Polecane posty

AdeXZet    147

jak dla mnie to jedna z największych wad gdy masz tura to umiejscowienie filtra powietrza bo za groma go nie wyciągniesz, trzeba albo odpinać tura albo wykręcać filtr razem z obudową, nie wiem jak u innych ale u mnie czasami zacina się rozdzielacz hydrauliczny, ale to przez to że jest zapadka na każdej pozycji, lecz odrobina wd załatwia sprawę na 1-2 miesiące

 

Rolnik 3311 jak do tura to power ewentualnie plus zwykłej nie bierz jest krótka i chwila nieuwagi i jeździsz na 3 lub 2 kołach, power będzie najlepszą propozycją ze względu na rewers elektrohydrauliczny. Tury metal fach nie mają zbyt dobrej opinii, a z resztą jeśli ciągnik ma mieć od nowości tura to Zetor wymaga żeby montować ich tury bo w innym wypadku zabierają gwarancje, chyba że diler montuje inny tur na swoją odpowiedzialność, ale o to musiałbyś popytać dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

raczej bym tura nie brał bo mam już przy moim Zetorku 6245 więc może wystarczy, ale przyznam ci rację jeśli ma się założonego tura to dostęp do wszystkiego jest bardzo ograniczony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Ja miałem też wrażenie że moja dużo pali ale po dotarciu trochę spadło spalanie. W agregacie talerzowym 2,7 z siewnikiem na lekkich glebach, 1800-1900 obr. spalanie wychodzi około 10 l/mth, a w transporcie przy 1800 obr według moich obliczeń wychodziło 6-6,5 l/mth. co prawda po przesiadce z 5340 który w prasie (wierzcie lub nie) potrafił zejść do 4,5 l/mth to jest różnica  :D

 

To jest spalanie na mth , a ile na godzine ? U mnie w proximie 80 podczas przejazdu pustym ciagnikiem 3h jazdy dało 4 mtg, obroty silnika  2000, spalił 25 l paliwa , to wychodzi ponad 8l / h . Ciagnik ma 50 mtg a już mam dość, w kabinie siedzenie skrzeczy 2 x gorzej jak w 20 letniej renówce z niewiadomym przebiegiem, plastiki pękają, śmieszne rolety spadają. Do tego całkowicie nieintuicyjna obsługa  zaczynajac od 3 wajch wom-u kończąc na włacznikach elektrycznych i ich nie logicznym rozmieszczeniem.  Podsumowujac da się tym robić ale beznadzieja i czasy prl-u widać na kazdym kroku. 

Edytowano przez slav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

ja mam proxime 110 plus  i  mam dopiero 40mth i zadne plastiki mi nie pękaja rolety nie spadaja siedzenie mam gramer dosc wygodne az sie zdziwilem,,rolete jak zaslaniasz to nie puszczaj ja przyciskiem potrzymaj reka po za szybko wraca,a siedzenie to moze tak nie zapierdzielaj bo zapewne skacze ci glowa pod sam dach,2000 obrotow nie gazuj tak ja max 1800.Jak dbasz tak masz

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal32111    0

Witam mam problem ze swoją proximą nie działa bieg wsteczny zetor ma nie całe 2 lata i jest tam rewers elektrohydrauliczny  jak sie włączy bieg pierwszy czyli 1 i rewers jest ustawiony do przodu czyli litera (F) to zetor porusza sie do przodu bez żadnych  problemów a jak przełączę na bieg do tyłu rewersem ® to zetor stoi w miejscu jak by był na luzie raz na jakiś czas pojedzie do tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Ostatnio po umyciu zauważyłem, że podsufitka jest taka brudna (woda z kurzem) teraz już zaschło. Z góry nie widzę aby dach był gdzieś pęknięty. Miał ktoś taki problem? Czy to podlega wymianie na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety to jest urok tych kabin u mnie podcięli od tyłu podsufitkę bo wystawała za krawędź kabiny i przy myciu namakała i zaciekało tak jak u ciebie po obcięciu spokój ,a  podsufitki to ci nie wymienią, zresztą z każdą awarią trzeba dociekać swoich racji w zetorze. Fajna maszyna tylko niedorobiona przynajmniej mój egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam, 

 

panowie mam problem - posiadam proxime power 100 ze skrzynia 40/km i dwoma połbiegami, pierwszy półbieg działa prawidłowo, drugi zaś strasznie zwalnia gdy jest włączany na równym terenie , natomiast pod górkę wymaga dużych obrotów silnika, ponieważ w innych wypadku ciągnik nie chce jechać (tak jakby sprzęgło się ślizgało)

 

może ktoś miał taki przypadek

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN1976    0

Witam kolego Darik4 .Chyba cię nie pocieszę poniewarz masz uszkodoną taśmę na bębnie półbiegów miałem ten sam problem , jak będziesz wymieniał to na nowy typ bo stare były z wadą . Na sklepie Kunert jest taka za 185 zł nr kat.19196039 . wymiana jest prosta musisz go rozpołowić i odkręcić pierwszy dekiel skrzyni i tam ona się znajduje .Pozdrawiam Bogdan 

http://kunert.abstore.pl/skrzynia-biegow-tylny-most-tasma-hamulca-wm,c135,p4335,pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam możesz podać numer komórki to do ciebie zadzwonie i porozmawiamy na ten temat , dzisaj serwisanci zaspiewali kosmiczną cene za wymiane tej tasmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Witam czy mial juz ktos problem z filtrem czastek stalych konkretnie co jakis czas pali sie kontrolka i wlacza sie sygnal alarmowych? czy jest sposob zeby go rozebrac

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

U mnie już był czyszczony dwa razy. Trzeba go rozkręcić i dobrze wydmuchać sprężarką, albo w ciężką robotę to sam się wypali...są też wkłady zamienne za około 800 zł. Ciągnik mam na gwarancji to mi serwis czyścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego jak ci świeci kontrolka i dodatkowo sygnał dźwiękowy to zbyt delikatnie jeździsz na zbyt małych obrotach należy co jakiś czas przeczyścić wystarczy konkretnie depnąć i sam się oczyszcza tak samo robi serwis

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

za delikatnie bc moze zakonczylem sezon prac w polu wiec na codzien uzywam tylko do przewozenia paszy i wygarniania obornika i nie ma za ciezko wiec nie mam za bardzo gdzie depnac...

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabel    0

Czy wie ktoś z Was co się mogło stać z licznikiem w moim zetorze proxima power 95 bo wczoraj przestał działać obrotomierz i nie działa ten mały wyświetlacz elektroniczny co pokazuje m.in. prędkość czy mth. Wszystkie kontrolki działają i ciągnik normalnie jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam mam problem z moją powerką, mam zrobione 1500 mtg ciągnik jest z 2012 roku ,od miesiąca zaczęła brać duże ilości oleju ostatnio 2 litry dziennie ,zgłosiłem się do serwisu zetora ,stwierdzili że mógł pierścień pęknąć, po rozebraniu silnika okazało się że nic nie pękło tylko pierścienie są zużyte totalnie pierścień olejowy po włożeniu do tuleji brakowało 6mm ,a najbardziej mnie martwi że serwisanci nie są zaskoczeni ,czy silniki zetora to taka porażka, dodam że proxima robi jako ciągnik pomocniczy nigdy nie widziała pługa ,mam nadzieje że wkrutce coś się ruszy z tym prowem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

A powiedz tak obiektywnie w czym jest różnica czy widział pług czy też nie większe ma znaczenie obsługa i sposób pracy mało może kto wie ze dzieje się tak jak opisałem przez złą obsługę tak naprawdę a nie przez to w czym czy z czym pracuje ciągnik jaki by nie był stworzony jest do różnego rodzaju prac z samej zasady...
A powiedz tak obiektywnie w czym jest różnica czy widział pług czy też nie większe ma znaczenie obsługa i sposób pracy mało może kto wie ze dzieje się tak jak opisałem przez złą obsługę tak naprawdę a nie przez to w czym czy z czym pracuje ciągnik jaki by nie był stworzony jest do różnego rodzaju prac z samej zasady...


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Koledzy czy miał ktoś problem z zablokowana dźwignią zmiany zakresu z biegów szosowych i polowych dziś.jechałem po baloty na pole i na polu ciężko bo ciężko zmieniłem zakres na polowe i ni wzap nie da się przerzucić aż uciol się kołek na dźwigni jaka może być przyczyna?


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U mnie jest dokładnie to samo. Ale raz tylko jedynie używane były a w drugim prawie codziennie na polowych robię w sezonie to leciutko chodzi. I też nie wiem dlaczego a na siłę nie chcę za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Do tej pory chodziło normalnie przeliczać było można normalnie tylko dziś się zablokowała czy to możliwe że coś w skrzyni biegów się rozwalilo


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel11111    0

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Proximy power 110 czy ktoś z użytkowników może mi powiedzieć  jak się sprawuje rzeczywiście jest tak bezawaryjny jak o nim mówią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj