Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:35

Zetor proxima power Z tego co wiem jest taka dodatkowa dźwignia teraz w tych nowych proxach (wcześniej był rozdzielacz od zewnętrznych zaworów olejowych) i może tam coś jest nie tak? Z tego co się orientuje tam się ustawia na jaką głębokość max. ma opuścić się TUZ. Po za tym... nowy traktor... Telefon w dłoń i dzwoń do serwisu
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 21:17
  •  

#382 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 19 sierpień 2011 - 07:05

Zetor proxima power Witam, mam pytanie do użytkowników powerek. Mam 95 od ponad roku, kończy mi sie powoli gwarancja i chciałbym przed jej zakończeniem wyeliminować wszystkie usterki. Chodzi mi czy wam też podczas ciężkiej pracy (orka, transport znacznych ładunków po pagórkach itp.)potrafi pobrać olej z silnika, w normalnych pracach (balotowanie, zwózka słomy, praca z krokodylem wszystko jest normalnie. Ciekawi mnie jak jest z tym u was, bo jeśli inaczej to muszę bombardować serwis, puki jest na gwarancji.

#383 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:11

Zetor proxima power @keroms, nie jestem pewny, ale chyba ciut turbina wypluwa olej, ale ja tam nie zauważyłem u nas w zwykłej ubytków....
Mam pytanie. Czy standardowo jest w Tuz-ie w plusach i powerkach jeden czy dwa siłowniki wspomagające??

#384 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:17

Zetor proxima power 2
pozdrawiam ;D

Edytowany przez mister, 19 sierpień 2011 - 21:18.

#385 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 19 sierpień 2011 - 23:25

Zetor proxima power sam proximy nie mam, i nie czytałem całego tematu, ale mam jedno pytanko,czy komuś z posiadaczy wypadło tylne koło? mojemu dalszemu sąsiadowi wypadło koło w 8441 na polu. zerwało gwint na wale koła, wywaliło łożyska. ciągnik ma coś około 4 lata. założyli wał od c-360, bo oryginalnego nie było, a ten podobno po drobnej przeróbce pasuje i jest dużo tańszy.
KPK Komurun Team

#386 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:24

Zetor proxima power

Witam, mam pytanie do użytkowników powerek. Mam 95 od ponad roku, kończy mi sie powoli gwarancja i chciałbym przed jej zakończeniem wyeliminować wszystkie usterki. Chodzi mi czy wam też podczas ciężkiej pracy (orka, transport znacznych ładunków po pagórkach itp.)potrafi pobrać olej z silnika, w normalnych pracach (balotowanie, zwózka słomy, praca z krokodylem wszystko jest normalnie. Ciekawi mnie jak jest z tym u was, bo jeśli inaczej to muszę bombardować serwis, puki jest na gwarancji.

mi jak przywieźli plusa to mechanik powiedział ze proximy mogą łyknąć do 7L oleju na 300mth cięzkiej pracy, nie wiem czy wszystkie tak mają, ale znajomy ma proximę od 1,5roku i ma ponad 320mth i oleju nawet kropli nie dolał tylko wymiana i tak myślę czy to prawda <_<
red power

#387 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:48

Zetor proxima power Nie prawda zrobiłem ponad 300 od wymiany nic nie ubyło...

#388 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:59

Zetor proxima power od wymiany do wymiany (300mth), zuzycie oleju w zetorach wynosi od 0,5-1,5 litra. Jest to niezauważalne i nie trzeba dolewać.

#389 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 31 sierpień 2011 - 08:09

Zetor proxima power Witam mam pytanko odnosnie ladowacza czolowego a mianowicie ile kosztuje trac lift 220 i czy ten kuriozalny wymog z koniecznoscia posiadania ladowacza czolowego tej firmy jest nadal konieczny dla zachowania gwarancji?
Inna sprawa jest to czy nie przewaza on proximy tak jak bylo to w straszych egzemplarzach? tzn ciagniki z tl 220 byly dosyc niestabilne

#390 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 14:41

Zetor proxima power Ten wymóg chyba dalej jest. Sama rama koło 18 netto chyba.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:12

Zetor proxima power no zetor nadal tego wymaga. u nas jeden nie patrzy na gwarancję i zakłada z metal-fachu. jest tak pewny zetora, że nie potrzebuje gwarancji
KPK Komurun Team

#392 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:36

Zetor proxima power A bardzo się różni mocowanie z metal-fachu od TL? Tak z ciekawości pytam bo może by się nie poznali :lol:

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#393 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:59

Zetor proxima power yyy Tak się zastanawiam.. Co do chol*** z tymi gwarancjami?? Przecież serwis przyjeżdża do ciągnika nie do tura? Do tura przyjadą serwisanci od tego co trzeba. A na gwarancji przegląd to robią serwisanci od dilera nie??

#394 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:10

Zetor proxima power Też zastanawiałem się 3 lata temu co może mieć wspólnego np. niedziałający obrotomierz czy złącze pneumatyczne do ładowacza

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#395 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:46

Zetor proxima power

Witam mam pytanko odnosnie ladowacza czolowego a mianowicie ile kosztuje trac lift 220 i czy ten kuriozalny wymog z koniecznoscia posiadania ladowacza czolowego tej firmy jest nadal konieczny dla zachowania gwarancji?
Inna sprawa jest to czy nie przewaza on proximy tak jak bylo to w straszych egzemplarzach? tzn ciagniki z tl 220 byly dosyc niestabilne

ja mam na swoim TL100 to powiem ci że bele ze świeżej zielonki przywożę dla krówek to bez włączania przedniego napędu da sie jechać, znajomy ma na swojej Proksie TL220 to zawsze jeździ z obciążnikiem na tylnym tuzie, jedynie przy słomie bez, na kołach też miał pełno obciążników 2xpo 4 szt

#396 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 20:12

Zetor proxima power No bo po co właściwie taki długi tur. Tylko przedni most ma ciężej i tył podnosi. na TL120 (czy 100) Tak nie będzie podnosić,bo ciężar jest bliżej ciągnika,a na 220 to nie ma co się dziwić,że podnosi, no ale do tura powinno brać się full obciążniki,to może by nie podnosiło:)

#397 Share czarny1976

czarny1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:04

Zetor proxima power witam serdecznie , mam pytanie w Proximie power 95 można ustawić wolne opuszczanie np. agregatu z siewnikiem, delikatne opuszczanie dźwignią nie przynosi oczekiwanych rezultatów-pozdrawiam

#398 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:45

Zetor proxima power witam, a jak to jest z dzialaniem wzmacniacza?? czy to jest podobna konstrukcja jak w dawnych ursusach ze trzeba uwazac w transporcie jak z gory np sie jedzie z pelnym przyczepami zeby nie jechac na wzmacaczu bo sie rozsypie?? czy to jest prawdziwy powershift?? mial ktos juz problemy z wzmacniaczem w Forterach czy Plusach??

#399 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:51

Zetor proxima power @Adi16l nie wiem jak było w starych ursusach ale z tym wzmacniaczem to jest tak, ze jak ciągnik ma za cięzko to jedno pstrykniecie i traktor troche zwalnia i spokojnie jedzie, albo jak chcesz wolniej jechać a na pełnym biegu za szybko to naciskasz
mam plusa i jest jedno stopniowy wzmacniacz i jest to bardzo fajna rzecz ;)
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 06 październik 2011 - 15:14

Zetor proxima power www.zetor.de http://zetor.de/Asse...R 2011 quer.pdf
Coś nie coś można sie dowiedzieć :)
Co do @adi. Tak jak wyżej napisał krzysiek. Jak chcesz zwolnić lub zwiększyć uciąg wciskasz i tyle