Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#641 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:38

Zetor proxima power Witam
To ma być zakup na modernizację gospodarstw i musi być nowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 19:21
  •  

#642 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 24 luty 2013 - 16:54

Zetor proxima power koledzy rozważam zakup zetora proximy 90 bądż 100 power ,ma być jako trzeci w gospodarstwie czyli do siewnika nawozu 2000l,opryskiwacza 1000l,prasy jd 550,beczki joskin 5000l tak z grubsza będzie przy tym pracować. Czy uważacie że ten ciągnik będzie się nadawał, proszę użytkowników o wypowiedzenie się.

#643 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:54

Zetor proxima power Witam
Moim zdaniem do tych maszyn które wymieniłeś wystarczy
Proxima 90 gdyby miała robić jeszcze coś cięższego to za niewielką dopłatą
można brać 100
Pozdrawiam

#644 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:06

Zetor proxima power słuchaj posiadam posiadam trzy zetory 5211,forterre 9641 oraz nowy nabytek proxime power 90 z wszystkich zetorów jest bardzo zadowolony proxima jest dobrym wyborem do takich prac owszem też miał trudny wybór proxima power czy jd 5080m comfort ale wybrałem proxime ponieważ w jd w opcji jest tylko jeden wzmacniacz momentu a w powerce masz 2 proxima jest większa wagą o jakieś 400kg w standarcie i jest tańsza. Skrzynia 24x24 dobrze się spisuje więc twój wybór ale ja polecam właśnie proxime w tej cenie to bardzo dobry ciągnik mnie wyszedł jakieś 163 tyś z klimą ,obciążnikami przód tył

#645 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 25 luty 2013 - 07:48

Zetor proxima power dzięki za odpwiedż ale jd nie wchodzi w rachube ,skusze sie na powerke 100 ,bo argumenty co napisał Zychu są niezaprzeczalne i ja się z tym zgadzam no i serwis mam 15 km od domu pozdrawiam

#646 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:43

Zetor proxima power Witam zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika wybór pad na Proxime 100 tylko teraz się zastanwiam nad tym czy kupić Proxime 100 czy Proxime 100 Plus....Jak sprawują się te ciągniki pytanie tylko i wyłącznie dla posiadaczy i osób mających jaki kolwiek kontakt z tymi ciągnikami

#647 Share Blazej18

Blazej18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:15

Zetor proxima power Kolego posiadam Zetor proxima 100 niestety mam dopiero 39 mth i jest mi ciężko na te chwile coś konkretnego powiedzieć. Wybrałem zwykłą proximke ze względu na skrzynie. Mniej elektroniki mniej się może zepsuć, to jest moje zdanie oczywiście. Moje wyposażenie to oponki 380 i 480, skrzynia 40km 12/12, wom 540/540E, 3 sekcyjna hydraulika, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem. Chyba to wszystko :). Jeśli chcesz coś się dowiedzieć konkretnego to pisz na PW.

#648 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 27 luty 2013 - 13:29

Zetor proxima power ja posiadam proxime plus i moge ją polecić w 100%

plus jest lepsza od zwykłej proximy:
- po pierwsze masz skrzynie 16/16 z półbiegiem
- po drugie jest cięższa
- masz wom włączany przyciskiem
i jeszcze kilka podobnych rzeczy :P

#649 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:18

Zetor proxima power No z tego co się zdąrzyłem zorientować to i Proximę zwykłą też można kupić z opcją z półbiegami i lepiej wyposażoną skrzynią niż jest w standardzie co do ciężkości to jest kwestia umowna bo przecież wszystko można zawsze dociążyć obciążnikami ale nie ukrywam tu że w tym aspekcie Proxima Plus rzeczywiście ma u mnie Plusa :) co do Womu elektrycznego Womu nie mam jakiegoś wielkiego przekonania wolę jednak mechaniczną jak narazie po kilku rozmowach wybrał bym zwykłą z opcją z szybką skrzynią i Rewersem mechanicznym lecz nurtuje mnie jedną sprawa co jest lepcze sprzegło mokre tak jak jest to w proximie Plus czy suche w zwykłej ?

#650 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:55

Zetor proxima power w Plusie też chyba z tego co pamietam jest suche, dopiero w Power jest mokre które oczywiście że jest lepsze i chyba trochę wytrzymalsze szczególnie polecane do tura. a te półbiegi w zwykłej proximie to chyba sa inne niż w plusie, ogólnie jak ktoś kupuje zwykłą proxime to wybiera bardziej skrzynie 12x12 niż tą 20/4 nie wiem dlaczego, może te półbiegi w niej są nie za bardzo wytrzymałe.Ja sam posiadam zwykłą proxe 100 ze skrzynia 12x12 narazie ma 250 godzin i usterek nie było, zobaczymy jak dalej bo już niedługo kączy się gwarancja. a różnica w wadze między plusem a zwykła to chyba kilkadziesiąt kg i spowodowane jest to najprawdopodobniej tym ze plus ma ta skrzynie troche cięższa i pewnie większa

Edytowany przez robercikj100, 27 luty 2013 - 15:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:00

Zetor proxima power Nie w Plusie jest mokre bynajmniej tak podaje strona Zetora :) bo dla pewności sprawdziłem...niby lepsze choć większość zachodnich ciągników o ile się nie mylę ma suche i jakoś pracują niezawodnie po kilkanaście lat...własnie przymierzam się do tej zwykłej z tą skrzynią 12/12 Proxima plus jakoś mnie nie przekonuje przez dużą ilość elektroniki

#652 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:14

Zetor proxima power Nie, w plusie sprzęgło jezdne jest suche a mokre jest tylko od womu.

#653 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:19

Zetor proxima power W proxie Plus sprzęgło jest suche.Półbiegi załączane przyciskiem to dobra rzecz ale u mnie pękła taśma od ich załączania i to zaraz po gwarancji(źle była zespawana)

#654 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:40

Zetor proxima power Koledzy w plusie jaka elektronika?

#655 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:15

Zetor proxima power elekrohydrauliczne załączanie wałka i półbiegów,elektropneumatyczny przedni napęd

#656 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:22

Zetor proxima power te elementy co wymieniasz nie mają nic wspólnego z elektroniką tylko z elektryką :P

#657 Share power07

power07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:19

Zetor proxima power ja posiadam power 85 ma 500mth jest ok

#658 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:40

Zetor proxima power Dzięki za pomoc zdecydowałem się jednak na zwykłą proximkę głównie ze względu na brak Elektryki jakoś nie mam przekonania co do takich rozwiązań co machaniczne to mechanicze jeśli coś padnie poważniejszego z Elektryką bez Elektryka się niemal napewno nie obejdzie a i koszt ewentualnej naprawy bedzie większy wiec biorę zwykłą która wydaje się prostrzą konstrukcją niż Proxima Plus....Biorę ze skrzynią 12/12 rewers 30Km , komplet obciążników , szerokie kapcie , siedzenie Gramera , radio , do tego dolny zaczep który podono nie jest w standardzie, pierwszy przegląd gratis

#659 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:10

Zetor proxima power Ja posiadam Plusa 100. Głównie dlatego że ma półbiegi i wom załączany przyciskiem. Nie musisz w niej za każdym odpalaniem ciągnąć za ręczne sprzęgło. Jestem z niej zadowolony. I posiada skrzynie 40 w standardzie oraz hamulce przód.
Teraz bym kupił chyba Powerke. Ze względu na rewers.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:19

Zetor proxima power ja mam proxe plus 9541 obecnie 100 ma ok.1400 mtg i jestem z niej zadowolony w 100% bo za te pieniądze to nic lepszego nie kupisz i dostepność części jest dobra i cena przystępna.

co do awaryjności to śmiało polecam ja nic w niej nie robiłem bo nie ma takiej potrzeby :D

Edytowany przez ENDURAK91, 28 luty 2013 - 21:26.