Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:40

Zetor proxima power moja proxima według papieru ma jechać 40,60km/h przy 2200obr B) a jak jest w rzeczywistości to nie wiem,mierzyłem raz samochodem to wychodziło 48-50km/h przy full obrotach ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 21:29
  •  

#682 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:14

Zetor proxima power Samochodowe liczniki zawyżają prędkość.
Ja jechałem motorem za Forterrą 50km/h. Kiedyś chyba czytałem że liczniki specjalnie są zawyżane z powodów bezpieczeństwa.
Czy jedzie 36 czy 40 to już mało ważne jest.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#683 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 17:58

Zetor proxima power Na pewno zawyrzają,myśle że tak ok 5km/h ;)

#684 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:50

Zetor proxima power Witam kolegów.
Proszę o pomoc i poradę.Mam powerke 90km z turem. Czy poradzi sobie z agregatem uprawowo-siewnym brona wirnikowa ze sprzęgiem +siewnik 2,5m. Wał lekki rurowy.Siewnik ciut więcej jak 500kg-brona nie wiem ile waży. Chodzi mi o stabilność przodka.Widziałem podobny zestaw na youtube że da radę tylko ze jest różnica bo agregat był na hydropaku.Mam obawy bo siewnik jest daleko od ciągnika-i jeszcze to zasypać pszenicą.Czy ewe. można w prosty sposób przerobić sprzęg na hydropak? W ogóle ciekawi mnie jakie najcięższe klamoty ciągacie powerkami i jak dają sobie radę? Czy nie lepiej kupić bierny 3 metrowy bo tego jest większy wybór w używkach? Zastrzegam że zetorka kupiłem dożywotnio ;) i nie chciałbym go zamęczyć w 2 lata
ps. w poblizu nikt takiego czegos nie ma abym wypróbował a do agregatu mam z 200 km-więc jazda próbna odpada
pozdrawiam wszystkich parających się rolnictwem :)

#685 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 18:44

Zetor proxima power Ja mam proxę 90 plus i spokojnie daje radę z brona aktywną Niemeyer 2,5 m z pełnym wałem i siewnikiem Poznaniak.A skoro masz jeszcze tura to nie będzie żadnego problemu.

#686 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:35

Zetor proxima power ja mam brone wirnikowa z wałem rurowym bez hdropaku i poznaniaka 2,5 metra . proxa 100 na uciągu radzi sobie bez problemu, w tamtym roku była bez obciążników z przodu i choć z trudem to dało sie takim zestawem jeździć po drogach (najgorzej było wyjeżdżać pod dużą górę na drodze) ale jak masz z przodu tura to taki zestaw spokojnie pociągnie twoj proxa nawet bez hydropaku nie powinna tracic stabilności

#687 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:45

Zetor proxima power dzięki robercikj100. Mam pytanko do ksys. Nie napisałeś czy masz hydropak. Jeżeli tak-to czy da się opuszczac i podnosic cały agregat na polu bez składania hydropaku? I czy pracujecie w świerzej orce i jak po tym pole wygląda.Bo wał rurowy to jednak nie packer

#688 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 08:36

Zetor proxima power ja w jeden dzień orze a w następny sieje. pole po mojej bronie wirnikowej wygląda super, wał rurowy także wystarcza na moje gleby, nawet myślę że z pełnym wałem to by mi za bardzo rozbijało ziemie.nie musze zasypywać bruzd po pługu wystarczy ze przejade raz tym zestawem i bruzda wyrównana, teraz to w życiu nie wróciłbym do jakiegoś agregatu uprawowego a potem osobno siewnik ( strata czasu i pieniędzy)

#689 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:36

Zetor proxima power Mam hydropak i przy pełnym siewniku można go podnieść ale jest trudno nawrócić bo unosi przód.Jeżeli masz tura nie będzie tego problemu.Gorzej jest z opuszczaniem bo podnośnik bardzo szybko opada i potrafi zatkać leje w siewniku.Ja robię w ten sposób,że unoszę tylko trochę siewnik i jest ok.W świeżej orce idzie bez problemu.Mam cięzkie ziemie i wał pełny lepiej się sprawdza.

#690 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:16

Zetor proxima power dzięki za wszystkie informacje.Prawie się zdecydowałem na ten zestaw-niestety bez packera-a sprzeg przerobie na hydropak-chyba ze znajde hydropak uzywke za nie duze pieniądze. Mi też podnosnik z cięzarem leci na dól jak kamien w wode-przez to nie wyobrazam sobie agregatu bez hydropaku. A zastosował z was ktoś dławik zmniejszający przeplyw powracającego oleju siłowników pomocniczych? Byłbym wdzięczny za kontakt na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:49

Zetor proxima power ja zastosowałem , jest w mojej galerii zdjęcie

#692 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 21:13

Zetor proxima power wejscia do zaworu są 1/2 cala?Trójnik ma nakrętkę w wyjściu do dławika-a pozostałe wyjścia w trójniku są gwintowane-dobrze zrozumiałem? Jaka jest przepustowosc w litrach na minute dławika?

#693 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:01

Zetor proxima power zawór jest 3/8 z tą nakrętką dobrze rozumiesz,a przepustowość jeśli się nie mylę to 30 l na minutę . pokrętłem możesz regulować jak szybko olej ma powracać

#694 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:21

Zetor proxima power dzięki kubas-nie chciałem tego rozkręcać bo ciągnik mi jest codziennie potrzebny-a dławiki w grene są tylko na zamówienie .Tak na "oko" myślałem ze gwinty są półcalowe i taki myślałem zamówić-najwyzej zjechałbym redukcjami -ale dzięki ,że mnie wyprostowałeś. Te 30 l/m to nie za mało? Nie podnosi teraz wolniej? Bo niby pompa ma 50l/m ale domyslam się ze są straty.Ale i tak chyba zamówie 3/8 cala z przepływem 50l/m dla świętego spokoju

#695 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 11:30

Zetor proxima power tylko zamów dławiąco zwrotny, taki w którym w jedną stronę olej przepływa swobodnie a w drugą możesz dławić.Podnosi tak samo szybko ponieważ węże od tłoków większej średnicy przepływu i tak nie mają

#696 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:45

Zetor proxima power dzięki kubas-dużo już mi pomogłeś i wyjaśniłeś
Już mam dławik-3/8 cala.Ale diabeł tkwi w szczegółach.Trójnik połączony jest przez nypel z dławikem 3/8 z przejsciem na 1/4 cala. U mnie akurat dławik ma inny rodzaj gwintu jak nakrętka trójnika ale to ogarniam i już kupiłem odpowiedni nypel.Ale jak połączyłeś dławik z tym "krążkiem".Na zdjęciu to jest kawałek takiej złotej rurki.To jest kupne czy dorabiane?Jest to na gwint czy jakiś zacisk ,dało się wogóle kręcić tym dławikem? Bo u mnie nie ma miejsca i u ciebie za bardzo też nie widzę
Sorry ale pomocy

#697 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:26

Zetor proxima power Witam
Jak tam u Was nowe proximy power nie psują się ? .W mojej po 250 mg zaczął wyciekać olej
na łączeniu silnika ze skrzynią,prawdopodobnie z silnika bo jest ciemny.
Ciągnik idzie na naprawę do serwisu.Zakupiony 20-03-2012 jeszcze na gwarancji.

#698 Share cvan

cvan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:11

Zetor proxima power znaczący wyciek czy tylko śladowy? i co jest przyczyną wycieku?

#699 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:14

Zetor proxima power Witam
Wyciek nie taki bardzo ale krople się zbierają.Przyczyny nie znam,serwis mówi,że przeciek na uszczelniaczu,lub na zaślepkach.Klepali te zetory w tamtym roku na szybkiego,bo popyt był
i teraz są efekty.Pompka zasilająca paliwa już wymieniona ,wyłącznik elektryczny blokady
się rozleciał,pierwszy zając za bardzo zrywa i wkurzające wycie jakiegoś tam zaworu w skrzyni
gdy się olej rozgrzeje,poluzowane nakrętki na felgach i to chyba wszystko.Zobaczymy co dalej
wyskoczy po naprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 23 marzec 2013 - 19:35

Zetor proxima power pytanko: Mam rozrzutnik (ład.3500kg) jednoosiowy z dyszlem górnym czy mogę go podczepić do Proximy 90 za zaczep transportowy(ten górny) i swobodnie pracować ? w książce mam napisane że dopuszczalne obciążenie pionowe tego zaczepu to 2000kg.
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry