Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#741 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:33

Zetor proxima power a ja powiem ze z ta nowa maska wygląda lepiej ten ciągnik co prawda na zywo jeszcze nie widziałem ale na zdjęciach wygląda fajnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 13:28
  •  

#742 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 maj 2013 - 16:02

Zetor proxima power też jestem ciekaw jak wygląda na żywo...ciekawe czy cena wzrośnie przez ten facelifting...

#743 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 05 maj 2013 - 16:39

Zetor proxima power na allegro jest kilka i sa droższe zresztą te ceny na allegro tez sa czasem dziwne

#744 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 05 maj 2013 - 19:10

Zetor proxima power Pany macie może jakieś namiary gdzie kupić tylni okrągły halogen roboczy firmy Osram do Proximy rocznik 2012, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć a chcę mieć do pary z tyłu na błotnikach :)
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#745 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:30

Zetor proxima power To raczej nie osram a COBO.
http://kunert.abstor...31,p709,pl.html
Swoją drogą cena wręcz fantastyczna

#746 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 05 maj 2013 - 21:34

Zetor proxima power Ja przez przypadek po 2 tyg. użytkowania "setki" zbiłem ten halogen XD U dilera kupilismy drugi za 100zł.
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#747 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 maj 2013 - 18:18

Zetor proxima power

Z tego co widzę,to nic oprócz wyglądu sie nie zmieniło...
Szczerze,wolałem te maski,co są u mnie na proximach...
Nie zrobili zdjęcia łuku itp... a szkoda,bo to najważniejsza zmiana

Design to rzecz gustu, ale funkcjonalność już nie do końca:
1. rozstaw reflektorów roboczych w masce oraz kąt ich rozwarcia jest większy co daje szersze pole oswietlenia,
2. zintegrowanie płatów bocznych osłony silnika w jednym elemencie umożliwia odsłonięcie całego silnika przez uniecsienie maski, ale ogranicza dostęp do górnych jego elementow umieszczonych przy kabinie (rozwiązanie takie jest tańsze w produkcji),
3. zewnętrzny wyłącznik napięcia został przeniesiony pod kabinę przez co jest lepiej zabezpieczony przed wilgocią,
4. sterowanie klimatyzacji, oraz panel mocowania radia unieszczono na boku podsufitki z uwagi na przesunięcie do przodu szyberdachu,
5. owalne otwory nawiewów zastąpiono kratkami (jak w Forterra hsx) dzieki czemu rozprowadzenie powietrza jest precyzyjniejsze,
6. zwiększono ilość kratek nawiewnych umieszczając dodatkowe dwie z tyłu podsufitki,
7. zmieniono mieszacz powietrza wentylacji i klimatyzacji dzięki czemy powietrze z klimatyzacji i ogrzewania jest doprowadzane do wszystkich kratej nawiewnych (dotychczas ogrzane powietrze było kierowane do czterech nawiewow umieszczonych przy szybie a powierze chlodzone wyłącznie do dwuch nawiewów unieszczonych na wprost głowy operatora montowanych tylko z klimatyzacją)
8. prawdopodobnie będą dostępne również na polskim rynku silniki 16V o nieco wiekszej mocy, momęcie i niższym spalaniu- za to z DPF-em
9. jak się dowiem to napiszę

#748 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:59

Zetor proxima power W sumie takie pierdoły,a co do hebla masy to ja w setce też mam pod kabiną.
Co do głowicy 16V to nwm,ale znajomy mi mówił,że w 2014r. mają common raila wprowadzić
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#749 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:09

Zetor proxima power powiem ze dzisiaj byłem na targach i widziałem zetora majora i z wyglądu jest ok jak za ta cene ale kabine ma bardzo liche i te plastiki ochydne cena 108 tys zl dobre wrazenie zrobila na mnie proxima z nowa maska naprawdę ciągnik godny uwagi ze stara maska tez fajny

#750 Share tabel

tabel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:48

Zetor proxima power Witam wszystkich użytkowniwów powerek.

Mam takie pytanko, czy jak jezdzicie swoimi powerkami to używacie sprzęgła nożnego czy tylko tego przycisku czerwonego? Ja osobiście bardzo żadko uzywam sprzęgła nożnego bo w instrukcji jest napisane i w serwisie też mi tak powiedzieli żeby tylko używać tego sprzęgła podczas podjazdu pod maszyny a co np. jak przyjdze ruszyć z dwiema pełnymi przyczepami? Ruszyć się ruszy ale ciągnik strasznie odpowiada przy tym. Napiszcie jak wy jezdzicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 13:00

Zetor proxima power ja uzywam normalnie nozne sprzeglo a to w guziku to przewaznie w transporcie

#752 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:41

Zetor proxima power Panowie mam problem z moją powerką jak podczas jazdy wcisnę sprzęgło lub rewers dam na N to sprzęgło jakby gwałtownie rozłączało jazde aż słychać takie stuknięcie ,czy to normalne ,bo serwisanci mi wkrecaja ze tak ma być ,i te pół biegi też słychać jak się zmienia i to najbardziej na gorącym oleju ,mam zrobione 100 mtg napiszcie jak to jest u was .pozdrawiam

#753 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 14:52

Zetor proxima power Cześć, mam pytanko do posiadaczy nowych Proxim power:

jaki macie olej w skrzyni biegów?

Mam 1 z 3 pierwszych powerek w pl z 2009r, stuknęło jej 1000mth, czas na wymianę oleju w skrzyni, w mojej jest jeszcze olej przekładniowy 80w90, ale słyszałem że w nowszych leją 10w30 alb 10w40. Ten gęsty przekładnoiwy to masakra w zimie, zanim się olej rozgrzeje to traktor strasznie mułowaty.

#754 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:23

Zetor proxima power A jak koledze się sprawuje powerka ?:) były jakieś większe awarie ? bo ja mam złożony wniosek na proximę power :)

#755 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:07

Zetor proxima power Sądzę że znośnie się sprawuje, rewers i półbiegi bardzo się przydają. Z awarii to odgórna wymiana skrzyni biegów zaraz po dostarczeniu do mnie, ale to z powodu "nowości" ciągnika, cośtam mieli niedopracowane i zmieniali we wszystkich. Poza tym przeciek oleju z 1 cylindra pomocniczego, ale traktor nie ma lekko-robi z agregatem aktywnym o masie bliskiej 2t. Przeciek spod pokrywy klawiatury. Padnięty akumulator po 4 latach, ale to chyba norma. Dziura w chłodnicy-to mnie najbardziej zdziwiło, magiczny proszek zalepiacz pomógł. Ciągnik nie ma lekko, robi wszystko prócz oprysków na 53ha i go nie oszczędzam, potrafię zaorać 1,5metrowym pługiem obracalnym Lemkena 1ha pola w poniżej 1h, czy talerzować 3ha/h. Jak jest nowy to trzeba sprawdzać co jakiś czas czy się nie rozkręca, mi odkręciły się te duże nakrętki w zwolnicy. Jest dość oszczędny, na zaoranie, uprawę i siew na gotowo agregatem aktywnym 1ha wychodzi ok 20l(gleby średnie IV kl).

#756 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:26

Zetor proxima power To dobrze :) mam nadzieje że i ja będę użytkownikiem proximy power :) o ile coś wnioski się ruszą..i dołożą kasy.a tak z ciekawości..jakim biegiem wykonujesz orke ?i ile zbiera Ci pług ?

#757 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 08:27

Zetor proxima power Pług zabiera obrys traktora-gdzie przejdzie koło tam jest bruzda 1,5m (3x50). Z pługiem na początku jeździłem na 4 polowej, teraz 1 szosowa 8-9km/h, uprawa-siew tak samo, talerzowanie 2 szosowa 12-14km/h.

Odpisze ktoś w sprawie oleju w skrzyni?

#758 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 11:17

Zetor proxima power Ja mam Proximę Plus i do skrzyni leję olej uniwersalny Aral Supertraktoral 10W-30 (czyli do silnika też się nadaje, chociaż do silnika jest jeszcze 10W-40). Powerka ma nieco inną skrzynię, więc może olej ten "gęsty" musi być tam stosowany? Musiałbyś kogoś z serwisu się zapytać, lub może jakiś użytkownik Powerki ci odpowie.

#759 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 15:53

Zetor proxima power Tu są wytyczne Zetora odnośnie stosowanych płynów: http://www.cals.cz/z..._09_0009_PL.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 20:26