Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamil1998    92

to dzwoń póki można. Niech reperują łachy nie robią


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w rodzinie ma nie lada problem, który powstał dziś ... jest nowa proxima power 110 i jegomość pojechał w pole z 3 skibowa obrotówką zobaczyć jak idzie ciągnik. w pewnym momencie przednia skiba była zbyt glęboko wiec podniósł trochę, ale póżniej dając w dół nie chciała już obniżyć pompa pługa i działała tylko w kierunku podnoszenia ... ostatecznie całkowicie podniósł pług ale jest problem, że nie może opuścić teraz w ogóle ... pokrętło od szybkości podnoszenia/opuszczania nie daje się przekręcić! Jeśli ktoś będzie wiedział coś , proszę o napisanie bo żal mi, że ten ktoś kupił upragniony ciągnik, przesiadł się ze starego zetora 7211 po 20 latach jeżdzienia nim a tu taka "dolegliwośc" !!!

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Z tego co wiem jest taka dodatkowa dźwignia teraz w tych nowych proxach (wcześniej był rozdzielacz od zewnętrznych zaworów olejowych) i może tam coś jest nie tak? Z tego co się orientuje tam się ustawia na jaką głębokość max. ma opuścić się TUZ. Po za tym... nowy traktor... Telefon w dłoń i dzwoń do serwisu


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Witam, mam pytanie do użytkowników powerek. Mam 95 od ponad roku, kończy mi sie powoli gwarancja i chciałbym przed jej zakończeniem wyeliminować wszystkie usterki. Chodzi mi czy wam też podczas ciężkiej pracy (orka, transport znacznych ładunków po pagórkach itp.)potrafi pobrać olej z silnika, w normalnych pracach (balotowanie, zwózka słomy, praca z krokodylem wszystko jest normalnie. Ciekawi mnie jak jest z tym u was, bo jeśli inaczej to muszę bombardować serwis, puki jest na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

@keroms, nie jestem pewny, ale chyba ciut turbina wypluwa olej, ale ja tam nie zauważyłem u nas w zwykłej ubytków....

Mam pytanie. Czy standardowo jest w Tuz-ie w plusach i powerkach jeden czy dwa siłowniki wspomagające??


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

sam proximy nie mam, i nie czytałem całego tematu, ale mam jedno pytanko,czy komuś z posiadaczy wypadło tylne koło? mojemu dalszemu sąsiadowi wypadło koło w 8441 na polu. zerwało gwint na wale koła, wywaliło łożyska. ciągnik ma coś około 4 lata. założyli wał od c-360, bo oryginalnego nie było, a ten podobno po drobnej przeróbce pasuje i jest dużo tańszy.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników powerek. Mam 95 od ponad roku, kończy mi sie powoli gwarancja i chciałbym przed jej zakończeniem wyeliminować wszystkie usterki. Chodzi mi czy wam też podczas ciężkiej pracy (orka, transport znacznych ładunków po pagórkach itp.)potrafi pobrać olej z silnika, w normalnych pracach (balotowanie, zwózka słomy, praca z krokodylem wszystko jest normalnie. Ciekawi mnie jak jest z tym u was, bo jeśli inaczej to muszę bombardować serwis, puki jest na gwarancji.

 

mi jak przywieźli plusa to mechanik powiedział ze proximy mogą łyknąć do 7L oleju na 300mth cięzkiej pracy, nie wiem czy wszystkie tak mają, ale znajomy ma proximę od 1,5roku i ma ponad 320mth i oleju nawet kropli nie dolał tylko wymiana i tak myślę czy to prawda <_<


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

od wymiany do wymiany (300mth), zuzycie oleju w zetorach wynosi od 0,5-1,5 litra. Jest to niezauważalne i nie trzeba dolewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Witam mam pytanko odnosnie ladowacza czolowego a mianowicie ile kosztuje trac lift 220 i czy ten kuriozalny wymog z koniecznoscia posiadania ladowacza czolowego tej firmy jest nadal konieczny dla zachowania gwarancji?

Inna sprawa jest to czy nie przewaza on proximy tak jak bylo to w straszych egzemplarzach? tzn ciagniki z tl 220 byly dosyc niestabilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

no zetor nadal tego wymaga. u nas jeden nie patrzy na gwarancję i zakłada z metal-fachu. jest tak pewny zetora, że nie potrzebuje gwarancji


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

yyy Tak się zastanawiam.. Co do chol*** z tymi gwarancjami?? Przecież serwis przyjeżdża do ciągnika nie do tura? Do tura przyjadą serwisanci od tego co trzeba. A na gwarancji przegląd to robią serwisanci od dilera nie??


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Witam mam pytanko odnosnie ladowacza czolowego a mianowicie ile kosztuje trac lift 220 i czy ten kuriozalny wymog z koniecznoscia posiadania ladowacza czolowego tej firmy jest nadal konieczny dla zachowania gwarancji?

Inna sprawa jest to czy nie przewaza on proximy tak jak bylo to w straszych egzemplarzach? tzn ciagniki z tl 220 byly dosyc niestabilne

ja mam na swoim TL100 to powiem ci że bele ze świeżej zielonki przywożę dla krówek to bez włączania przedniego napędu da sie jechać, znajomy ma na swojej Proksie TL220 to zawsze jeździ z obciążnikiem na tylnym tuzie, jedynie przy słomie bez, na kołach też miał pełno obciążników 2xpo 4 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

No bo po co właściwie taki długi tur. Tylko przedni most ma ciężej i tył podnosi. na TL120 (czy 100) Tak nie będzie podnosić,bo ciężar jest bliżej ciągnika,a na 220 to nie ma co się dziwić,że podnosi, no ale do tura powinno brać się full obciążniki,to może by nie podnosiło:)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1976    0

witam serdecznie , mam pytanie w Proximie power 95 można ustawić wolne opuszczanie np. agregatu z siewnikiem, delikatne opuszczanie dźwignią nie przynosi oczekiwanych rezultatów-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

witam, a jak to jest z dzialaniem wzmacniacza?? czy to jest podobna konstrukcja jak w dawnych ursusach ze trzeba uwazac w transporcie jak z gory np sie jedzie z pelnym przyczepami zeby nie jechac na wzmacaczu bo sie rozsypie?? czy to jest prawdziwy powershift?? mial ktos juz problemy z wzmacniaczem w Forterach czy Plusach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adi16l nie wiem jak było w starych ursusach ale z tym wzmacniaczem to jest tak, ze jak ciągnik ma za cięzko to jedno pstrykniecie i traktor troche zwalnia i spokojnie jedzie, albo jak chcesz wolniej jechać a na pełnym biegu za szybko to naciskasz

mam plusa i jest jedno stopniowy wzmacniacz i jest to bardzo fajna rzecz ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj