panie o niej powiedzieć ? Czy ten ciągnik jest bardzo awaryjny ? Może lepiej wybrać 85 koni od bardziej renomowanej firmy ?

Jeśli nie potrzebujesz aż 100km w postaci Zetora to proponuje kupić coś troszkę słabszego a renomowanej marki .

#70 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 05:54

Zetor proxima power 100 koni niewiele mówi. Dla mnie istotna informacja to taka co ten ciągnik ma robić, ile mth w roku zrobi itd. Dlaczego doradzacie ten, albo tamten bez wiedzy do czego ten ciągnik będzie potrzebny? Widzę przywiązanie do stereotypów, a nie chęć doradzenia, adekwatnego do potrzeb pytającego. Inna sprawa, że sam pytający powinien bardziej sprecyzować swoje pytanie. Powerka to młode ciągniki i cchyba jeszcze nikt nie ma nakręcone 2000 mth, a dopiero wtedy można powiedziec coś czy dany model jest awaryjny czy nie. Jedno mogę powiedzieć juz teraz, opinia o paliwożerności zetorów jest niesprawiedliwa i przesadzona, ja kupiłem 95 bo za te pieniądze ma wszystko co potrzebowałem, ale ja w roku robie ok 800mth. gdybym robił 1200- 1500 to pewnie wziąłbym coś bardziej renomowanego, ale przy tym co robię zetor wystarczy. Dlatego ważne jest by wiedzieć do czego dany ciągnik jest potrzebny by doradzać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:18

Zetor proxima power @ keroms77 to ile ty już zrobiłeś mth tą swoją powerką?
red power

#72 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:46

Zetor proxima power Ja w swojej powerce na dzien dzisiejszy mam 231 mtg bezawaryjnej pracy.
Ale nie wiem czemu podnośnik zaczoł słabiej podnośić i jak przyczepkę kipruje to też wolniej podnosi nie mam pojęcia czemu :) Jak ciśnienie przedtem było ponad 20 mpa to teraz jest 10-12 mpa :) :)
Zrobiło się tak jak było coś koło 200 mtg podnosi normalnie wszystko ale żeby podnieść coś cięższego np co waży 800 kg musze dawać gazu a przedtem tak nie było
:)
wie ktoś może czeu tak jest??? :)
Proszę o szybką odpowiedź.

#73 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:05

Zetor proxima power a jak ze spalaniem i uciągiem jakie maszyny nią ciągasz?
sorry że tak wypytuję ale chcę się czegoś dowiedzieć o tych modelach bo jestem zainteresowany kupnem takiego ciągnika
pozdro
red power

#74 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:13

Zetor proxima power

Ja w swojej powerce na dzien dzisiejszy mam 231 mtg bezawaryjnej pracy.
Ale nie wiem czemu podnośnik zaczoł słabiej podnośić i jak przyczepkę kipruje to też wolniej podnosi nie mam pojęcia czemu :) Jak ciśnienie przedtem było ponad 20 mpa to teraz jest 10-12 mpa :) :)
Zrobiło się tak jak było coś koło 200 mtg podnosi normalnie wszystko ale żeby podnieść coś cięższego np co waży 800 kg musze dawać gazu a przedtem tak nie było
:)
wie ktoś może czeu tak jest??? :)
Proszę o szybką odpowiedź.

czy stan oleju w skrzyni jest? Jeśli tak, to tylko serwis pomoże, bo pewnie pompa wysiada.

#75 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:13

Zetor proxima power

a jak ze spalaniem i uciągiem jakie maszyny nią ciągasz?
sorry że tak wypytuję ale chcę się czegoś dowiedzieć o tych modelach bo jestem zainteresowany kupnem takiego ciągnika
pozdro

a to uciąg ma duży zobacz maszynki w mojej galeri jakie mam naprzykład plugi ibis 3+ lub agergat unia grudziąc 2,6 s to radzi sobie bez problemu :)
a spalanie nie take duze jak się spodziewałęm bo w prasie to 6 litrów na motogodzine spalił a w pługach lub w agregacie ścierniskowym to i 10- 12 litrów

#76 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 07:00

Zetor proxima power

czy stan oleju w skrzyni jest? Jeśli tak, to tylko serwis pomoże, bo pewnie pompa wysiada.

Wszystko jest sprawdzone, stan oleju też.

#77 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:53

Zetor proxima power

@ keroms77 to ile ty już zrobiłeś mth tą swoją powerką?

A co to ma do rzeczy? skoro jednak pytasz to mam zrobione nią ponad 250 mth. Odpukać nic się nie działo poza piskiem z kilimy, ale jak się okazało była za bardzo nabita (zbyt duże ciśnienie gazu). Ja mam subiektywną opinię na temat ciągników, wszystkie maja pewne wady, wszystkie marki i wszystkie wcześniej czy później będą miały usterki. Pytanie do użytkowników powinno brzmieć, jakie są koszty eksploatacji danego ciągnika po okresie gwarancyjnym. Przypuszczam jednak, że odpowiedzi nie byłyby zbyt szczere i trudne do zweryfikowania, bo tak jak to często bywa umiłowanie do danej marki jest tak duże, że trudno jest niektórym forumowiczom wyzbyć się kolorowania rzeczywistości (choćby spalania).Wiadomo, że są marki cieszące sie i słusznie większą wytrzymałością, pytanie tylko czy ktoś taki jak ja, gdzie nie przekraczam 1000 mth na rok potrzebuje taki ciągnik. Ja twierdzę, że nie, ale szanuję też tych, którzy maja inne zdanie.

#78 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 20:07

Zetor proxima power @ keroms77 a jak oceniasz uciąg i spalanie powerki?
pozdro
red power

#79 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 10:56

Zetor proxima power

100 koni niewiele mówi. Dla mnie istotna informacja to taka co ten ciągnik ma robić, ile mth w roku zrobi itd. Dlaczego doradzacie ten, albo tamten bez wiedzy do czego ten ciągnik będzie potrzebny? Widzę przywiązanie do stereotypów, a nie chęć doradzenia, adekwatnego do potrzeb pytającego. Inna sprawa, że sam pytający powinien bardziej sprecyzować swoje pytanie. Powerka to młode ciągniki i cchyba jeszcze nikt nie ma nakręcone 2000 mth, a dopiero wtedy można powiedziec coś czy dany model jest awaryjny czy nie. Jedno mogę powiedzieć juz teraz, opinia o paliwożerności zetorów jest niesprawiedliwa i przesadzona, ja kupiłem 95 bo za te pieniądze ma wszystko co potrzebowałem, ale ja w roku robie ok 800mth. gdybym robił 1200- 1500 to pewnie wziąłbym coś bardziej renomowanego, ale przy tym co robię zetor wystarczy. Dlatego ważne jest by wiedzieć do czego dany ciągnik jest potrzebny by doradzać.

Z 25 hektarami które posiadam to i C360 dobrze sobie radzi. Dla mnie priorytetem nie jest wielka moc, ale niezawodność. W grę wchodzi Forterra, Proxima Power, NH T5060, NH T6010-20, lub zagraniczne ciągniki o numer mniejsze - Agrofarm, Axos, 5R itp...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 13:24

Zetor proxima power Wiesz, ja mam 20ha ale potrzebuję dużo słomy i dlatego trochę tych mth robię. Co do 360 to fakt da sobie radę, ale komfort pracy trochę inny. Co do niezawodności powerek to nikt Ci nie powie, bo tak jak pisałem to młode ciągniki. Ja patrzę jeszcze na koszty ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym (każdy ciągnik ma prawo się zepsuć nawet ten najlepszy, niezawodny..) i tu zetor przebija wszystkich. Jeśli masz 25 ha i nic poza nimi nie robisz to zbyt wiele mth nie zrobisz w roku. Przy takim przebiegu zetor powinien wytrzymac dobrych kilka lat u Ciebie. Sprawdź ceny, koszty ewentualnych napraw i sam uzyskasz odpowiedź. Inna rzecz, gdy masz już upatrzona markę i cena jak koszty eksploatacji nie grają roli... Tylko czy przy dzisiejszych realiach cenowych w rolnictwie można sobie na to pozwolić?

@ keroms77 a jak oceniasz uciąg i spalanie powerki?
pozdro

uciąg ma spory tymbardziej jak na tył wziąłem 18, co do spalania to jestem pozytywnie zaskoczony przy balotówie, mieściłem się w 7 litrach na mth z klimą z tym że mam 540E co dużo daje. W transporcie też podobnie ale nie można przekraczać 1800, 1900 obrotów. Gdy mi się spieszyło i cisnąłem w podłogę to chapnął 11 litrów. w orce zamknął się w 15 litrach na hektar (orka pod siew). W zetorach ważne są obroty jak nie przekraczasz granicy 2000 to jest się mile zaskoczonym.